Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

malo sam guglao i ima ih dosta sa ovim problemom. uzeo sam samsunga 64gb koji se izgleda ne mirise nesto sa xiaomi-jem. steta al nekom mozda bude od koristi ko planira da stavlja sd karticu

Sta se desava sa telefonom/karticom. Ja sam koristio samsungovu karticu 32gb evo bez ikakvih problema. kazem koristio jer mi je od skoro potreban drugi sim slot, pa dok ne stigne hibridni slot sam bez kartice
 
Poslednja izmena:
sam od sebe je mountuje i unmountuje dok je ugašen ekran i na kraju izbaci corrupted sd card gde jedino pomaže reset telefona. posle opet radi oko jedan dan, dobijem tih 5-10 notifikacija da je kartica mountovana dok ne izbaci da je corrupted. najveći je problem u tome što pri svakom mountu radi media scan što usporava telefon i troši bateriju. formatirao sam je pa ću videti da li može to nekako da se sredi. ako ne krajnja solucija je da bude ugašena pa da je mountujem po potrebi
 
Nova GCAM v1.1 BSG ne radi valjano kod mene na LOS 14.1. U većini slučajeva ne otvara senzor. Reinstall nije pomogao. Prednja ok.
 
Nova GCAM v1.1 BSG ne radi valjano kod mene na LOS 14.1. U većini slučajeva ne otvara senzor. Reinstall nije pomogao. Prednja ok.
Nemam isti telefon ali i meni još nekima je problem bio u podešavanjima, moraju da se "slože". Recimo ako biraš Pixel kao model, onda u Config camera HDR+ biraš nešto od Pixel opcija a zatim u HDR parameters možeš samo nešto što se slaže uz to, u konkretnom slučaju, Very High. Ako probam neku kombinaciju koja se ne slaže, crn ekran. Probaj možda je i kod vas tako. Evo kako meni stoji:

e99c733c6736955504a7842e85dfb228.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nemam isti telefon ali i meni još nekima je problem bio u podešavanjima, moraju da se "slože". Recimo ako biraš Pixel kao model, onda u Config camera HDR+ biraš nešto od Pixel opcija a zatim u HDR parameters možeš samo nešto što se slaže uz to, u konkretnom slučaju, Very High. Ako probam neku kombinaciju koja se ne slaže, crn ekran. Probaj možda je i kod vas tako. Evo kako meni stoji:

e99c733c6736955504a7842e85dfb228.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk

Tako je i ovde. Ta 6P podešavanja već koristim. :)

Ne znam kako je kod vas, ali sa Pixel (org) su mutne slike.
 
Da, da naravno, od prvog dana Nexus 6P podešavanja. Bolja oštrina i nisu preeksponirane slike. Eventualno u nekim situacijama po baš velikom mraku Pixel ima smisla ali generalno Nexus 6P kao default bez razmišljanja.

U svakom slučaju kao drugi telefon da je sa GCam. Jedino to malo smara što ludi rus izbacuje otprilike 3 verzije dnevno.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Radi. Nexus 6 podešavanja, najbolje rade. Slika dosta oštrija no prethodna full verzija Gcam 2.2, ali ima malo više šuma. Makro mod superb.
 
Poslednja izmena:
I meni je nekako dosta oštrija sa tim podešavanjima. Malo je sporija obrada, mada prihvatljivo je.

Izbaciše kinezi i WPA2 KRACK fix, iznenađenje :D

7.10.19 changelog:
Fix - Fingerprint module damage caused by fingerprint identification error (10-19)
Fix - KRACK WPA2 security vulnerabilities (10-19)

Home screen
Optimization - Multiple themes supported on the clock widget (10-19)
Optimization - Move app icons into a folder easier (10-19)

Gallery
Fix - Image has been compressed multiple times (10-19)
Download (mido SD625):
Recovery: http://bigota.d.miui.com/7.10.19/miui_HMNote4XGlobal_7.10.19_b54289d965_7.0.zip
 
Poslednja izmena:
ajd da pitam pitanje koje je ostavilo 100 ljudi.
Treba mi preporuka za prodavca sa kp za rn4(x) sd verzija, 32gb.
Ima 1000 verzija telefona i nisam siguran da i preprodavci znaju šta prodaju pa ne bih da uzmem pogrešan.
 
Radi. Nexus 6 podešavanja, najbolje rade. Slika dosta oštrija no prethodna full verzija Gcam 2.2, ali ima malo više šuma. Makro mod superb.
Aj okaci link za tu verziju gcam,ako te ne mrzi....moze i drop box :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kad ce da srede video da ne bude ovako mracno? Jel su sredili na nekoj ver?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kod rusa na 4pda sigurno postoji rešenje, bavili su se time. Nisam detaljno gledao. Uglavnom preletim vezano za nove ver Gcam i bacim oko na neke slikice koje zakače.
 
Može li nekako da se napravi bekap celog sistema sa svim aplikacijama, nalozima i sl. pre instalacije nekog custom roma? Pa da vratim miui ako mi se ne svidi, taman sam sve podesio kako treba :)
btw,dugo sam bio na wp, pa sam ispao iz stosa sa androidom.. Ne zamerite ako postavljam pocetnicka pitanja.

Koji je najbolji custom rom za rn4x? Gledao sam RR, i AOSP, ako sam dobro shvatio RR je nakrcan opcijama i tweakovima, AOSP je stock android? Valja li cemo LOS 15? (android 8?)
 
Imaš backup u twrp po particijama
 
Kreiraš Nandroid I to je to, mada to sve ide drugačuje, ne treba ti ceo backup..a za cm, to moraš sam da odabereš, u tom ćeš i shvatiti koji je najbolji način da se pravi backup. Ja koristim Titanium.

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Kreiraš Nandroid I to je to, mada to sve ide drugačuje, ne treba ti ceo backup..


Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk

Ajd molim te kad te ne bude mrzelo, napiši malo detaljnije. Zadnji put sam se zezao sa romovima pre 5-6 godina, posle sam imao neki alcatel sa mtk za koji nije bilo romova, pa onda wp...
 
Duga je priča, to ćeš sam skapirati kad kreneš da se zezaš sa cm.
Ukratko, nema potrebe da kreiraš Nandroid jer ćeš svakako menjati cm-ove, pa čak i ako se zadržiš na jednom, uvek se desi da dirty flash nešto zezne, pa onda moraš clean flash. Dakle, kreiranje Nandroid-a ti samo oduzima vreme i prostor na HD-u, jer ako sve budeš čuvao u cloud-u, moraćeš onda iz custom recovery-a da radiš backup ne na konvencionalan način, već koristeći sideload opciju..što opet oduzima vreme, bar meni..jer uvek radim kompletan clean + format data (ono što mi je bitno u flash ROM-u čuvam u cloud-u), upravo iz razloga jer relativno često experimentišem sa cm.

Najjednostavniji način ti je da kreneš da se igraš sa custom ROM-ovima, pronadješ sve od apps koje koristiš, pa onda podigneš u cloud preko Titanium-a, samo aplikacije, SMS i call log.. Pa čak i ta opcija ne radi uvek najsrećnije..nekada se desi da neke aplikacije prave problem u izvesnom smislu ,kada odradiš restore preko Titanium-a..mada, to se ranije dešavalo , sada ne. Dakle, u cloud-u čuvaš samo app , a sistemske fajlove i ceo sistem , to ne..jer ćeš svakako doći u situaciju da odradiš clean flash..pa još ako budeš, a hoćeš, koristio fp+pattern..pa kada vratiš ceo Nandroid, moraš da brišeš neke sistemske fajlove jer nećeš moći da se uloguješ u sistem..etc..etc..etc..

Dakle, jednostavno rečeno:
1. Instaliraš custom ROM
2. Kreneš da tweak-uješ sistem, onako kako tebi odgovara
3. Instaliraš aplikacije za koje smatraš da ti trebaju
4. Instaliraš Titanium i odradiš backup samo aplikacija + SMS poruka + call log

Kad ti dosati taj cm, instaliraš drugi..odradiš restore iz Titanium-a, + uporedo vežbaš tweak Android-a :D
I tako u krug dok se ne skrasiš na jednom cm.

I sad pročitaj što sam na početku napisao i to je ta priča, ukratko.
 
Poslednja izmena:
Skapirao sam uglavnom, hvala.


Zezaju me notifikacije na MIUI, odradio sam sve kako je Kidence napisao par stranica ranije, ali FB i dalje zeza. Mozda ima veze što je stalno otvoren messenger u operi na kompu, pa ne stize na fon. Ostale rade ok, uglavnom.
 
^ koristiš li ElectraBlue? Kakav je?
 
Nazad
Vrh Dno