Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Ma bitno da se slike odlične, ovo je sitnica [emoji4]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Možeš Žiletov UG.
Takođe i Davidov LOS16 radi baš vrhunski sa UG. Moguće i najbolji kombo, po meni, koji je izašao za Mido.

Može, radi kernel, ali init ne pokreće ramdisk skripte na Android-u 10. Ne rade spectrum/FKM profili, kernel nije konfigurisan.

Glupi System As Root, još uvek nisam našao rešenje. Mislio sam da startujem servis iz sistemskog init foldera, ali ne menja ništa.

Zabraniću ipak instalaciju na Android 10 preko anykernel-a jer planiram da izbacim kernel sa simple thermal drajverom. Jače opterećenje i msm8953 na 45°C throttle-uje sa 2 na 1.7GHz :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, narode. Javio mi se problem na mom RN4x. Naime pre par dana otkrio sam problem da mi tač ne radi kako treba. Na 1cm od desne ivice ekrana veoma slabo detektuje dodir, jedino pri bas jakom pritisku. Interesantno je da pravi problem kada se vuce prstom horizontalno dok kad se prevlaci vertikalno radi u kako treba. Ovo mi posebno pravi problem kada treba da se javim na Viber, jer se bas na problematicno mesto treba prevuci slusalicu. Na slici sam obelezio problematicno mesto.
Da napomenem da ekran nije polomljen i ima zastitno staklo vec godinu dana i sa njim je radio kako treba do skoro.
5499240b425316ded8c5d6a4761c413e.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, narode. Javio mi se problem na mom RN4x. Naime pre par dana otkrio sam problem da mi tač ne radi kako treba. Na 1cm od desne ivice ekrana veoma slabo detektuje dodir, jedino pri bas jakom pritisku. Interesantno je da pravi problem kada se vuce prstom horizontalno dok kad se prevlaci vertikalno radi u kako treba. Ovo mi posebno pravi problem kada treba da se javim na Viber, jer se bas na problematicno mesto treba prevuci slusalicu. Na slici sam obelezio problematicno mesto.
Da napomenem da ekran nije polomljen i ima zastitno staklo vec godinu dana i sa njim je radio kako treba do skoro.
5499240b425316ded8c5d6a4761c413e.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Hoce to od znoja digitajzer da poludi...

tako da ako treniras sa njim hoce da se potpari i onda tako brljavi, tako da je obicno od neke vlage, znoj kisa, vodena para i sl.

vremenom se to vrlo sporo susi i proradi, ako je u opste to u pitanju posto sma istu stvar imao vise puta na raznim telefonima pa mozda se prepoznas u tome...
 
Ubacio sam MiRoom 11.0.6 i za sada radi fino. Jedini problem imam to što kad zvoni telefon zvoni preko zvučnika a i slušalice, slušalica šušti (probija). Zna li neko kako da ugasim da ne zvoni i preko slušalice?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ubacio sam MiRoom 11.0.6 i za sada radi fino. Jedini problem imam to što kad zvoni telefon zvoni preko zvučnika a i slušalice, slušalica šušti (probija). Zna li neko kako da ugasim da ne zvoni i preko slušalice?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Imas li ovakav problem sa crnim slovima na tapatalk,i koju verziju tapatalka koristis i koju temu.
f7023b29151dbd23d23834d675be9c4f.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, tako je i kod mene ali mi ne smeta. TT pro 8.6.0, tema je MIUI10.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja ću ovaj telefon da koristim sve dok baterija bude dobra. Kad više ne bude mogla da izdrži od buđenja do spavanja, kupujem aktuelni Redmi note.

Za sada komotno izgura 2dana i nekih 6-7h SoT.

Inače, ovaj MiRoom je za sada odličan, nikakvih problema. Preporuka ko gotivi MIUI.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi... Pogledaj recenzije pre kupovine. Moguće da je fake kapacitet.
 
Ode moj mido za 10k dinara posle divnih godinu ipo provedenih sa njim gde me ni jednom nije izneverio. Stvano dobar telefon!
Pozdrav svima i hvala svima koji su pomagali i delili iskustva. Mi 9 lite je nadam se odlican naslednik na koga sam se nameracio :)
 
pozdrav,
imam dva pitanja.
imam problem sa punjenjem
prekine na nekih 37%,otkacim kabl pa zakacim i on nastavi do nekih 69%.
predlozite resenje.
pustite link sa objasnjenjem za otljucavanje teefona i promenu sistema,muia....
redmi note 4x
 
Pozdrav svima. Imam jedan problem. U pitanju je Redmi Note 4x.

Djeluje mi da se prebrzo trosi baterija (a nije malen kapacitet 4100mah). Kao da nesto "vuce". Da li neko ima neki savjet. MTK verzija. Unaprijed zahvalan.
 
Našao sam u fioci tri zaštitna stakla za ekran RN4 global. Ako neko to još koristi i ne mrzi ga da dođe do Čukaričke padine, dobije ih džabe. Na PP molim, da ne trujemo temu.
 
Uzeo sam RN4 za oca. Koja bi bila najbolja kombinacija ROM+kernel? Nije nimalo zahtjevan korisnik, bitno je da baterija traje duže i da nema nekog prevelikog sjeckanja. Da li je možda pametno da ostavim stock? Verzija androida nije toliko bitna.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi...ispao sam iz desavanja za Mido.a fleshnuo bih miui..koji je najbolji trenutno port..pie ili oreo?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja već duže vreme koristim MiRoom 11.0.6 i nemam nikakvih problema, baterija je dobra.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
De ste bre ljudi [emoji2]

Čekamo da srede goodix, da se još malo ispegla 10-ka i eto nama novog androida za Mido.

Jel ima neka nova dobra kamera?

Pozzz
 
Ako jos neko ima sony senzor, neka proba poslednju verziju gcam od BSG-a, implementirana je google-ova opcija Astrophotography i pravi brutalne slike nocu...

Evo jedan primer...IMG_20200220_195357.jpg
 
Sony senzor. Moramo probati na samsungovom senzoru, nadam se da ne puca.
De ste bre ljudi [emoji2]

Čekamo da srede goodix, da se još malo ispegla 10-ka i eto nama novog androida za Mido.

Jel ima neka nova dobra kamera?

Pozzz
Eto nama novog androida 11, a 10 još uvek nije sređen.

Boot-ovali su R GSI
Bugs:
RIL (It's works but crashing in 2 min,after boot wait 5 min for working)
Fingerprint (FPC/Goodix)
Camera
Random Reboots

Working:
Bluetooth
Wifi
Auto brightness

Zeelog čega da mu stigne goodix senzor.
 
Ako jos neko ima sony senzor, neka proba poslednju verziju gcam od BSG-a, implementirana je google-ova opcija Astrophotography i pravi brutalne slike nocu...

Evo jedan primer...Pogledajte prilog 281766

Koja:

MGC_7.3.018_RPII_v0f.apk (BSG, 2020-02-16, test, changelog)
MGC_7.3.018_RPII_v0c.apk (BSG, 2020-02-12, test, changelog)
MGC_7.3.018_RPII_v0a.apk (BSG, 2020-02-08, test, changelog)
BSG's 7.2.018 V0b:MGC_7.2.018_RPII.MiVIII_V0b.apk (BSG, 2019-12-21, changelog)
 
Nazad
Vrh Dno