Šta je novo?

Kako da utvrdim da li mi mis lepo radi i da mi je adekvatan za moje potrebe ?

Kasa5033

Slavan
Učlanjen(a)
02.08.2013
Poruke
2,951
Poena
230
Moja oprema  
Laptop
Dell Latitude 5480
Mobilni telefon
Poco F1
Steam
Kasapin5033
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Naime, imam A4Tech XL-747H vec jako dugo, jedno 5-6 godina sigurno, a pre njega sam koristio neki Logitech od 600 dinara. Imam neki hibridni hvat, nesto izmedju claw i fingertip. Podesen je u driveru liftoff distance na vrednost koja mi odgovara i iako nema dugme za gasenje senzora( samo je prva verzija koja mi je uginula u roku od 6 meseci imala) i to fino radi. Koristim DPI podesavanaj od 1200x1200DPI za sve zivo, sem kada bas moram da snajperisem, tada to oborim na 600DPI i sve super. Tegici su podeseni na 5/7 komada, taman kako mi odgovara. Ne koristim makroe, iako se lako prave i mogu dad budu korisni, ali to ne gotivim previse. Ne koristim cak ni back/forward dugme na misu, sta da kazem nisam navikao. Od pocetka je na Razer Goliathus Medium Speed podlozi, sto u prevodu znaci da jos nsiam imao potrebu da menjam stopice sa dodnje strane. Mis je pregurao dobrih 500h BF3/BF4, jedno 200h u Bad Company 2, boga pitaj koliko u WoT-u i drugim igrama. Nedeljno zabelezim 24h igranja strategijama/FPS/WoT i to su mu primarne namene. I tockic i klikovi rade kao prvog dana, uz intenzivno koriscenje, naravno nikad ne lupam misem od sto, cak i kada prokuvam od random bitki.

E sada posle tog uvoda, posto ga ja vec toliko dugo imam, nemam vise osecaja za druge miseve niti da li bi mi neki drugi odgovarao za ruku. Da se razumemo, kada izvodim brze pokrete i trzanje sa njim, nemam osecaja da laguje ili kasni, ili sam se mozda navikao.

Imam dva pitanja:
1. Ima li neki krsten program da ispitam kako funkcionise mis, sto se tice senzora i pracenja, klikovanja ?
2. I koje bi benefite mogao ocekivati od nekih high end miseva od Razera, Steelseries, Logitech, i slicnih u igrama tipa WoT, BF4, novi BF1 ? ( Pod high-end podrazumevam rang od 60-80e, preko toga je vec mnogo s obzirom da ovaj kosta 2000 dinara i ne daje mi se bas toliko novaca, ali ako je drasticna razlika, cu da se protegnem :d ).

Hocu li ovaj doveka koristiti, da nabavim jos jedan komad da stoji u steku, za slucaj da ovaj zagine neslavno ? :)

PS.
On je poslednja relikvija od starog kompjutera, ne racunajuci 7 godian stari WD Blue od 1TB, pa da se raspitam ima li vajde menjati ga. :d
 
Poslednja izmena:
Korisni programi, utvrdio sam da se ponasa jako dobro i da treba da prebacim na 6/11 osetljivost u Windows-u, posto mi je do sada bila 5/11 i moze da se oseti razlika. Mis je osetljiviji na manjim DPI prilikom pucanja, precizniji da kazem, posebno kada treba da se provuce granata kroz iglene usi.
 
Nazad
Vrh Dno