Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Ja cu isprobati prvo ovaj derpenglezos na aosip...sutra flesham UG

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zavisi, ja bih ostavio EAS kernel na EAS ROM-u. Mada syberi-u ne bih opet flešovao.

DerpEnglezos je isti Englezos kernel :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma samo UG. Ovo toliko fino radi da sam prebacio twrp backup na hdd i cloud [emoji4].
 
Jedno obaveštenje.

https://lore.kernel.org/lkml/[email protected]/

All users of the 3.18 kernel series must upgrade.

Note, this is the LAST 3.18.y release that I will be doing on kernel.org.

I know it has been marked as End-of-Life for quite some time, but I have kept it alive due to a few million phones out there in the wild that depend on it, and can not move to a new kernel base due to them being stuck with a SoC vendor that does not work upstream.

But, this does not mean the tree is dead, oh no, if only it were that easy... I, and a few other people, will be keeping it "alive" over in AOSP.

There will not be any new "releases", but any user of that kernel should sync and update their trees every month or so, just to be safe. As for how long that will be kept alive, I'm not quite sure, email me off-list if you depend on this and we can talk details.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vredi RR + UG ☺

Cimao fon malo više zvog posla i evo rezultata:IMG_20190517_130041_320.jpg

Novi fon? Čemu? [emoji4]
 
Baterija je ista..ja igram igricu uglavnom tako da mi to isto izgleda..brze mi ucitava igricu..ne puca mi data sa vremena na vreme kao na RR ...dirac radi..na RR je tu cisto da ga ima...i radi kamera pomenuta u temi iznad sa istim zadatim podesavanjima..eto..po meni bolji

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma nemoš po pitanju baterije nikako. Možda filing u radu bolji. Ako je bolji od RR, onda je Aosip 110% na smooth skali [emoji16]
Radi Dirac na RR vrhunski, inače ga ne bih držao na fonu. Na data sam 80% vremena, nikad problem. Drži signal odlično.

Gcam verzije su jako različite i nisu neka referenca. Trenutno bulkin 5.2 i lepo fercera. Pominju i neku 5.3, ali ne probah - https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog336/

Koji kernel ima Aosip? Feather?
 
Poslednja izmena:
To je to. Punimo dve god za mesec dana ☺.

Mido is lub!IMG_20190517_143416_467.jpg
81288d84442517c38caea077de33d56e.jpg
4c23355245ce3f40f76620fa1f8ac164.jpg
 
AOSIP je brz, ali me nervira što menjaju android pie UI, uzimaju malo UI od Q. Nisam pronašao opciju da uključim procenat baterije umesto onog natpisa u gornjem desnom uglu kada se spusti notification bar.

Baterija je ista..ja igram igricu uglavnom tako da mi to isto izgleda..brze mi ucitava igricu..

Je l' opet onaj Golf? :D
 
Poslednja izmena:
Ne..wot blitz igram....[emoji4]
Aosip ima englezos kernel

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Probajte ovu ver gcam https://yadi.sk/d/6dMIT3Gn1bxdSw
Matora, ali najbolja za foto danju, nema nikakvih podesavanja, sve je podeseno. Najbolja jer ne gubi detalje u senci (nema crnila).
Ovde je poredim sa prilicno dotegnutom gcam 5 (obicna 5 daje jos vise crnila)
Screenshot_2019-05-18-15-33-40-530_com.tssystems.photomate3.jpg
 
Na zadnjem buildu RR mi kasne notifikacije...
Samo kad otkljucam tel onda se pokazuje i sa sms porukama.
Sta da radim?
 
Ko planira da nosi u petak svoj RN4(x) u novi Mi Store da menja "staro za novo" (tj stari telefon za 30% popusta na novi) ? :d
 
Poslednja izmena:
Pa nudi se 30% popusta... a novi biraš od onih koji nisu već na nekoj aukcijskoj ceni.

Mi-Srbija je napisao(la):
Na telefone sa specijalnom cenom nije moguće iskoristiti nijedan drugi vid dodatnog popusta ili akcije.
Telefoni sa specijalnom cenom su: Mi A2, Mi A1, Redmi 5A, Mi 8 Lite, Mi A2 Lite, Redmi 6, Redmi Note 6 Pro.

Ionako u praksi da bi imalo smisla (jer RN4 polovan vredi 90-100 evra?) dolaziš do zaključka da su kandidati samo Mi 9 SE, Mi 9 i Mi Mix 3.

Osim ko ima neki još stariji Xiaomi od RN4 pa da se isplati varijanta stari + kupi RN7.

Za Mi 9 SE se još uvek ne zna cena niti da li će biti dostupan za kupovinu u petak.
 
RN7 je 29k... S moje . gledišta neka hvala. Zadržao bih RN4 i pazario RN5 za iste doplatne parice.
 
Tesko, ja sam moj prodao za 9000 i tu je bilo natezanja. Da je samsung otišao bi za pola sata, xiaomi se jos uvek retko kupuje, osim nas 'zaludjenika'. Mozda sam mogao da dobijem 500 ili 1000din vise, ali bih cekao 2-3 nedelje da se proda.

Edit: evo ga i rn7 3/32 za 19000 i mi 8 lite 4/64 za istr pare, ko da da 100e na rn4 polovan?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Od svih pomenutih xiaomi telefona..ja b8h uzeo mi a2 lite..ako je star..mislim da je odlican fon..shit pa rn4 je i dalje bonba fon


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Eno objavili su cenu za Mi 9 SE. 44.999 din (za 6/64 model).
350 evra je na italijanskom i španakom Mi Store-u...

Baš su ovi naši "skromni" sa zaradom...
 
Nazad
Vrh Dno