Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Sazreo je Pie na Mido, gotovo svi ROM-ovi su odlični i ispeglani. Čak i Havoc [emoji16]
 
Nikako mi taj havoc ne ide..nemam pojma zasto...aosip i unicorn nekako su mi najbolji..koji firmver vozis @r!sc!
 
Ma zezam se za Havoc [emoji16]. On je indijski san [emoji16].

Otkako je izašao koristim global-mido-firmware-10.2.3.0.zip

Utripovao sam da mi bolje radi od 9.6.3.0, pa ga ne menjam ☺.
 
Preskočiše 8k membera [emoji41]

26516d8c05258887b8015088552126ca.jpg
 
Ovako... Baterija mi je ista kao kod pie romova..znaci ako igram duze igrice sot je nekih 4-5 sati..bag je reading mod i stok kamera..mora da se flashuje spoofer da prodje safety net magisk.gcam 5.3 radi odlicno..ah da rom je Oreo
Skinut sa Telegrama..ja sam malo izmenio standardni miui look..ubacio temu drugu..mix launcher..sve u svemu dobar rom za dejli..inst: flash zip + magisk po zelji
https://yadi.sk/d/eavorH0NANXXBg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Možeš li da staviš link ka telegram grupi. Da vidim tačnu proceduru.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
https://t.me/midoports/260
Procedura je wipe dalvik data system vendor cache...flash zip..flash magisk po zelji..reboot..zatim kad bootuje imas 2 opcije donja je za wifi pass..gornja je tvoj miui nalog..znaci wifi zatim nalog..i to je to

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
za sad normalno mada se i ne dopisujem nešto iskreno pa da sam primetio:)

nego kakva su vam generalno iskustva sa prijemom signala na custom romovima? recimo u grčkoj u zatvorenom prostoru nema trika da mi uhvati mobilni internet dok sestrin rn5 sa miui uspeva bez problema. sve nešto mislim da mi je miui bolje "hvatao" signal operatera

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li i MIUI rom ima ovaj problem da se WiFi vuče kao prebijen kad je Bluetooth uključen i neki BT uređaj konektovan?
 
SoC ima WCN3660B koji ne podržava 802.11ac.

BT koristi istu antenu kao i WiFi.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednji miui pro port..nije bas tako dobar..masik 5.2 je najbolja varijanta

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Ma ok ne podržava ac standard... i sa WiFi g bi ostvarivao bar 5x veće brzine i u zagušenom "etru" nego sad sa upaljenim BT... ali je neshvatljivo ako su napravili telefon koji i na stock ROM-u ima WiFi koji je praktično neupotrebljiv dok se koristi Bluetooth. I to čak i nema još nikakvog BT saobraćanja, samo je paired uređaj!

Primetih taj "fenomen" kad sam počeo da koristim BT slušalice... pošto se često dešava da kad krećem u šetnju hoću na brzinu da skinem za offline slušanje 1-2 albuma sa Google Play Music (da dodam nešto što nisam slušao 158x u zadnjih X šetnji) i skontam na status bar-u network monitor vrednost da ne prelazi ~ 2 Mbps download i nikako da skine tih ~300 MB muzike.
I onda moram da gasim BT dok ne završi download muzike... čim ugasim download skoči na ~40 Mbps. Sreća pa se setih da sam negde pročitao da neki Xiaomi model ima tih problema, da ne stojim više kao kr*ten na vratima dok čekam da skine puž brzinom.


Pa pitam da li je tako i na MIUI pošto MIUI sam koristio samo prvih mesec dana kad sam kupio telefon... od tad sam na LineageOS.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam tih problema, meni je brzina normalna.
Evo upravo sam testirao, povezan BT zvucnik na kome ide muzika preko YT Vanced i u isto vreme pokrenut test brzine interneta preko Speedtest.net aplikacije. Dobijam uobicajene rezultate. Uostalom, sve se vidi na ss.
cc10b8c2f950096ee4f345cc6a9a9e75.jpg
 
Imam problem sa wifi na sve i jednom pie romu i nebitno koji je kernel.Kad pretrazujem wifi tacke odjednom sve nadjene nestanu pa se pojave,pa se pokusava konetkovati ili se konektuje na izabranu i opet nestanu,znaci uvijek.
 
Postoji problem i na oreu, LOS15.1

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li i MIUI rom ima ovaj problem da se WiFi vuče kao prebijen kad je Bluetooth uključen i neki BT uređaj konektovan?
Tacno tako..problem postoji i na pomenutim portovima..ja nisam uspeo ni da se povezem na BT zvucnik dok je wifi bio ukljucen

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Drugari, treba mi pomoć. Razmišljala sam o promeni telefona, ali sam shvatila da želim samo bolju kameru. Znači, treba mi gcam. Ali ja blage veze nemam kako sve to da odradim. Ne bih se usudila sama prema uputstvima. Treba mi neko ko je voljan i ima vremena da pomogne. Videla sam na temi da to može daljinski da se uradi. Telefon je otključan, samo root treba da se odradi. Platila bih pomoć. :)
 
Za početak, potrebne su nam samo neke osnovne informacije, pošto gcam baš i ne radi svuda. Najbolje bi bilo da ideš u Settings > About phone i staviš screenshot ovde.
 
Izgleda da sam se prevarila i da ipak nije otključan telefon. Okačiću screenshot čim shvatim kako se postavlja slika. Hvala što ste odgovorili na moj post.
 
Nemoj to placati kad je lako. Ako znas da radis najprostije stvari na racunaru onda mozes da ubacis i gCam.
 
Okaci prvo screenshot pa da vidimo da li je otkljucan bootloader,ako jeste onda je ostalo sve lako.
 
Idi prvo na Settings > About Phone​ i klikni nekoliko puta na MIUI Version dok se ne pojavi balončić da je enable-ovan Developer Options. Takođe, odmah tad i pribeleži šta piše za MIUI version. Onda ideš Settings > Additional Settings > Developer Options > MI Unlock Status​ i reci jel locked ili unlocked. To je to, ne mora ni screenshot.

Edit: stavila si u međuvremenu. Da, zaključan je. Aj samo proveri koji je MIUI version i to screenshotuj
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno