Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Ja se sećam da sam nešto završavao preko mobilnog neta, nije htelo drugačije. Ne sećam se iskreno šta i kako. Ima u temi, pisao sam.
 
Nema jos update na stable sa 9.

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Bice u petak, neko nepisano pravilo njihovo

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li moze iko da proba da odradi increase volume preko preporucenog tj da pojaca na maximalno kad prikljuci slusalice meni nece cak ne da ni obavestenje nista samo stoji na malo preko pola???

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pomeri slajder rucno (prstom) do minimuma pa onda na max

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Šta vam toliko znači miui 9? Split screen? Quick switch app? Pola sekunde brže otvaranje aplikacije? Ako je do verzije androida onda dzabe čekate, ista je verzija androida kao i na 8.5.8

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni jako fali sa nexusa onaj dupli klik da se vratim na prethodnu apk. Zbog toga cekam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
kod mene je bolja i baterija. na 8.5.8 mi je trosio na wifi oko 10% po satu, sad isteram 3 sata a potrosi 20%
 
Pa nije da je nešto teško bilo I do sada šaltanje između zadnje dve, klik na recent i skoro pa bilo gde na ekranu (jer se pojavi pred poslednja App), možda je pola sekunde sporije I mora malo da se mrdne prst.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zeni juce ispao tel na plocice. Nista :)

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Msm da je i meni jednom na plocice, dok vise puta ovako na ''mekse'' podloge, i dalje nista.
 
kad već neko spomenu verzije androida, zna li se da li će rn4/4x dobiti 7.1.2 i oreo?

da li se uopšte xiaomi negde izjasnio o planu nadogradnji?
 
Pomeri slajder rucno (prstom) do minimuma pa onda na max

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ne mogu ds verujem ranije je bilo dodjes dokle da i onda te pita da li oces da preteras ti kazes da i ok nastavus dalje a sada smanji pa pojacaj ko zna zbog cega je to dobro....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@Zile995 vidim da si na afh okacio novi firmware, da li je mozda novi baseband u pitanju?

Sent from my Redmi Note 4x
 
Isti je baseband. :)
 
Instalirao sam ovu kameru MGCB_7.0H_C2API_Mid_v.3.8_AllinOne_Full_Manual i kada uslikam sliku poslije hdr procesovanja slika postane roza sta moze biti ?
 
Imas Omnivision senzor.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Svasta moze da bude, ali koliko se secam od ranije neke Gapps prave taj problem... jel koristis Google app ili G Assistant, nesto na tu foru... Probaj da ugasis(disable) Google app, pa prati desavanja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Nije do Google App, evo sad opet puko systemui kad sam zavrsio poziv... Bas iritantno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Koliko ja znam Gcam ne podrzava Omnivision senzor... probaj da menjas podesavanja ili sacekaj nekog ako je resio problem da ti napise kako...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Opet sam nesto preskocio, jel moguce sa nekom kamerom dobiti duze ekspozicije od 1/5s ili tu negde? Barem do 5-10sec

Imam omnivision kameru ako je bitno... Probao sam gcam i manul mod za miui kameru, ali ne mogu da podesavam duzu ekspoziciju od 1/5 ili 1/3s, zaboravio sam koliko je tacno..

Jel ima jos neko problem sa futrolom, kad slikam sa blicem fotka dobije neko zamucenje, ako skinem futrolu sve ok. To je ona sa malom rupom za blic, moracu da nedjem neku gde je i kamera i blic i fp isečen u komadu...
 
Poslednja izmena:
Opet sam nesto preskocio, jel moguce sa nekom kamerom dobiti duze ekspozicije od 1/5s ili tu negde? Barem do 5-10sec

Imam omnivision kameru ako je bitno... Probao sam gcam i manul mod za miui kameru, ali ne mogu da podesavam duzu ekspoziciju od 1/5 ili 1/3s, zaboravio sam koliko je tacno..

Jel ima jos neko problem sa futrolom, kad slikam sa blicem fotka dobije neko zamucenje, ako skinem futrolu sve ok. To je ona sa malom rupom za blic, moracu da nedjem neku gde je i kamera i blic i fp isečen u komadu...
Znam za ovu temu ne znam samo da li ti odgovara
http://en.miui.com/thread-748682-1-1.html

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To je izgleda isti mod koji sam dobio rucnim editovanjem fajla, maximum je 1/4s što je nedovoljno za noćno slikanje i iso 100 ili 200.
Moguće da ov senzor ne moze bolje
 
AKo neko moze, neka proba Freedcam...ima na guglu da se nadje apk za verziju 3 ili 4...to je kamera koja ima mnooogo opcija, kao i skroz manuelni mod...pa me zanima kako radi, narocito kada se omoguci camera2. api.. :)
 
To je izgleda isti mod koji sam dobio rucnim editovanjem fajla, maximum je 1/4s što je nedovoljno za noćno slikanje i iso 100 ili 200.
Moguće da ov senzor ne moze bolje
Kaze da ide 2 4 8 16 32 s
Ali radi samo sa sony senzorom nazalost nas ostalih nudili su mu sve fsjlove za omni i ssmsung ali dzaba kad nema taj senzor ds isproba napravio je za omnivision ali kad prebaci na neki od modova i uslika slika ispadne ljubicasta ili roza nisam najbolje razumeo. Ebi ga kad kinezi nikad ne daju sve fajlove za kameru.
Isti problen su ljudi imali i za moj stari Redmi 1s nikaf niko nije do kraja uspeo da ispravi sve nedostatke i omoguci sve funkcije od te kamere sto je ugradjivana. Mada ja se ni sa miui romom i original aplikacijom nisam zalio meni je ksmera na fonu bas to kamera za uhvatiti bas tada kad ti treba sa starim fonom imam za 3 godine vise od 2000 slika i meni su odlicni jos se nisam usudio nesto zestoko detaljisati ss ovom cekam da mi odobre da otkljucam bootloader pa cu da se onda igram malo.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno