Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Jel znate za neki valjani kernel koji je kompatibilan sa miui-em, za note 4x ?
 
evo da podelim svoja podesavanja ako nekog zanima. MIUI i oba samsung senzora. Ipak je po meni dosta bolje ovo sto vec drzim nekih 2 meseca i vise volim da imam i sum nego da mi slike budu isprane. Prezadovoljan sam svakako i lako sam preboleo nexus 5x:) Dobra je rn4x_08 u defaultu, al ovo mi je ipak bolje

Kamera GCam_5.1.018_by_SerJo87_1.6RC2_test4d_fixed_SunFix
podesavanja: HDR+ parameters: Pixel 2017 stable (8/10/10 burst), Config camera HDR+: Pixel 2017 Zsl Hdr+, NonZSL HRD+ Auto-exposure mode: Time 1/2 max (ovo moze i da se smanji ako vas mrzi da cekate okidanje kod nocnih fotki), Minimal HDR+ smoothing: off, Back camera: Nexus 5 (sve ostalo pogaseno), Front: Nexus 5 (sve ostalo pogaseno), Advanced setting HDR+: tu mi je samo underexposure multiplier na 75%, ostalo 100% i 50Hz, Hexagon DSP off. I to je u principu to

Testirao sam bas gomilu varijanti i pixel peekovao na kompu i ova su mi podesavanja def najbolja sto se tice suma i detalja. Koristim je gotovo uvek u HDR+ enhanced modu sa upaljenim blicem. Verovatno da moze jos malo da se tweakuje al iskreno i ne treba mi bolje od ovog. Mislim da je ovo maksimum iz ove kamere

Ova varijanta kod mene na Samsung senzoru na jednobraznim kolornim površinama izbacuje one peckice...
 
Znaci zadnji underground kernel mi ubio los 15.1 ...ne reaguje display...vracam feather

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li ma neki fix za ovaj los kvalitet zvuka tokom poziva,na viberu se cuje normalno dok na obicnom pozivu ko me god nazove kvalitet je kao fm radio kad nije nastimana dobro frekvencija?Hvala
 
Ja sam postavio par linkova nekoliko strana unazad koji bi trebalo da poboljšaju kvalitet zvuka. Ja ih ne koristim tako da ne mogu tvrditi da su OK. Mene čuju savršeno, čak i kada pričam preko spikera (LOS 15.1 Official, MTS).

Ima nekih stvari po Telegram grupama: https://t.me/rn4dl/1465
 
Poslednja izmena:
ma sta god pokusavao nikako ne mogu da imam audio kvalitet kao miui...najbolji zvuk imaju..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni je čistiji zvučnik. Snimanje zvuka je isto na oba, ne valja. Za zvuk u slušalicama ne znam, nisam upoređivao.
 
Miui 8.10.11 i zadnji stormguard OC. Meni je ovo odlicno. Osvetljenje na max auto i sve popaljeno. Dobar deo na wifiju ali pola sota je sigurno 4g.
Ok je ovaj zadnji build samo i dalje nema notifikacija za whatsapp na lockscreenu.
7c0e3012f2f77faee8a96feec92d8d6f.jpg
4436239653b484a8e19ef42430bc82e2.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I kod mene se prepirodio SOT-ić sa LOS 15.1 i Franco r13 kernelom, a fontele brija kako radi [emoji4] .

Nekih 80% 3G, ostalo wifi, neka standardna upotreba...

8jbc2dez.jpg
 
Poslednja izmena:
Koristi li neko Developer ROM 8.10.11 (MIUI10)
kakav je?

Jel on moze da se ubaci preko stock miui apdejtera i da ostanu sve aplikacije sacuvane?
 
Kažu da off twrp sada podržava i treble.

twrp-3.2.3-1-mido.img 20.7M2018-10-16 15:57:55 EDT
 
Je l' ima neko hrabar da proba taj oficijelni? [emoji2]

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Ima li neko problem sa przenjem cpu-a? Po proces monitoru nista ne zauzima veci deo proceaora a opet nesto zauzima.
7d9f5f6d0b324cede3f31dd18a09bbc3.jpg


Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Mislim da je malo veco load kad upalim net. Moguce da je neki miner. Skinuo avast i malwarebytes i nista nisu nasli. Malo mi mucno da radim hard reset.

Sa druge strane nije mi jasno da nijedan process viewer ne vidi sta pravi toliki load. Cak ni top u terminalu.
4bc410026e213db6557ed63a461864a4.jpg


Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Mislim da je malo veco load kad upalim net. Moguce da je neki miner. Skinuo avast i malwarebytes i nista nisu nasli. Malo mi mucno da radim hard reset.

Sa druge strane nije mi jasno da nijedan process viewer ne vidi sta pravi toliki load. Cak ni top u terminalu.
4bc410026e213db6557ed63a461864a4.jpg


Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Jel gasis ti taj telefon nekada? Restartuj ga samo, kakav crni reset.
 
Otkud ti ideja da ga ne gasim?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno