Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Dajte neku priloverenu cameru gde portrait mode radi savršeno. Ova sto imam, cstark27_GCam_5.1.018_24_TAT_v3. Apk, nema nikakva setovanja a portrait mi je radio savršeno do skoro. U zadnje vreme kod hdr procesiranja zna da se javi force close. Iskreno, kad god vidim postove o tome nisam se uduvljivao jer mi je ova radila do skoro a vidim pominje se neki novi blob za dark video i sl.

Inače nougat aex, Samsung sensor.
 
Dajte neku priloverenu cameru gde portrait mode radi savršeno. Ova sto imam, cstark27_GCam_5.1.018_24_TAT_v3. Apk, nema nikakva setovanja a portrait mi je radio savršeno do skoro. U zadnje vreme kod hdr procesiranja zna da se javi force close. Iskreno, kad god vidim postove o tome nisam se uduvljivao jer mi je ova radila do skoro a vidim pominje se neki novi blob za dark video i sl.

Inače nougat aex, Samsung sensor.
Post #8838

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
moraš više puta da radiš clear cache + data dok ne proradi. meni je juče kad sam instalirao ovu novu trebalo sigurno 5-6x dok ga nije proterao. pričam za moja podešavanja: 5x, 2016 zsl, medium. kad jednom prođe onda više nema nikakvih problema
 
Jel probao neko Gcam na MIUI-u? Kako radi? Koje verzije su kompatibilne?
 
Jel probao neko Gcam na MIUI-u? Kako radi? Koje verzije su kompatibilne?
Radi glatko. Nisam nesto preterano testirao ali radile su sve verzije koje sam do sada probao. Sad koristim ovu zadnju sto je neko gore okacio link, radi bez problema.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo mene sa novim gcam kamerama za nas rn4 snap625: https://yadi.sk/d/Vh_N0krC3RvFFU

Mod by Urikill:
v1 - svi je znamo (slow shutter, manual focus i td)
v2 - dodata gradacija za slow shutter
v3 - uklonjen manual focus (neki se zalili da im smeta)
v4 - takodje bez manual focus, dodato: podesavanja za prinudni hdr+ za portrait, okretanje foto 180 stepeni na front kameri (bukvlano naopako)

Mod by snatch.iva:
Uzet mod al_ro i dodatno dodat prinudni hdr+ za portrait, a umesto slow mo (koji ne radi na nasem telefonu) - lens blur, t.j. slicno uradjeno kao i kod Urikill. Ali najbitnija razlika izmedju ovog moda i Urikill: umesto obicnih gradacija slow shutter je podesavanje pozeljnog ISO, t.j. izaberete iso i na osnovu toga se automatski podesava shutter. Podesavanje iso: auto (t.j. ugasen slow shutter), 100, 150, 200, 250, 325, 375, 450. Kod nexus modela vrlo precizno odradjuje izabrane parametre, kod pixel modela 30-50 gore dole.

Testirajte. Na vecinu kamera imate i clone ver.
 
Poslednja izmena:
Dali za ovaj telefon treba da se napravi efs backup za da se flesuje neki rom ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni na ovim zadnjim verzijama gcam uvijek ostane negdje neki bar mali dijelic slike koju ne fokusira dobro u vecini slucajeva,dok na starim npr. MGCB_7.0H_C2API_v.4.0_AllinOne_Full_Manual.apk / ivanich v1.4_v3: MGCB_7.0H_C2API_Full_PXL2_v.1.4_60FPS_noburst_v3 slika uvijek perfektno fokusirana ali na njima nema ni portret ni nista
 
Krenulo flešovanje Mi A1... Napokon nešto interesantno u toj sobi [emoji3].
 
Ima li neko preporuku za neku dialer/contact aplikaciju? Ova default je meh.
 
Baterija je fenomenalna
a89db8729f756f4b75a32011626372f2.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^Na čemu si? Mislim ROM, Kernel i to, ne ovako u privatnom životu :D
 
I ja sam se vratio posle 10 meseci na MIUI. Da vidim dokle su stigli Čajnezi. Ne deluje loše. I dalje mislim da je 8ica bila brža. Ovde su više pažnje posvetili šminkanju ali nije loše uopšte!
 
I ja sam se vratio posle 10 meseci na MIUI. Da vidim dokle su stigli Čajnezi. Ne deluje loše. I dalje mislim da je 8ica bila brža. Ovde su više pažnje posvetili šminkanju ali nije loše uopšte!

Tek sam sad novi sa xiaomi prvi telefon mi je pred toa sam koristio Note 4 pa sam presao na ovaj jos neznam koji rom koji kernel nisam jos dovolno upoznat mada i MIU nije los dobro je optimiziran
 
Iz prepucavanja al_ro i UriKill sam saznao, da gradacija slow shutter kod Urikill radi drugacije (on je uzeo kod iz prve modifikacije al_ro i samo skopirao, dok je al_ro kasnije ispravio "gresku" i obavestio o tome UriKill, ali on je ignorisao, jer kao to je ok). Sustina: kod al_ro izbor zeljnog iso (kod mene je podeseno na 250 - i to je srednji kod UriKill) radi tako, da samo ako automatika hoce da predje iso 250, ukljucuje se algoritam i odradjuje slow shutter, dok kod UriKill (isto i kod B-S-G) ako podesite slow shutter naprimer na medium (bilo koji osim max i default) - algoritam ce biti ukljucen uvek i cak na jakoj svetlosti drzati povecan iso (ali uz znatno povecanje brzine shutter, t.j. moze biti korisno za foto brzih objekata na stetu sumu i detaljima). Tako da znate za te osobine.
Inace bilo bi dobro neko bolje to da istestira, koliko je i da li je stvarno korisna realizacija takve variacije sa "greskom".
 
Poslednja izmena:
Zašto kad zaključam fon ubije sve aplikacije? Ostanu samo zaključane.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da nije ukljuceno "don't keep activities" u dev opcijama?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
koristi li neko magisk i xposed na MIUI-u , ja nikako ne mogu flesovati sve da radi, upadne u bootloop odmah
 
Iz prepucavanja al_ro i UriKill sam saznao, da gradacija slow shutter kod Urikill radi drugacije (on je uzeo kod iz prve modifikacije al_ro i samo skopirao, dok je al_ro kasnije ispravio "gresku" i obavestio o tome UriKill, ali on je ignorisao, jer kao to je ok). Sustina: kod al_ro izbor zeljnog iso (kod mene je podeseno na 250 - i to je srednji kod UriKill) radi tako, da samo ako automatika hoce da predje iso 250, ukljucuje se algoritam i odradjuje slow shutter, dok kod UriKill (isto i kod B-S-G) ako podesite slow shutter naprimer na medium (bilo koji osim max i default) - algoritam ce biti ukljucen uvek i cak na jakoj svetlosti drzati povecan iso (ali uz znatno povecanje brzine shutter, t.j. moze biti korisno za foto brzih objekata na stetu sumu i detaljima). Tako da znate za te osobine.
Inace bilo bi dobro neko bolje to da istestira, koliko je i da li je stvarno korisna realizacija takve variacije sa "greskom".
Moze pojasnjenje za nas "laike" koristim verziju 5.1.0.18 finalmod allinc.. trebam li prelaziti na drugu verziju ili??

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
 
Meni nikako da proradi gcam kako treba. Imam na Rn4x i tu mi radi sve kako treba. Od kad sam kupio R5 plus nikako. Stalno force close. Probao sam skoro 20 gcam sa svim podesavanjima. Radi par puta svaka i onda FC iz cista mira. Rutovan tel uradjeno build.prop sve kao i na RN4x.

Da ne zna neko resenje za ovo...

Hvala


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno