Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Ovako, napisacu pojasnjenje...pa ako hoce neki admin neka prebaci u prvi post.

Postoje Xiaomi Redmi Note 4 modeli sa MediaTek Helio x20 i Snapdragon 625 procesorom.

1.
Xiaomi Redmi Note 4 (Mediatek Helio x20 cpu, skraceno MTK) 16/2, 32/3 i 64/3 model.

Dostupne boje gold, black, blue, grey, white.

Pozadi nalepnica na kineskom i pise lepo MediaTek Helio x20

2.
Xiaomi Redmi Note 4X 64/4 (Takodje MTK, helio x20)... Ovaj model nema u varijanti 32/3, samo 64/4.


Dostupne boje black, pink, gold, grey.

3.
Xiaomi Redmi Note 4X( Snapdragon 625)
Postoji u varijanti 16/3, 32/3 i 64/4.
Nalepnica pozadi na kutiji na kineskom i pise Snapdragon 625.

Dostupne boje black, grey, green, gold, pink.

4.
Xiaomi Redmi Note 4 Global 32/3 i 64/4 (Snapdragon 625, jedini poseduje lte800, tj.band 20)

Nalepnica na kutiji na engleskom, pise Snapdragon625, sa strane Global version.
Dostupne boje gold, black, grey.

Za sve modele ima Global rom.

MTK modeli dele isti rom, dok je drugi rom za Snapdragon modele(isti rom je za Redmi Note 4 Global i Redmi note 4X).

Redmi Note 4 Global 32/3, 64/4 je jedini model radjen za EU i ima band 20.

Svi ostali su radjeni za kinesko trziste i nemaju band 20.

Sto se tice izrade, jedino Redmi note 4 32/3 MTK se razlikuje u izradi u odnosu na ostale.Razlikuje se raspored mikrofona, ic porta na vrhu, ima srafove na dnu kao i 6 rupica za mikrofon i zvucnik na dnu, kao i ledja...cela su alu, dok kod ostalih modela na vrhu i dnu su plasticni "poklopci".

Redmi Note 4X SD 625(16/3, 32/3, 64/4), Redmi Note 4 Global SD625 (32/3 i 64/4) i Redmi Note 4X 64/4 MTK izgledaju identicno spolja.

Sto se tice performansi i ostalog, necu pisati...neka svako odluci sta mu odgovara.






Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena od urednika:
@Kidence ubacio sam, pretpostavljam da si pisao još ovakvih postova, ako hoćeš možeš da ih iskopaš pa da ubacimo sve u prvi post, da on postane faq :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ima mnogo koristih postova, samo da sednem jedan dan i pronadjem sve ...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Bas bi bilo ok da sve bude na jednom mestu a i mnogo ce pomoci iako sam iscitao celu temu.
 
Taman mislio da se večeras igram sa flešovanjem, kad ono i dalje

SC167.png


:D
 
I 72h treba u FAQ

Usput, pokupavam pokrenuti Titanium Backup ali ne ide konstantno se ruši. Imam root (najnoviji SuperSU) i zadnji xiaomi.eu ROM. Šta bi to moglo biti?
 
Da li se zna kada ce global stable update na N7?

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Pa pustili su prvu test fazu, bice uskoro za sve... Mozda cak i sledece nedelje...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Sta se desava sa stranicom za otkljucavanje da li neko zna, prakticno nemam ovaj korak Screen Shot 2017-08-12 at 23.17.03.png , nakon sto klikam ovde na Unlock Screen Shot 2017-08-12 at 23.18.30.png prebacuje me na stranicu za download app Screen Shot 2017-08-12 at 23.18.37.png. Inace ulogovan sam na stranicu brojem telefona tj nalogom gde sam pre 5 meseci otkljucao vec jedan bootloader. Ako ima neki hint daj bacite :type:

(nisam probao dozvolu iz appsa da otkljucam, mozda odmah odobravaju bez sms-a i ovog gore koraka jer je nalog vec imao jedno otkljucavanje ?)
 
Poslednja izmena:
Ja sam isto to uradio i stavio svoj pravi broj telefona i stigla mi je SMS sa nekim kodom koji sam zatim unio u sledeće potrebno polje i dugme Next.
Obaveštenje je da sam uspješno uradio zahtjev i da čekam do 10 dana da će mi stići opet poruka šta i kako dalje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo upravo je stiglo:

You've been granted the permission to unlock your device (Mi Account 1703028112). Download Mi Unlock Tool at http://en.miui.com/unlock/

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@seizmos

Jednom kada dobijes privilegiju za unlock za taj nalog, sa njim otkljucavas sve telefone..ne saljes za svaki posebno zahtev.

Samo sto mozes jedan u mesec dana da otkljucas, to je limit. Znaci 12 telefona godisnje.Telefon koji si jednom otkljucao i opet zakljucao, mozes koliko god hoces puta da otkljucavas, nema limita...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li se nešto menjalo, ali sam sa Mi Unlock otključavao RN3Pro više puta u toku različitih meseci.

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
@Kidence hvala na potpunom odgovoru, sad je sve jasno oko toga.


Dodao bih i ovo, mozda je nekom od koristi. U jednom slabije naseljenom mestu, u delu izmedju Barica i Umke i Vranica, MTS karticu sam nosio u Redmi 4 (za kinesko trziste radjen, verzija 16/2 i batt 4100mAh), kako dodjem tu signala nije bilo, nigde se isti nije mogao dobiti u velikom dvoristu od 12a, probao sam i sa izborom rada mreze lte, gsm itd...ovih dana sam isao na isto mesto sa Global Note 4, signal i internet na istom mestu sa istim MTS brojem je skroz na nivou, probao prebacivanjem iz redmi 4 u note 4 i obrnuto i potvrdio ovo gore pisano, tj da ovaj global note jako dobro radi sto se signala tice.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uradio sam sve u vezi otključavanja, ali sad kaže da treba da čekam 72 sata.
Zašto?
I hoće li posle isteka tog vremena biti uspješno sledeći put?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo meni jutros otključao. Ne znam tačno koliko je vremena prošlo od dozvole, ali tu je, oko 3 dana.
 
Presaltao se i ja na MIUI 9 Global Beta 7.8.10....dosta velika razlika sto se same brzine rada tice u odnosu na osmicu,ali jedno veliko razocarenje sto se kamere tice....snimanje videa uzasno,auto fokus se gubi najstrasnije,nemoze se sastaviti sa zivotom!!!Situacija nije nista bolja ni sa slikanjem,gde takodje autofokus brljavi za medalju.....dok je sve to nabrojano na osmici radilo full fulova!
 
Presaltao se i ja na MIUI 9 Global Beta 7.8.10....dosta velika razlika sto se same brzine rada tice u odnosu na osmicu,ali jedno veliko razocarenje sto se kamere tice....snimanje videa uzasno,auto fokus se gubi najstrasnije,nemoze se sastaviti sa zivotom!!!Situacija nije nista bolja ni sa slikanjem,gde takodje autofokus brljavi za medalju.....dok je sve to nabrojano na osmici radilo full fulova!
Probaj u Camera Settings za focus mode da stavis CAF pa javi da li ti radi bolje za video snimanje

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tako mi i stoji podeseno....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Prebaci na tap, meni na Mi5 tako mnogo bolji kvalitet videa nego na CAF.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Video na Miui forumu da je izbacen global beta MiUi9. Ako ga skinem i instaliram hoce li mi kasnije officijalni stici sam preko apdejta ili cu opet morati da ga skidam pa manuelno instaliram?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni na Tap ne radi, tj skroz je manuelno, moram u toku snimanja da tapnem ekran da bi fokusiralo, a na caf radi super

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma vracam se ja na 8.1.15.0 tamo je kamera sljakala perfektno,sa onom modifikovanom one plus kamerom 4k snimci su bili brutalni....dok se devetka ne popegla kako treba.
 
Jel note 4x 16gb slabiji jos po necemu osim po internoj memoriji od starijeg 32gb? Nesto mi je cudno jeftin...
 
Osim velicine memorije sve je identicno. Ocekuje se novi model pa je verovatno zbog toga i cena otisla malo dole.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Uskoro note 5a.. ali on je težak krš .
Za note 5 se još ništa ne zna

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na AOSP se system usage krece 1GB - 1.3GB.

Evo na Lineage-u:
9d690c409940b6e782e98e76d6c32f9b.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno