Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Ma mislio sam na adblock browser aplikacije :D
 
Da ne vrtim postove :). Koju custom cameru mi preporucujete za samsungov senzor na rn4. Korisrtim MIU sistem. I ako moze naravno link :). I da li je zaista bolje od default camere?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@mad_sam Kojih reklama? Najbolje je preko adaway-a blokirati sve reklame ako imaš root. Imaš adblock aplikacije na playstore-u.

Ovaj kernel ima najnoviji xiaomi source StormGuard v4.0
Tipa prilikom tipkanja poruke na viberu mi iskoci reklama ili na facebooku itd u drugim aplikacijama ali uspio sam rijesiti uz pomoc clean mastera..

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Možeš, samo bekapuj sistem pre flešovanja.
 
posto vidim da je ovaj Stormguard malo vise battery life oriented, sta da promijenim u Kernel Auditoru ili postoji li neki drugi kernel (da je kompatibilan sa ovim camera blobs) da fokus prebacim malo vise na performanse nego na battery life ?
 
@zile995 zivio mi, ovo trazim.. moze ukratko benfiti ovog?


Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk


ja sa ovim 7.12.28 blobs na Cardinalu mogu da slikam i u uslovima dobrog osvetljenja, za razliku od npr default Cardinala gdje nisam mogao nikako (npr uslikam sijalicu uopste nece ni da slika niti procesuira). I dalje treba malo fine tuninga (dobar pink tint fix itd) za stabilnost jer se i dalje desava ponekad FC.
 
Evo ova GCam verzija ima više analog gain opcija 150-500, po 50 svaki korak.

Nekako, sve preko 200 daje mnogo šuma u uslovima slabijeg osvetljenja (zrnasta slika, naročito senke, previše onih tačkica). Koristim 150 za 6P, 200 za Pixel.

Nexus 6P model daje oštrije slike sa više šuma, Pixel 2 manje šuma. Final HDR+ quality 97-100% nema razlike, uzaludno trošenje memorije. Ostavite 97%.

38a96180d3b1210af289b51197eb8d3a.jpg

80d85037ba119fc2374bef3256f5e502.jpg

Ovo vam je najbolja stara Gcam v3.2 -> GC_3.2_Android-6.0 _arm-arm64_C2API_v2.apk

@zile995 zivio mi, ovo trazim.. moze ukratko benfiti ovog?


Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Ne treba da flešuješ ako si na MIUI. Ovo ostalo je objasnio Nemanja :)
 
Pozdrav,

jel zna neko kako moze da se iskljuci druga Sim kartica na Cardinal romu? Ne mogu da pronadjem u podesavanjima.
 
Koliko je osetljiv ovaj ekran. Bukvalno su se pojavile neke ogrebotine niotkuda a pazim ga maksimalno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Narode sta da radim sa telefonom,vec dva dana zakuca sam od sebe i restartuje se,pa kad se ukljuci iskacu poruke
Gallery keep stopping ili neka druga aplikacija,onda google play service has stopped ili fb ili messanger ili AliExpress...
Do cega moze biti,trenutno sam na Global 9.0.5.0

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Odradi fabricki reset...To je prvo sto uvek probas... :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Evo nove stabilne MIUI 9 verzije, trenutno nightly: http://bigota.d.miui.com/V9.2.1.0.NCFMIEK/miui_HMNote4XGlobal_V9.2.1.0.NCFMIEK_095a79e80a_7.0.zip
@zile Koja je razlika izmedju Gcam5 i Pixel2Mod kamera? Koju od ove zadnje dve arnovine da skidam?

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/
Ova Pixel2Mod ima sve Pixel 2 osobine i dodatke. Ne znam baš detaljno, ne koristim Arnova verzije, stabilnija mi je od BSG.
Pozdrav,

jel zna neko kako moze da se iskljuci druga Sim kartica na Cardinal romu? Ne mogu da pronadjem u podesavanjima.
Mislim da nema u podešavanjima, nije kao na LineageOS ROM-ovima.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako da sa ovog roma pređem na EU rom?Koji način? U pitanju je redmi note 4x
afaef5e60278feab7de886fcb00cd62b.jpg
 
Treba ti otkljucan bootloader, instaliran TWRP i onda fleshujes xiaomi.eu preko njega
 
Ima li negdje na jednom mjestu neki tutorial kako sve ovo napraviti
 
Zna li neko zašto mi TWRP pokazuje "Unable to mount storage" prilikom paljenja? ...a i kasnije pre instaliranja - konkretno Magisk uninstall-a koji ne uspe da odradi.
Stara verzija Magiska je pa ne može unistall iz same app a ni update pa sam kapirao da uninstall pa flash nove verzije.
 
Listam i listam i hocu i necu :D radoznao sam volim da se igram, a i malo krenuo da zavitlava ovaj miui pa bih da menjam..otkljucan mi je bootl, a trenutna verzija MIUI 9.0.5.0 stable 7.0
treba da odradim root i da stavim custom
Dvoumim se izmedju LineageOS 14.1 i ResurrectionRemix 5.8.5? Jel ok lineage? Nisam uopste zahtevan, poneka slika..sms, poziv, wapp i to je to :D volim kad baterija dugo traje, to mi je fetis hahahah :D svaki drugi dan se iznenadim sto sam docekao da na androidu izdrzim duze od pola dana :D i to na dva cela :D i koji twrp staviti nasao sam ovaj na xda [OFFICIAL][TWRP][Recovery] TWRP 3.1.1-0 [mido]? (a sad sam probao da dl i nema mirror -.-) pa moze neki drugi? ili da mi neko upload ako slucajno ima :)
 
Poslednja izmena:
Par konkretnih pitanja u vezamo za telefon.
Model redmi note 4x; Android 7.0; MIUI: 9.0.5.0

1. kako da promenim veličinu teksta/slova/simbola u status baru? (ako moze bez menjanja roma, roota i sl.)
2. kako da promenim (povećam) sat na lock screenu? (ako moze bez menjanja roma, roota i sl.)
3. apk gallery mi ne prikazuje kompletne video snimke u telefonu (npr. uopšte nemam prikazan folder "viber video" i sl.). sve se to normalno prikazuje iz apk photos.
4. nikako ne mogu da podesim da mi poweramp bude default program za pustanje muzike. napominjem da imam placenju-full verziju poweramp. aplikacija je redovno podesena da bude default (za music), ali prilikom izbora pesme iz explorera (ili sličnog programa) ne nudi mi se uopste opcija da je pokrene poweramp, vec ostali playeri koji postoje u telefonu. tako je svuda, kao i na primer kada hocu da pokrenem muzicki player iz sporttrackera uopste mi ne nudi poweramp za izbor. ovo mi je bas bitno!

Hvala!
 
Par konkretnih pitanja u vezamo za telefon.
Model redmi note 4x; Android 7.0; MIUI: 9.0.5.0

1.kako da promenim veličinu teksta/slova/simbola u status baru? (ako moze bez menjanja roma, roota i sl.)
2.kako da promenim (povećam) sat na lock screenu? (ako moze bez menjanja roma, roota i sl.)
3.apk gallery mi ne prikazuje kompletne video snimke u telefonu (npr. uopšte nemam prikazan folder "viber video" i sl.). sve se to normalno prikazuje iz apk photos.
4.nikako ne mogu da podesim da mi poweramp bude default program za pustanje muzike. napominjem da imam placenju-full verziju poweramp. aplikacija je redovno podesena da bude default (za music), ali prilikom izbora pesme iz explorera (ili sličnog programa) ne nudi mi se uopste opcija da je pokrene poweramp, vec ostali playeri koji postoje u telefonu. tako je svuda, kao i na primer kada hocu da pokrenem muzicki player iz sporttrackera uopste mi ne nudi poweramp za izbor. ovo mi je bas bitno!

Hvala!
3. Galery, Albums, Other albums

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako namestiti da određena notifikacija otključa i upali ekran?
Treba mi samo za jednu app za ostale da ostane ugašeno.

Verovatno to i ne može al reko bolje da pitam.
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno