Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

eh kakav bih to čovek bio da ne probam žiletov kernel :) hvala!
 
Greh je ne flešovati to remek-delo od kernela. [emoji1]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
juce mi se pojavio najnoviji MIUI 10 uodate, 10.2.3.0

Jos uvek ga nisam instalirao, jel ima neko da jeste ???
 
Ja jesam, radi sve kako treba

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
moram opet da pitam. da li je neko imao problem sa fingerprint readerom da nece da radi kako treba? uvek kad ode u deep sleep nece da se otkljuca prstom vec samo upali ekran pa moram da kucam sifru. nakon toga sve radi normalno dok opet posle nekog vremena ne ode u deep sleep. probao sam bukvalno sve sto moze softverski i uvek ostaje problem, a ne radi mi se hard reset samo zbog toga.


Lako može da se desi da i posle hard reset-a i dalje imaš isti problem sa fingerprint reader-om, ako je u pitanju sličan problem koji sam ja imao :D
Elem, da li si probao da flešneš "persist.img" (skineš fastboot MIUI ROM, otpakuješ i pokupiš odatle persist.img) ?

Kod mene je bila situacija da je fingerprint reader budio i otključavao telefon samo kad nemam PIN ili Pattern zaštitu, čim stavim zaštitu prestaje da otključava (ako se dobro sećam nije čak ni ekran palio) i nisam uopšte mogao da memorišem novi otisak prsta. Dakle nakon što stavim zaštitu ponašao se kao da ne postoji fingerprint reader. Nakon uklnjanja zaštite i reseta telefona ponovo bi "detektovao čitač" u smislu da je dodir palio ekran i otključavao telefon jer nema nikakvu zaštitu osim "Swype".

Nije pomoglo ni flešovanja fastboot ROM-a pošto ni jedna od "flash___.bat" skripti ne flešuje persist.img.

Kod mene se sve vratilo u normalu tek kad sam sa TWRP odradio restore nekog NANDROID backup-a LOS 14.1 gde sam bio backupovao baš sve sve particije uključujući i "persist", koji sam imao na kompu. Pre toga sam se kao bud*la celo posle podne klackao MIUI 10 fastboot ROM<> LOS 15.15 <> MIUI 9 fastboot ROM i resetovao telefon, brisao one "key" fajlove koji se odnose na lockscreen zaštitu.


Doduše ja sam sam napravio zaj*b zbog kog se pogubio čitav ROM na telefonu, nije se sam "zbunio" : ispalio sam se dok sam u Termux app pokretao recursive " chown , izvršio komandu greškom nad "/" mount point-om pošto sam smetnuo sa uma da će kad se prebacim u root shell prebaciti current directory sa '/data/data/com.termux' u '/' ... pa dok sam ja prebacio tastaturu na drugu sa kojom je moguće izvršiti "Ctrl + C" prečicu (da zaustavi izvršavanje prethodne komande) Termux je već stigao da iskasapi i /persist particiju i telefon je uleteo u bootloop.
 
Poslednja izmena:
ok probaću mada je moj problem samo nakon što ode u doze/deep sleep. kako se flešuje persist.img? preko bootloadera?
 
Da li moze nekako preko MiAcc da se vidi koje sam sve teme nekada instalirao? Nesto na foru GPlay prodavnice?
Imai sam ranije jednu koja mi se mnogo svidela, ali ne mogu da se setim naziva.
 
Lako može da se desi da i posle hard reset-a i dalje imaš isti problem sa fingerprint reader-om, ako je u pitanju sličan problem koji sam ja imao :D
Elem, da li si probao da flešneš "persist.img" (skineš fastboot MIUI ROM, otpakuješ i pokupiš odatle persist.img) ?...
Da, gadna je stvar. Meni se /persist particija poremetila tokom razvoja LineageOS 16.0 ROM-a, verovatno do novog ramdisk-a i novog mount-ovanja /persist particije.

FP ne radi, flashlight ne radi, kamera ne radi, rotacija ne radi. Svakih 10s se čuje paljenje senzora kamere.

Rešenje problema je, kao što si napisao, ponovno flešovanje persist.img. Fastboot romovi imaju persist.img ali je podešeno da ga ne flešuje.

Držim img dump persist particije za svaki slučaj.

ok probaću mada je moj problem samo nakon što ode u doze/deep sleep. kako se flešuje persist.img? preko bootloadera?

Da, može preko fastboot moda:

fastboot devices
fastboot erase persist
fastboot flash persist persist.img
fastboot reboot
 
Poslednja izmena:
@kVu: Trebalo bi da možeš to da odradiš sa TWRP?
https://xiaomi.eu/community/threads/mi-8-se-8-7-26-no-sensors-working.45422/#post-433572

Nisam nikad flešovao persist.img ni preko fastboot-a ni preko TWRP. Pošto sam kao što rekoh imao NANDROID backup sa backupovanom i tom particijom samo sam odradio restore backup-a. To sam probao kad mi je ponestalo drugih ideja (kao ajd da probam backup LOS 14)... tek sam posle iz radoznalosti googlao i video celu priču oko persist.img i da je garant to bio problem.
 
@bobajakuda:
Udjes u teme,pa dole desno na onaj kruzic za customize i tu imas opciju purchased (tu su sve teme koje si skidao)...
 
hmm ne bih da radim wipe data. mislite li da bi upalilo da samo erasujem i flashujem persist?
 
Download fastbbot file... Extract it and find persist.img. Copy this file to your phone and then reboot to TWRP. Go to Mount and select Persist partition. Now go to install and select install an image. Then flash persist.img. Reboot to system.

Gde tu vidiš wipe data? Piše lepo da treba prvo samo da mount-uješ persist particiju u TWRP i onda da flash-uješ kopirani persist.img (koji si izvukao iz fastboot ROM-a koji si skinuo sa MIUI sajta) i da flešneš taj img fajl (znači treba da prebaciš TWRP iz "install zip" u "install image" režim).


Ili ako imaš instalirane fastboot i adb drajvere na kompu možeš da probaš ove fastboot komande koje ja naveo @Zile995.

Pre bilo kakvog prčkanja naravno prvo odradiš backup telefona sa TWRP (pri backup selektuješ da backup-uje i persist particiju) i kopiraš backup na komp, za svaki slučaj.
 
pise tamo u narednim porukama. ajde odradicu onda ovako pa javljam rezultate :)
 
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=804582&view=findpost&p=70937703

Ima i ovo, jedan klik dok je telefon upaljen i sve odradi. Samo je potrebno da uključiš usb debugging. Stavi persist.img od MIUI fastboot ROM-a što koristiš u folder.

Nisam siguran da TWRP može da flešuje taj tip img fajla. Svaki put kada prebacite na install image i izaberete .img fajl, pita vas da li je boot ili recovery. Ako postoji persist opcija, onda može.

Ovo:

Kod:
dd if=/sdcard/persist.img of=/dev/block/mmcblk0p26

je restore komanda koju možete probati preko TWRP terminala. Sdcard interna memorija (verovatno je tako i na MIUI)

Ovo možda neće raditi jer verovatno zahteva ceo blok. Nisam siguran.

Kod:
dd if=/dev/block/mmcblk0p26 of=/sdcard/persist.img

Za backup celog bloka koji se može restore-ovati kasnije onom prvom komandom
 
Poslednja izmena:
uradjeno ovim programcicem, mogao sam i rucno ali ovo je sve brzo uradilo umesto mene. za sad sve funkcionise, javljam :)

edit: ipak ne radi, i dalje zeza fp. probacu ponovo rucno sad

edit 2: da, nece da obrise persist. izbacuje sledecu gresku: FAILED (remote: Error: This image isn't allow download
). ne znam kako ovo da resim :/

edit 3: probao ovo preko twrp i system has been destroyed :/ nista, moracu factory reset
 
Poslednja izmena:
Kolege,

Da vas pitam, slabo pratim telefone i razumem se minimalno, telefon za suprugu tražim, na preporuku smo meni kupili: Xiaomi Redmi Note 5A (4GB, 64GB). Prilično sam zadovoljan pa smo odlučili da i za nju kupimo nešto slično. Manje je zahtevan korisnik, pa samim tim može jeftiniji telefon. Računam 3GB RAM memorija, 16+GB interna memorija(imamo jednu memorijsku karticu pa može manja interna memorija), i neki sličan procesor kao kod mog telefona.

Gledao sam nešto tipa: Xiaomi Redmi Note 4X 16GB 3gb Ram. Da li je to to, ili postoji jeftiniji model, koji ima ove glavne osobine konfiguracije a manje nekih dodataka?
 
Bolje postavi pitanje u podforum "šta da kupim od mobilnih telefona", tamo ćeš sigurno brzo dobiti odgovor.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja koristim Redmi Note 4x 16GB,3GB ram i veoma sam zadovoljan sa njim.Preporuka!
 
Ljudi, da li iko ima ideju sta bi mogao da bude problem u sledecoj situaciji.
U zadnjih ~2 meseca mozda malo vise, desava mi se da telefon ostane bez signala, bukvalno kao da nema karticu (isto je i sa jednom i sa dve kartice unutra, slot nebitan)
U principu desi se nesto kao restart system UI, zakljuca se telefon i nema signala. Kada imam jednu karticu redje je, odprilike jednom u nedelju dana dok kad imam dve kartice problem je cesci, jednom dnevno npr. Probao sam vise romova (oreo i pie), pre dve tri nedelje zadnji fw iz autoupdate teme sa xda, pa posle toga vratio neki iz sredine 2017, bukvalno nema promena. Jedno vreme je sa jednim sim-om bilo dobro, sigurno dve tri nedelje nisam imao problem medjutim sad zadnjih 10ak dana svaki dan.
Inace, restart telefona resava problem do sledeceg pucanja.
Nemam neki bloat na telefonu, samo magisk i par aplikacija.
Inace, radio sam cak i format data kroz twrp tj wipe svega medjutim nema razlike.
Poprilicno je iritantno pogotovo sa dva sim-a jer mi je jedan sa netom a drugi za sms/call i sve radi odlicno dok se ne desi ovo gore opisano.

Malo duzi post ali ako je neko naleteo na slicnu situaciju, plz dajte ideje za resavanje

Hvala unapred
 
Da li se nekom jos desava sa Ziletovim zadnjim kernelom da se ugasi wifi dok je tel u mirovanju,dok sa onim od 11/2 sve normalno?
 
U zadnje vreme primetio sam slucajno u Security aplikaciji deo Battery usage.
Odmah nakon punjenja pogledam i nekad prikazuje da je preostalo 16h do praznjenja baterije, a nekad 30h. U prvom slucaju kad pokaze da je preostalo 16h baterija se brzo isprazni.
Evo sad sa 15 minuta je otislo 5% baterije.
Da li imate predstavu sta bi ovde moglo da pravi problem, a koristim MIUI 10.2.3.0?
 
Poslednja izmena:
Dešava se svaki dan. U početku sam mislio samo 1 ili 2 puta dnevno, ali sada kad po ceo dan korisitim telefon primećujem mnogo češće - ako je ugašen ekran a nešto strimuje samo prestane posle par minuta i ne počinje dok ne upalim ekran... a sada to na spotify ne pravi toliki problem, samo nastavi... dok kod drugih app to napravi baš muku za reload.
Ne znam da li je do kernela jer isti problem sam imao na PixelExperience i na Žiletovom LOS ali sa stock kernelom.
 
Zeke notifikacije i na Oreo LOS 15.1. Ništa se nije promenilo oko toga od pre nekoliko meseci kad sam ga zadnji put koristio.

Vezano za WiFi - mislim da ste u pravu. Dok se koristi chat app, sve OK, nitifikacije stižu. Ostaviš ga neko vreme, nema ničeg. Probudiš ga, uđeš u app, on izlista nove poruke. Jedino Nougat radi besprekorno što se ovoga tiče - puna podrška za ovaj fon je i dalje na Nougat bazi.
 
Radi li vam na stock widgetu LOS-a 15.1 vremenska prognoza?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Izgleda da je do pie romova. Meni se par puta desilo da prekine youtube vanced dok je zakljičan telefon.

Zeke notifikacije i na Oreo LOS 15.1. Ništa se nije promenilo oko toga od pre nekoliko meseci kad sam ga zadnji put koristio.

Vezano za WiFi - mislim da ste u pravu. Dok se koristi chat app, sve OK, nitifikacije stižu. Ostaviš ga neko vreme, nema ničeg. Probudiš ga, uđeš u app, on izlista nove poruke. Jedino Nougat radi besprekorno što se ovoga tiče - puna podrška za ovaj fon je i dalje na Nougat bazi.

Isto je i sa gapps?
 
Nazad
Vrh Dno