Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Što bi rekao jedan lik sa telagram grupe,
"Los is not rom its just timepass with 0 customization."
ja se potpuno slažem.
 
Kupljena nova baterija Comicell u Logic shopu.Posto je bila skroz prazna,stavila sam telefon na punjac.Prvo je sporo punila do nekih 10%,onda je krenulo brze i zadnjih 5% je punilo nekih dvadeset minuta.Od Doma omladine do Zelenjaka je otislo 5%,iako telefon nisam koristila.Posle dva sata od punjenja,meni je baterija na 70%.
edit:
45 min kasnije,baterija na 69%

Sta mi je ciniti?
 
Poslednja izmena:
Posle novih 45 min,baterija i dalje 69%.Izgleda da je tek sada u redu.Praticu jos sutra sta se desava,pa cu otici da reklamiram u petak,jer mi nije blizu.
 
Posle novih 45 min,baterija i dalje 69%.Izgleda da je tek sada u redu.Praticu jos sutra sta se desava,pa cu otici da reklamiram u petak,jer mi nije blizu.

Još dva-tri punjenja od 1% do 100% i biće u redu sigurno. Ako ne onda nazad u shop.
 
Te baterije su klasični kineski šljam sa imenom. Pazario ja Komičnu za drugi mob, vraćao prodavcu, on slao drugu, treću... Reko da vratimo mi novce, nema ovde sreće. Jedino da se vidi kod nekog ovlašćenog servisa za originalnu, ako je ikako moguće istu nabaviti. RN4 je već vremešni telefon, pitanje je šta se može odraditi po tom pitanju.
 
Ovlasceni nece da mi zameni bateriju,jer stara baterija nije pravljena za evropsko trziste.Prvo sam tamo i bila.Posle 12 sati nekoriscenja telefona,baterija pala za 1%.Znaci,krenulo je brzo opadanje do 70% i sada stoji.Videcu kako ce biti sa sledecim punjenjem,pa cu shodno tome reagovati.Telefon me je stvarno odlicno sluzio i bas bi mi bilo zao da zbog baterije moram da kupim drugi.
 
Dosta sam menjao baterije na mobilnim telefonima, ali u Srbiji je gotovo nemoguće naći bateriju istog kvaliteta kao onu koja je prva bila na aparatu. Menjati je besmisleno. Lakše nađeš ceo polovan telefon nego bateriju. Ovo što se prodaje kod nas ne valja ništa.
Meni na RN4 posle 2,5 god. baterija dosta pristojno radi. Ako već neko hoće da menja bolje da uzme polovnu (mada mrzim taj fazon kupovanja polovnih delova, ali nova dobra ne može da se nađe, ili bar košta previše).
 
Neka košta koliko košta, ako ne prelazi 30% vrednosti telefona :d
Fazon je što svi mi na kraju ispucamo bar jedno 7k dinara na ~3 pokušaja da se kupi "manje loša" (fejk kinezara) baterija a ne dobijemo krštenu bateriju. Već najčešće isti (ne)kvalitet plaćaš prvo 1500 din, pa 2500 pa 4500 a razlika samo u kvalitetu ambalaže :d :d
Tu sam igranku prošao sa Nexus 4 i nikad više... jel može iz zvaničnog servisa da se poruči? može ok, ne može ajmo fioka.

Sve u svemu zato i kupujem telefon od ~200 evra kad ode baterija ako baš nikako ne može iz prvog pokušaje da se kupi prava baterija neće mi biti žao da telefon bacim u fioku.
 
Ubacio sam drugu karticu i ukljucio dual viber. Kako sad da ubacim taj drugi broj?
MIUI 10 - 10.2.2.0
 
Bila sam danas ponovo u servisu.Zamenio mi za drugu bateriju.Ponovo nece da puni preko 94% i isto kao i prethodna trosi najvise na cell standby do 70% baterije,a posle miruje.Identicno kao sa prethodnom baterijom.Da nije mozda problem do telefona?
 
Bila sam danas ponovo u servisu.Zamenio mi za drugu bateriju.Ponovo nece da puni preko 94% i isto kao i prethodna trosi najvise na cell standby do 70% baterije,a posle miruje.Identicno kao sa prethodnom baterijom.Da nije mozda problem do telefona?

probaj "kalibraciju". isprazni ga do kraja (kad se ugasi ponovo ga upali sve dok ne bude mogao uopste da podigne sistem), nakon toga ugasenog ga napuni do kraja. upali i ako nije na 100% dopuni ga koliko moze. ponovi postupak tako dva-tri puta pa vidi sta ce se desiti. meni je to radilo kad sam menjao bateriju na nekim drugim telefonima
 
Nije niko dobio ali možeš sam da ga uzmeš u obliku MiRoom porta 11.0.5.1 koja radi fenomenalno bez i jedne greške.
 
Vracene mi pare i stara baterija,koja i dalje radi bolje od "nove" :eyebrows:
 
Evo već dva meseca sam na LilBlinx LOS-u, nema problema i sve radi dobro. Preporuka :)
 
Vrhunski je [emoji846].
I baterija odlična sa UG kernelom od pre dva meseca. Gib me new sur, halp me [emoji16]

ac5b69e0fdb7b1468094957fe5d6cc17.jpg
 
Securiti patch level iz prošle godine [emoji2359]
 
Stigao miui 11
Brz ko munja ali guta bateriju.
Na redmi 5a adi perfektno i baterije odlicna.
Da li hard reset pomaze.
 
Nazad
Vrh Dno