Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Mora China sajt, kada se prebaci na International(Global) nema u ponudi ...
 
Realno mislim da će biti SD varijanta, ako je i ne bude i ovaj telefon radi baš fino. Jedino što bi bio osuđen na MIUI. Mada nemam ništa protiv njih, ali sam ostao vezan za CM :D Oneplus posledice :D
 
Kakva je kamera na ovom telefonu? Mozda sacekam SD verziju ovog telefona, pa pazarim to.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Danas su to sve nijanse. Ja sam narucio N4 da zamenim moj Jiayu čisto onako. Jiayu je MTK octa core sa 3GB rama i apsolutno radi odlično. N4 ne moze biti lošiji. Odabrao sam Xiaomi samo zato sto se updateuju vise od ostalih kineza u tom cenovnom rangu. Da li je SD ili MTK, nijanse...

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
Pa i nisu bas nijanse, za SD ima veca podrska romova, sto je meni bitno recimo.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Dojadilo mi menjanje romova jos od Nexusa :)

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
Ja zbog toga i imam Nexus, veliki izbor romova. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
U svakom slucaju je bolje imati izbora a mtk je tu jako tanak. Meni npr miui nikako ne lezi i nema sanse da bih kupio xiaomi ako bih morao ostati na miui. Zato uvek samo sa snapdragonom,mnogo jaca podrska,ne samo za romove nego i kernele,razne fixove i modove. To najvise dolazi do izrazaja ako telefon ima neki problem,onda je sto veca podrska itekako bitna.
 
Tako je.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nisam znao da postoji tema za RN4.mogu da se pohvalim da sam ponosni vlasnik ovog tel jace verzije,dakle 3gb 64 gb.telefon je pravi ljepotan ,sve izgleda cvrsto ,jako i mocno.imam global rom stable 8miui.baterija je impresivana,10 sati rada neprekidnog na njemu,podrzava brzo punnenje .zaobjene ivice daju na dizajnu,zaista izgleda kao premium uredjaj.u pozadini mozete pokrenuti 10 aplikacija i prebacivati se s jedne na drugu bez ikakvih problema sve je tecno i fluidno,kamera preko dana je odlicna u slabom osvjetljenju prosjecna.nemoguce ga je koristiti bez neke maske jer je mnogo klizav .otisak prsta radi odlicno,duple aplikacike takodje korisno kao i mogucnost dual space.mene muci auto rotate ,da li je u pitanju novi rom pa nije sve ispeglano ,u svakom slucaju topla preporuku za sve koji su u nekoj nedoumici!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam znao da postoji tema za RN4.mogu da se pohvalim da sam ponosni vlasnik ovog tel jace verzije,dakle 3gb 64 gb.telefon je pravi ljepotan ,sve izgleda cvrsto ,jako i mocno.imam global rom stable 8miui.baterija je impresivana,10 sati rada neprekidnog na njemu,podrzava brzo punnenje .zaobjene ivice daju na dizajnu,zaista izgleda kao premium uredjaj.u pozadini mozete pokrenuti 10 aplikacija i prebacivati se s jedne na drugu bez ikakvih problema sve je tecno i fluidno,kamera preko dana je odlicna u slabom osvjetljenju prosjecna.nemoguce ga je koristiti bez neke maske jer je mnogo klizav .otisak prsta radi odlicno,duple aplikacike takodje korisno kao i mogucnost dual space.mene muci auto rotate ,da li je u pitanju novi rom pa nije sve ispeglano ,u svakom slucaju topla preporuku za sve koji su u nekoj nedoumici!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

koiko ja znam kod Xaomi-ja ne radi auto rotate na sistemskim aplikacijama !!! samo one koje ti instaliras naknadno bar je tako bilo kod mene na RN2, e sad ako ne radi i na ostalim aplikacijma onda je verovatno bug :-devil-: tvrde da postoji u MIUI 8 :wall:
 
Restartovao sam ga i sad radi rotate.vjerovatno postoji neki bag.frka me nesto da mu otkljucam booyloader bih da ga rutujem i to ,gledam neke snimke nesto me strah da ga ne zeznem

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pozdrav uzeo sam Xiaomi Redmi Note 4 inace moj prvi mobilni kompannije Xiaomi po meni je za tu cenu sasvim solidan ono sto me muci jeste sto ne mogu da posaljem sms cim pokrenem aplikaciju ona se sama ugasi i tako u krug.
Hteo bih da pitam one koji imaju iskustva sa Xiaomi kakav im je update mislim da li je redovan nadam se da ce taj bag sa porukama da se ispravi sa prvim update ?!
 
Verovatno imas neki kineski kuvani rom. To se desava na njima...To je neko moje iskustvo.Ako neces da menjas ROM, probaj da skines neku drugu aplikaciji za sms...kao npr.Textra sa Play prodavnice i koristi nju.Ako imas kuvani(custom ) rom, nemas zvanican OTA update.

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Probao sam razne sms aplikacije sa play prodavnice nece da rade,a za rom ne znam imam MIUI 8 8.0.5.0.0 Stable tako pise a i pravo da ti kazem to jest napisem nikada nisam menjao rom i ne znam kako se to radi :)
 
Probaj u settings pod aplikacijama clear data/cache od sms aplikacije.
 
Ma ne vredi nista sve sam probao sada sam poceo da skidam sa xiaomi sajta zvanicnu global verziju za redni note 4 pa cu da vidim sta ce se desavati ?
 
Kao sto rekoh, imas Kineski kuvani rom..

Zadnji Global Stable za taj telefon je 8.0.4.0

Ti imas prvu verziju Kineskog ROM-a.

Tvoj ROM nosi 5 cifara u oznaci i nije orginalan, nego je menjan...Nemas ni OTA update.

Pogledaj sliku, pa ce ti biti jasnije o cemu ti pricam.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    37.9 KB · Pregleda: 415
Evo upravo skidam bas taj V8.0.4.0.MBFMIDG Global pa cu videti sta se desava ?
 
Samo vazna napomena, ako nisi siguran sta radis,bolje nadji nekog ko to zna...
Lako mozes da brikujes telefon. A update preko Updater aplikacije neces moci da uradis jer taj ROM sto imas u telefonu je prepravljan i neces moci preko njega da ubacis Global Stable na nacin kako oni to pisu...
 
E toga sam se i plasio nemam bas puno iskustva sa tim moram nekog da nadjem da mi to odradi :)
 
Da li na note 4 moze da se ubaci global rom preko sp flash toolsa i ako je zakljucan bootloader? Sutra mi stize telefon pa da se spremim.
Za note 3 na netu pise da moze, pa rekoh mozda je neko radio na ovom modelu pa zna.

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cao ja sam resio problem sa flash toolsa imao sam nekih problema pa sam resio tako sto sam flesnuo global rom.
Kidence puno ti hvala na pomoci kao i ostalim clanovima !!!
E sada da vas pitam nesto informativno isao sam na xiaomi sajt da proverim telefon da li je original ali kada ukucam imei pise Your IMEI doesn't exist, please verify and enter again da li to znaci da sam dobio kopiju telefona ???
 
Stigao danas RN4. Na njemu je vec poslednji global tako da ne moram da se cimam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Možda nekom zatreba info. Kao sto je @kidence napisao, 8.0.5 nije zvaničan rom za ovaj telefon, a dosta telefona Kinezi isporucuju bas sa ovim romom. Rom 8.0.5 izgleda u opste nije za RN4, doata bugova i me radi bas sjajno. Na internetu ima upustvo kako pomocu SP toolsa da se instalira official rom bez obzira da li je telefon sa zakljucanim bootloaderom ili ne.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Samo da javim da sam danas pazario ovaj telefon po fenomenalnoj ceni od 135 dolara i to jacu verziju od 3GB 64GB

Pazario sam je na joybuy.com jer sada imaju popust od 30 dolara na njihove stvari. Fora je sto salju kineski fon bez ikakvog roma tako da ocekuju od kupca da se zeza sa google play storom i ubacivanjem romova.

Naravno to je najmanji problem a za 120 eura sam dobio savrsen fon.

Bacite pogled prodaju i mi 5s, mi 5, redmi pro za smesne pare, jos plus kupon na to. Fora je samo sto su kineske verzije i romovi pa morate da se zezate cim stigne.
 
Sad sam bacio pogled i Note 4 na tom sajtu je 229$.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno