Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Moras koristiti bar mesec dana, da bi video realno stanje. Posle jednog punjenja se ne moze videti.
 
Meni playstore iz nekog razloga radi u pozadini non stop. Sad sam uradio force stop

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
interesantno koliko ovaj fon i dalje drži cenu, mala je razlika između rn 4/4x i redmi 5 plus.
 
zato sto ovaj telefon ima sve konektore, dugmice i neispadajucu kameru
 
Mislim da je ovo bestbuy, zaista.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja konačno prešo na Oreo, OmniRom, znači bez petljanja sa treble. Moram reći da sam zadovoljan, čini mi se da je brži, moguće zbog subtratuma koji nisam još instalirao, ima dark theme pa mi se ne žuri toliko. Jedino nisam provalio kako da namestim da mi system wide font bude OnePlus Slate font, inače moj omiljeni, a da imam naše karaktere u app B92 i slično. To je radilo na nougat kada se flešuje zip iz twrp koji ima Slate font renamovan u Roboto, pri čemu su naši karakteri izlazili iz nekog zamenskog fonta.
 
Drugari, da li je normalno da play store ovoliko radi u pozadini?
901eded231e49a4661a696f768c1cef4.jpg
833e49de954a076c4fb08b3e6d03eb7c.jpg


Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
jok

meni play i nije na toj listi [emoji41]

PS
pa ti i imaš u notifikacijama play (gore levo) što znači da je aktivan? šta ti on radi tj možda updejtuje nešto????

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U tom momentu je azurirao. Nije stavljeno automatski da azurira, nije mi jasno zasto bi radio u pozadini. Fleshovacu drugi globe rom pa cemo videti


Azurirao sam YT aplikaciju koja je stajala za update nekih mesec dana. Ne znam da li je to uticalo, ali za sada usage nije menjan za play store.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Problem sam rešio sa ovom aplikacijom. Obrisao sam sve procese u play store, problem resen.
81e8361d5f0942676f2ed50fde39226e.jpg


Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja konačno prešo na Oreo, OmniRom, znači bez petljanja sa treble. Moram reći da sam zadovoljan, čini mi se da je brži, moguće zbog subtratuma koji nisam još instalirao, ima dark theme pa mi se ne žuri toliko. Jedino nisam provalio kako da namestim da mi system wide font bude OnePlus Slate font, inače moj omiljeni, a da imam naše karaktere u app B92 i slično. To je radilo na nougat kada se flešuje zip iz twrp koji ima Slate font renamovan u Roboto, pri čemu su naši karakteri izlazili iz nekog zamenskog fonta.

Da, Omni je dosta fluidan. Dodao bih i MiracleDroid od non-treble build-ova.

A od ovih treble, PixelExperience je dosta smooth (ugasiti boost ili smanjiti cpu boost freq na 1GHz), Cardinal i LOS.
 
Evo mali update modova gcam od al_ro (stare ver su prebacene u folder old): https://yadi.sk/d/_5Abm4bU3UbXzh
Najfunkcionalnija i najsvezija ver je 5.1.018_mido_04 (ima skoro sve), uz nju kome je na prvom mestu stabilnost savetujem 3.2 i 5.1.014. Ko zeli nesto drugo ima i prostije ver 5.1.018 i dve ver 4.4.020 (D0 - ver sa vise configs, ali model je fiksiran pixel, E5 - ver sa vise modela, ali configs ima samo nexus 5x, 6, 6p)
Uzivajte :D
 
Jos jedna preporuka za Cafele staklo

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Da se i ja pohvalim, uzeo 4x, 32 GB. I prvi dan na poslu naletim na bug, neće da se zakači na skrivenu wifi mrežu koja ne prikazuje SSID, vidim po netu čest problem sa MIUI.

Ostalo još ne znam, treba malo da ga koristim prvo, ali na prvi pogled deluje zadovoljavajuće, nekako mi je najlogičniji od još uvek aktuelnih Xiaomi modela, nema neke sulude rezolucije, duple kamere i ostale nepotrebne perverzije. Nišanio sam prvo Moto E4 Plus, da bih se u zadnjem trenutku predomislio. Kolega se razmišlja da uzme ti Motorolu, imali bi priliku da ih uporedimo, ta baterija tek razbija.
 
Caletu sam uzeo e4 plus. Telefon je skroz korektan.

E sad, baterija i pored 5000mh nije kao na rn4. Soc nije stedljiv kao sd625, pa sot na dva dana bude 5 sati. Ali recimo na stendbaju kida u odnosu na miui. Preko noci skine tek neki procenat. Ekran anemican i primeti se da je HD. Kamera je jedino bas tres.

Ako te jos neato interesuje pitaj.





Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo posle 8 meseci baterija i dalje vrhunska [emoji4]
94c3f250fcacdded7d5647dae1d452ae.jpg


2483075847fadcd4a43fae092c8e0972.jpg
 
Poslednja izmena:
Upalite ovo, pa ce nocu da opadne do 2%
c37a56e25545a3c873c3f11bb9d7d2cf.jpg


Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Kako on zna npr da li ja spavam? Šta ako neko ne spava, pa gasi procese, a ustvari je budan, samo što ne čačka telefon?

Eto recepta za kašnjenje notifikacija.
 
Nema toga kod mene nocu ,citavu noc provede na punjacu a sada cu stavit na kraju dana sa 69%
 
Meni je stalno upaljeno, kako kazu iz Xiaomi, to je "inteligentan" proces koji uci tvoje navike, itd itd. Elem, ne kasni mi nista

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Pozz. Imam problem sa mikrofonom. Ne radi, a navodno radi. Prilikom razgovora ne radi , a na testu onom sa *#*# kada kaze da dunem u njega ona kazaljka se pomera ali ne moze da snimi nista i kaze da je pao test. Da li je bag dal je umro zvucnik...
Citao sam u temi ali nisam video da je neko resio to bez zamene mikrofona..???

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Da ne zna zvalo bi se dumb scenes a ne smart [emoji39][emoji23][emoji23].
I meni upaljeno i isto na punjaču...
 
Baterry and performance/ poslednja opcija

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Caletu sam uzeo e4 plus. Telefon je skroz korektan.

E sad, baterija i pored 5000mh nije kao na rn4. Soc nije stedljiv kao sd625, pa sot na dva dana bude 5 sati. Ali recimo na stendbaju kida u odnosu na miui. Preko noci skine tek neki procenat. Ekran anemican i primeti se da je HD. Kamera je jedino bas tres.

Ako te jos neato interesuje pitaj.

Prilično iznenađenje da je baterija lošija, na YouTube neki Indijac je testirao, bila je mnogo bolja, ali on je samo terao video. Ako je u praksi stvarno lošija, daj da kažem kolegi da ne uzima, stvarno je mala razlika u ceni, a Note 4 je bolji u svemu ostalom.
 
Nazad
Vrh Dno