Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Neka preporuka za rom za koriscenje bez gapps? Aex, lineageos? Konkretna ver? Kernel?
 
Hteo bih da probam MiuiPro ali me interesuje ako uradim backup sistema preko TWRP da li mogu da ga vratim kasnije? Nešto mi u sećanju da nije moguće?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Trebalo bi da bude sve OK sa full twrp backup. Pogledaj koje particije ti portovi pišu, pa ih svakako bekapuj. Jedino ako ne rade enkripciju, mada ne bi trebalo. Onda bekap svega.
Neka preporuka za rom za koriscenje bez gapps? Aex, lineageos? Konkretna ver? Kernel?
Official AOSiP, recimo. Za pravovremene notifikacije instaliraj sve apps od nule. Ja njega vozim bez gappsa, samo micro G da bi kamera radila. Takođe možeš probati, verujem da niko ovde na forumu nije, čist LOS 16 od Andersona, pa javi kako radi. Ja se nešto dvoumim šta da radim, volim čist LOS. Pišu da radi odlično.
 
Da, probajte ga :)

Btw. ovo važi za sve android uređaje, tj. linux kernele.

Skinite Benchkit iz Magisk modula. Možete testirati kernel, UI, Touch Latency, Task migration (hackbench je odličan bench za CPU scheduler performance)

Screenshot_Magisk_Manager_20190825-191152.jpg

hackbench pokrećete iz terminala (Termux app):
Kod:
su
hackbench -pTl 4000

Screenshot_Termux_20190825-191953.jpg

Što manji vreme, to je bolji kernel. Vreme/score malo varira.

UI Bench app isto dolazi uz modul. Kada otvorite app, uđite u Rendering pa Jitter. Što manji UI Jitter to je bolji kernel i fluidnije je UI. Ostavite aplikaciju ~ 15-20s da se stabilizuje i precizno pokaže vrednost.

IMG_20190825_191258_111.jpg
 
Poslednja izmena:
Jeste, ako se dobro sećam. Ethereal je isto dobar sa Jitterom.
 
Prošlo je baš dugo vremena od kad sam sebi otključao bootloader pa se ne sećam - da li se otključavanjem bootloadera na redmi note 4 (i, ako neko nekim slučajem zna, redmi note 5a) briše data ili ne?
 
Probao ovu gcam MGC_6.3.017_FocusAlphaVersion_V2.apk... Ali gotovo je nemoguće slikati... festival pucanja na sve strane :D
 
Ubacio sam MiUiPro 9.6.27 (8.1), kernel je 3.18.140 underground. Koji Žiletov da ubacim jer vidim da pišete da je najbolji?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Juče je meni poslao zadnji da ga malo isprobam. Radi vrhunski. Postaviće link za DL.
 
OK. Probaću i ja. Klasično fleš preko twrp?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da. Postaviće Žile verujem. Koja je trenutno verzija kernela? Postavi screen. Žile je konačno prešao samo na CFS. Nema bolje :).
 
Poslednja izmena:
Može i za Oreo?

Edit, flešnuo sam ali i dalje piše 3.18.140, jel tako treba?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
3.18 kernel je već nekoliko meseci EOL. Ne update-uje se.
 
Probao ovu gcam MGC_6.3.017_FocusAlphaVersion_V2.apk... Ali gotovo je nemoguće slikati... festival pucanja na sve strane :D

Izgleda da je kod svakog roma drugačije. Meni npr. na bootleggers+ug ne puca uopšte, ni jednom. Kad sam prešao na miui pie port pucao je svaki drugi put. Kad sam flešnuo žiletov kernel pukne jednom u recimo deset okidanja.
 
Poslednja izmena:
@zile995, kernel je odličan. Za sada sve super radi. Jedino mi nekad DT2W ne radi, mada možda je to i do roma. Videćemo ovih dana. Svaka čast!

Radi li neka gcam na Oreo koja ima night mode?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@zile995, hvala za kernel. Aex pie 6.7 bez gapps (cak bez microg) za sad radi. Stock rom ima bug sa restartom kao minimum 1 dnevno, upravo zbog toga sam odlucio da proverim da li je do kernel'a. Videcemo :D
 
https://yadi.sk/d/5YrX4A9NTHxwow evo gcam 3.1. Obe ver kod mene rade bez gapps i microg.
Camera_3.1.021_v23_RAW10 by Xenius9 ima dodatna podesavanja (slow shutter i td), ne radi front kamera i malo zna da zabode u radu, ali slike su vrh sa nexus 5 modelom. Ako ne mozete da podesite, kazite, ja cu pomoci (zna da zeza pri prvom paljenju i podesavanjima).
GCam_3.1.025_SerJo87_nullpoints_maxbuff_N6P_v1 by SerJo87 nema skoro nikakvih podesavanja (podeseno max osvetljenje pri radu, ako smeta - dacu ver bez max osvetljenja), radi hdr+ na front kameri, pouzdana skoro kao ak47.
p.s. Obe provereno rade i na stock redmi 7a (global, arm x86)
 
Poslednja izmena:
Hvala. Auto bright verzije ide iz twrp-a? Može li se deinstalirati bez problema?
 
Mene zanima da li bi ove kamere radile na miui nugatu? Da predjem odma' na miuipro nugat, nema boljeg od njega.
 
@r!sc!, autobright treba da je isto apk, nisam je koristio, to je dodato naknadno drugim likom, koristim original sa maxbright.
@marcobuu, na nougat miui takodje rade. Provereno na stock miui 9 (uz aktiviran camera2api naravno). Pretpostavljam da treba da rade i na android 6 (nisam proveravao). Ja licno kod sebe obe ver drzim, ne smetaju jedna drugoj. Ver SerJo87 koristim za selfi i kad treba bas mnogo da skljocam, a da ne puca, a Xenius9 za sve ostalo, zbog podesavanja.
upd. hehe izgleda sa aex necemo se druziti, restartuje se i dalje. Jos sad primetio da u gcam max 5 slika zaredom drzi (na 7 puca gcam). Jos poneke aplikacije pucaju. Bateriju bolje od miui drzi, fluidnije, ali stabilnost gora. Jos los da probam i ako ne upali, ode ja nazad na miui 9. Sad me ne cudi sto ljudi mi a2 konvertuju u mi 6x. Svaka cast svima koji se bave custom romovima i kernelima, kontam da nije do njih vec do xiaomi i source'va.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno