Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Ja bih isto da pohvalim i preporucim mokee... Ubica rom, baterija daleko najbolja od svih custom romova... 4 dana, 10 sot-a.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Kazem ja, kinezi "loodaci" [emoji6], a inace prethodno sam probao skoro sve sto se moze probati od custom romova...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Koji kernel koristi Mokee? Jel custom ili neki portovani?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^ ok, hvala ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sta dobijate sa menjanjem romova kad miui sam po sebi radi savrseno?

OK, da nesto ne radi kako treba, ali i baterija, i kamera, sve radi odlicno... bas me zanima gde ste mu nasli slabu tacku?
 
Slazem se,ja probao i Los i Rr ali se uvek vratim na miui jer radi najstabilnije...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Sta dobijate sa menjanjem romova kad miui sam po sebi radi savrseno?

OK, da nesto ne radi kako treba, ali i baterija, i kamera, sve radi odlicno... bas me zanima gde ste mu nasli slabu tacku?

Ja sam bio baš zadovoljan MIUI-jem. Ali je sa jednim update-om krenuo da ubija aplikacije u pozadini tj. nisu mi stizale poruke na Viber, Skype, itd. I onda sam odlučio da probam LOS.
 
Ranije sam stalno nesto drndao sa romovima, menjao, probao, neki rade neki ne rade. Ovo je prvi telefon na kom nisam pozelio da menjam apsolutno nista, cak nisam ni uradio root. Svako ima svoje afinitete, meni je trajanje baterije i od skoro rad sa dve kartice. Minorni problem oko povezivanja sata i telefona mogu da svarim :)
 
Ja sam bio baš zadovoljan MIUI-jem. Ali je sa jednim update-om krenuo da ubija aplikacije u pozadini tj. nisu mi stizale poruke na Viber, Skype, itd. I onda sam odlučio da probam LOS.
Aplikacije ubija zato što je tako podešen, to se jednim klikom promeni.

Meni je miui jedini Rom gde ništa nisam poželeo da menjam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ok stvar ukusa,ali meni se oduvek svidjao miui,cak i dok nisam imao xiaomi telefon,stavljao sam miui rom na druge modele :)
Mozda nije toliko stvar stabilnosti,koliko izgleda i opcija,nemam pojma,ali ipak je to fabricki tako i zasto menjati ako radi sve kako treba? :)
 
Poslednja izmena:
I to što kažeš.

LOS weekly izašao https://mirrorbits.lineageos.org/full/mido/20171019/lineage-14.1-20171019-nightly-mido-signed.zip

RR od Alexey71 ima sve security patch-eve https://androidfilehost.com/?fid=673791459329054821

▪ project kernel/xiaomi/msm8953/
▪ 31fd668 Prima: LA.UM.5.6.r1-06000-89xx.0
▪ e1dc999 mido: enable CONFIG_IP_NF_TARGET_TTL
▪ 2a1a8ef net: ipv4: netfilter: add ttl target [2\2]
▪ 6109d31 net: ipv4: netfilter: add ttl target [1\2]
▪ 8e8a558 input: ft5435: Handle more framebuffer hints
▪ fe1cb16 Bluetooth: Properly check L2CAP config option output buffer length
▪ 412e95f sctp: do not inherit ipv6_{mc|ac|fl}_list from parent
▪ c5174a3 mac80211: accept key reinstall without changing anything (Fix KRACK Attacks)

Sutra će verovatno biti MIUI 9 global dev 7.10.19 update-a :)
 
Danas uzeo note 4 global version. Vakum pakovanje ali nema ona dva sarafa dole kod usb porta. Jel to normalno?
 
Aplikacije ubija zato što je tako podešen, to se jednim klikom promeni.

Meni je miui jedini Rom gde ništa nisam poželeo da menjam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Nije prestajao da ubija ni nakon čačkanja raznih podešavanja. Pre toga je radilo sve kako treba, a onda je nakon update-a sam počeo agresivno da ubija aplikacije. Iznervirao sam se i stavio LOS. :)

Danas uzeo note 4 global version. Vakum pakovanje ali nema ona dva sarafa dole kod usb porta. Jel to normalno?

Jeste, jer te šrafove ima samo MTK verzija. (Pre)Više puta pomenuto u temi.
 
Secate li se pre Miui V4 i V5 (2012,2013...), u to vreme sam imao Motorolu Droid Razr XT912 i secam se da sam uvek flesovao Miui i mnogo sam voleo taj skin i interfejs. Narandzasta boja dominirala [emoji5] MIUI-v4-ICS-HTC-Desire-S.pngMIUI-V5.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja se isto mucio da stavim na neki htc :D

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Nije prestajao da ubija ni nakon čačkanja raznih podešavanja. Pre toga je radilo sve kako treba, a onda je nakon update-a sam počeo agresivno da ubija aplikacije. Iznervirao sam se i stavio LOS. :)



Jeste, jer te šrafove ima samo MTK verzija. (Pre)Više puta pomenuto u temi.

Bio sam odsutan na kratko, promaklo mi. Hvala.
 
Hvala,da se podsetimo starih vremena :D

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Kazem ja, kinezi "loodaci" [emoji6], a inace prethodno sam probao skoro sve sto se moze probati od custom romova...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Koji Mokee? Ima 3 teme. Može link?
 
Znam da je bilo više puta u temi, ali ne mogu da nadjem, pa ako može preporuka (direktan link ka ebayu) za futrolu i staklo za rn 4X. Futrola optilike nesto kao nillkin super forst crna ili nesto slicno...

Hvala :)
 
Poslednja izmena:
Izgleda za nas sa omnivision-om se fix skorije nece pojaviti...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Da li si probao ovu zadnju gcam? Cudno da na Mi A1 radi sa OV senzorom, a na RN4(X) nece...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
očigledno neki primerci imaju sjeban port za SD kartice (ja imam malo drugačiji problem od tebe, ali nebitno), tako da ću se ja svog verovatno rešiti u dogledno vreme. još je i malo kriv, pa se klati.

malo sam guglao i ima ih dosta sa ovim problemom. uzeo sam samsunga 64gb koji se izgleda ne mirise nesto sa xiaomi-jem. steta al nekom mozda bude od koristi ko planira da stavlja sd karticu
 
Nazad
Vrh Dno