Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

3. i 4. slika bi ispale bolje sa prinudnim HDR+. Da si uhvatio i nebo, video bi da Auto HDR+ ZSL slabo obrađuje svetlije delove. Dobar je u LL, samo treba mirna ruka.

Mislio sam da je problem samo sa žutom bojom na Samsungovom senzoru. Omnivision ima isti problem. Zumirajte onaj žuti cvet, videćete crtice uspravne.
 
Poslednja izmena:
Da manje puca: ugasite auto rotation u status bar, podesite minimalno znacenje hdr (lowest). Ako i dalje puca, a potrebna vam je maksimalna stabilnost, predjite na gcam 3.2...
Kod omnivision su tacke i na plavom (nebo u tackama uvek).
 
Poslednja izmena:
Oćel ispaštat kvaliteta slike ako spustim hdr na lowest i jel velika razlika u kvaliteti izmedju novijih verzija i verzije 3.2??
 
Kvalitet ne opada skoro uopste. Pod mikroskopom traziti jedino. Ali zbog manjeg broja slika u seriji hdr dolazi do povecanja ostrine (jednostavno manje slika, pa je lakse fiksirati ruke na krace vreme), pogotovo pri losem osvetljenju i koriscenju slow shutter, i mnogo brze slika i manje traje obrada. 3.2 ima malo drugacije boje, drugaciji sum, i po meni najveca mana - ne bori se sa dead pixel (ne znam kako da ih nazovem pravilno) na senzoru, i naravno nema pixel configs (zsl).
 
Poslednja izmena:
@caridze, zvuci kao da znas posao, koristis li config isto kao i sto je ovdje postavljeno na forumu nekoliko puta i ako ti nije problem da postavis jednu 3.2 verziju..

Ja koristim za slabe uslove tj u LL
MGC_5.1.018_FinalMOD_All_Inc verziju sa opcijom slow shutter i hdr podesen na super high, jest da dok okida voda mi provrije za kavu ali isplati se..

Dok urikill verzija mi stalno puca pogotovo kad je suncano.. od 10 fotki 5 mi slika i obradi ostalo nista mozda i manje, zna dosta frustrirajuce biti *mjau**mjau**mjau*
 
Kod mene ja samsung senzor i koristim mod by al_ro. Podesavanja kako se kome svidja, ali radili su neke testove na forumu 4pda.ru, pa dosli do zakljucka da se lowest hdr najvise isplati. U sustini ima greska kod skoro svih modova gcam5, super high=very high, a lowest radi 7 ili 8 slika, umesto 5 kao na gcam 3.2. To je ispravljeno kod zadnjeg moda Urikill i SerJo87 (lowest cak 3 slike radi samo), ali ja po navici koristim mod al_ro.
Evo linka: https://yadi.sk/d/_5Abm4bU3UbXzh
al_ro:
MGC_5.1.018_v2d - najnovija ver od njega, ali meni je stabilnija malo starija MGC_5.1.018_v2d_loser . Koristim slow shutter podesen na max iso 225 kao neki kompromis brzine i kvaliteta za uslove unutra prostorije i slabe osvetljenosti (radi ok: dok iso ne prelazi 225 - shutter ne dira, ako predje - pocinje da usporava do minimuma, ako i uz 0,67s ne uspe da postigne zadat iso 225, tek tada ga poveca), inace ima podesavanja i shuttera vremenski pa kao alternativu savetujem time 1/2 max.. Clon - su klonirane ver, mozes ih instalirati uz bilo koju gcam, pa testirati do mile volje.
MGC_3.2.045_final_2.4_newAF_clon - klon, i po meni skroz ok 3.2 ver. Ima izuzetno brz slow shutter uz minimal hdr.
upd. kasnije cu dodati nove ver UriKill i par ver Snap cam da probate malo cudo zvano llm :D
 
Poslednja izmena:
Spominjali ste oblake i nebo pa evo malo fotki danas fotografiranih :D

IJKOAnx.jpg


5YAbyRI.jpg

Zalazak sunca i LL uslovi:

VZwZ9Wr.jpg

Onako usput:

pUbBt79.jpg
 
Link: https://yadi.sk/d/Vh_N0krC3RvFFU
Dodao sam sve nove ver gcam mod by Urikill (B&U su ver isle posle final mod v4, najsvezija ver je MGC_5.1.018_Urikill_vXXII, koja ima i klon)
Dodao sam Snap Camera HDR (patched) na probu ko zeli (naravno da treba kupiti zvanicnu ver i blablabla): 8.1.4 - najveca ostrina (sama odradjuje sharp), 8.2.5 - nesto srednje sa ostrinom, 8.8.0 - najniza ostrina, ali najbrze obradjuje llm i ima najpravilnije boje. Kasnije cu dodati primer slike sa svake. Meni se licno svidja 8.1.4. Sva prednost snap cam je u LLM (low light mode), koji zahvaljujuci svom algoritmu radi nekoliko slika odjednom (do 32) i posle usrednjuje i obradjuje sa ciljem postizanja max detalizacije i umanjenja suma.
Podesavanja za snap cam:
Prvo idete na OTHER: i tamo aktivirate Show Advanced Settings i Use Camera2API on
Posle u PHOTO: birate Picture size, aktivirate Low Light Mode i birate kolicinu Low Light Frames (sto vise, to kvalitetnije, ali duze slika i duze traje obrada), Preview size obavezno podesiti da bude isti kao Picture size, podesavate Denoise off i Sharpness 0
Kome je tesko sa tekstom, evo screenshot'ova (crvenim su obvedena obavezna podesavanja za LLM):
1. 1.jpg
2. 3.jpg
3. 4.jpg
4. 7.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo poredjenja. Slikano sve u istim uslovima u isto vreme. Uzet je deo na kom je bio fokus. Kod svih Snap cam: llm32, iso 437, 1/24s. Kod gcam 5.18(mod by al_ro, nexus6p\nexus6p, hdr lowest, 97%): slow shutter iso 226, 1/22s.
1. snap 8.1.4: 814~01.jpg
2. snap 8.2.5: 825~01.jpg
3. snap 8.8.0: 880~01.jpg
4. gcam 5.18: IMG_20180420_145713~01.jpg
Gcam ima prednost, jer mu radi hdr + mnogo brze slika. Ali Snap (8.1.4 pogotovo) ima prednost sto se tice suma i detalja.
 
Samo da dodam vezano za verziju gcam, ko ima sony senzor Arnova8G2 V7 radi odlicno, ne puca uopste i nema mnogo podesavanja, koga smara to da cacka...

https://drive.google.com/file/d/1RACJaQ5GWBYDyR2jYAGWv8LM3pAhtNKWGw/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1pyiQVJSBOH7PBVu5h7BKyNV5aV0BMsJuvw/view?usp=drivesdk

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Probao sam ovu 8.1.4 i stv je dobra slika, i imam MGC_5.2.019_FINAL_1.2.apk..al brt mng traje ova obrada :D a inace koristim omni

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa da bi obrada bila brza, spusti se llm na 9-16, pa znatno brze bude. Imate onaj kruzic gde su kao rezimi: P1, P2, P3, auto, hdr, m i td. Podesite P1, P2, P3 kako zelite, sad ste podesili P1, prebacite na P2 i sve ponovo podesite, i td. Naprimer kod mene je P1 llm32, P2 llm9 (mozete staviti 16 za bolji rezultat), a P3 koristim za llm+ (t.j. bracketing uz llm9-15, 3 foto, pa posle usrednjujem i pravim hdr iz toga, to je vec malo komplikovano i nepotrebno vecini; ima tu jos caka kako napraviti llm160, to je vec skroz za manijake, ali cak i na iso1600 suma skoro da nema). Samo okrenem/izaberem i slikam :)
p.s. llm moze da radi i na prednjoj kameri, ranije se koristio i tako snap, dok gcam nije dobila hdr+ na prednjoj

I jos da napomenem na svaki slucaj, slikanje traje do momenta kad animacija slike ode, posle mozete slobodno da se opustite i cekate dok traje obrada - animacija kruzica. I ni u kojem slucaju nemojte slikati jos ili zatvarati program dok traje obrada.

Evo jos poredjenja:
gcam su obe od al_ro, nexus6p/nexus6p, lowest hdr, slow shutter podesen na iso 225 (ali naravno da na slikama algoritam je odradio iso100, to mi se svidja kod al_ro, da stavlja i manji iso od zadatog ako osvetljenje dozvoljava, UriKill je imao sa tim problema ranije)
snap je 8.14, llm
Slikano danju, iso100, kroz troslojno staklo (t.j. otezani uslovi), obratiti paznju na detalizaciju mreze na ogradi i prozora. Uzet deo sa strane slike, t.j. nije bio fokus po njemu.

1.gcam 5.18: IMG_20180421_123138~01.jpg
2.gcam 3.2: IMG_20180421_123158~01.jpg
3.snap, llm 32: IMG_20180421_123222~01.jpg
4.snap, llm 9: IMG_20180421_123210~01.jpg
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam ovo malo cudo :) treba mi kao sekundarni telefon uglavnom za navigaciju kad se vratim do Srbije, i vozim po EU. Cudo sta se spakuje za 90 dolara u danasnje vreme fino radi, doduse ovo je verzija sa Media Tek procesorom, al sta je tu je. Ako sam razumeo nema 800MHz pa kad se vratim u Srbiju nece svuda raditi 4G, ali ako sam na wifi to je realno nebitno? Realno mogu li samo da zamolim nekog da mi se javi na PP da ne davim forum, namestio sam Igo i sve al nemam mape paaaaa :) treba mi info gde i sta molim vas, hvala unapred
 
lepo batalis igo i pocnes da koristis HERE ili sygic...
nikada mi nije bilo jasno zasto je igo toliko popularan. Sve je komplikacija na njemu. na here cackam mape po potrebi i ne vidim da mi nesto posebno fali.
 
Mozes da probas i Magic Earth. Sasvim korektna besplatna navigacija. Mada ja i dalje najviše koristim Igo, navika valjda...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Uzeo sam ovo malo cudo :) treba mi kao sekundarni telefon uglavnom za navigaciju kad se vratim do Srbije, i vozim po EU. Cudo sta se spakuje za 90 dolara u danasnje vreme fino radi, doduse ovo je verzija sa Media Tek procesorom, al sta je tu je. Ako sam razumeo nema 800MHz pa kad se vratim u Srbiju nece svuda raditi 4G, ali ako sam na wifi to je realno nebitno? Realno mogu li samo da zamolim nekog da mi se javi na PP da ne davim forum, namestio sam Igo i sve al nemam mape paaaaa :) treba mi info gde i sta molim vas, hvala unapred
Igo mape imas na serbianforumu pod temom igonextgen.. Ako koristis torente imas mape svuda.. skini i tomtom i here a Sygic i here drzis kao 9 rupu na svirali.. da su na telefonu a i ne koristis ih
 
Današnji LOS14.1 build ima Aprilski security patch level :)

Trenutno sam na MiracleDroid-u, novi ElixirOS. Dobar je ROM.
 
Poslednja izmena:
Evo malo usporedbe, kakva su vasa misljenja??

UriKill_vXXII

dnevni uvijeti:hdr+ lowest
Anxb2Du.jpg

Slabi svjetlosni uvijeti:
lwNgtts.jpg

MGC 5.1.018 FinalMOD
nexus 6p/nexus 6 hdr+ auto

dnevni uvijeti:hdr+ super high
rZRhBOq.jpg

Slabi svjetlosni uvijeti:slow shutter + hdr super high
KKk3NgM.jpg

al_ro
nexus 6p/nexus6p

dnevni uvijeti:hdr+ lowest
5hXQ8Rl.jpg

slabi svjetlosni uvijeti:hdr + iso 225
Wwl7nmU.jpg

MGC 3.2
model nexus 6p
dnevni uvijeti:hdr+ lowest
hhVgsV4.jpg

slabi svjetlosni uvijeti:hdr+ iso 225
IdeQqOB.jpg

snap 8.1.4p

low light frames 24(32 mi puca)

dxhnXlx.jpg
 
Poslednja izmena:
Godinama sam koristio igo. Ali podugo samo google maps. I ne vidim potrebu za drugim. U kombinaciji da trafic-om i online pretragama stvarno nenadmašna.
Offline je druga priča... A i tad imas download offline.
 
Instalirah omnirom i izadjem iz kuce i shvatim da nisam vratio muziku, sto dovodi do bilo kog miksa preko youtube i osvezene davne muke :D
Kako koristiti yt u pozadini..i tako izguglam youtube vanced neki program..ima ga na xda forumu, al se ne snalazim uopste koju verziju skinuti i kako instalirati posto nalazim neke .plz fajlove i nalazim uputstvo "instalirati preko magiska"
na koji nacin to odraditi i koju verziju odnosno gde skinuti taj program? ako moze mala pomoc? Link? Hvala :)
 
@mad_sam, da nije ver telefona sa 2gb ram? llm32 odradjuje ok, ako ima ~1gb ram slobodno (ja cistim pred start snap, pa imam obicno ~1,3gb)
p.s. ne morate koristiti bas nexus6p/nexus6p za gcam al_ro ili bilo koji drugi, to ja koristim kad testiram, inace ponekad menjam :).
 
Poslednja izmena:
Probacu igo, probacu sygic pa cu videti, ionako nemam sta drugo da probam na telefonu...a google maps je ok kao bekap, ali prvo treba mi offline a drugo jednom gde me je odveo nikad mu necu zaboraviti traktori me izvlacili haha. Treba da se jurcam po nekim italijanskim selima i zabitima i trebaju mi sve opcije
 
Instalirah omnirom i izadjem iz kuce i shvatim da nisam vratio muziku, sto dovodi do bilo kog miksa preko youtube i osvezene davne muke :D
Kako koristiti yt u pozadini..i tako izguglam youtube vanced neki program..ima ga na xda forumu, al se ne snalazim uopste koju verziju skinuti i kako instalirati posto nalazim neke .plz fajlove i nalazim uputstvo "instalirati preko magiska"
na koji nacin to odraditi i koju verziju odnosno gde skinuti taj program? ako moze mala pomoc? Link? Hvala :)
Ja sam ga instalirao preko Magidisk. Prethodno obrisi stock youtube app. Ova u pozadini radi savršeno. Odgovara mi jer sam namestio da bude black, pa ne bode oci

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ako mislis na Vance yt, moze

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Da, na nju. Treba li neki VPN ili samo promeniti region unokviru app? Meni nešto ne daje opciju za DL [emoji55]
 
Ja sam ga instalirao preko Magidisk. Prethodno obrisi stock youtube app. Ova u pozadini radi savršeno. Odgovara mi jer sam namestio da bude black, pa ne bode oci

Sent from my MI MAX using Tapatalk
hahah pa super sto si uspeo :D a kad vec pitam kako zar nisi mogao odmah da napises "kako" :D a ne da se hvalis,a ja da pitam 2x hahaha :D
a inace install sam ymusic, ok mi je..msm ispunjava zadatak. Mozda bih probao i vanced jer mi se cini lepsim..a ono sa yt je nonroot pa nisam probao jer me zanima sa root

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako imas root, onda si verovatno radio sa Magisk. Ako nemas root, onda prvo procitaj proces za root :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno