Šta je novo?

Lumia 550 - nestali kontakti

bajaga

Poštovan
Učlanjen(a)
08.12.2015
Poruke
24
Poena
54
Imam Lumiu 550, i Windows 10 instaliran. Odjednom su mi nestali svi kontakti iz aplikacije People. Kada idem na settings sa zeljom da povezem sa Outlook nalogom, izbaci mi error 0x80072efd. Kako da vratim kontakte ili da ih prebacim iz aplikacije People sa kompa (posto su tu ostali svi)? Ili sa Outlook naloga?
 
Imam Lumiu 550, i Windows 10 instaliran. Odjednom su mi nestali svi kontakti iz aplikacije People. Kada idem na settings sa zeljom da povezem sa Outlook nalogom, izbaci mi error 0x80072efd. Kako da vratim kontakte ili da ih prebacim iz aplikacije People sa kompa (posto su tu ostali svi)? Ili sa Outlook naloga?
Uloguj se na people.live.com prvo sa nalogom kojim si se ulogovao i na telefon, i pogledaj da li su ti tamo kontati.
 
Probaj soft reset da uradis. To je da drzis istovremeno volume down dugme i dugme za gasenje. Moglo bi resi problem.

E, sad, koliko sam razumeo, tebi je taj nalog tu kao glavni, tako da sa njega ni ne mozes da se odjavis, pa ponovo prijavis ili tako nesto. Ako soft reset ne uspe, posto People aplikacija ne moze da se reinstalira, verovatno bi morao da uradis hard reset. Napravis pre toga backup, pa vratis telefon na fabricka podesavanja, i onda povuces ovaj malopre napravljeni backup. Ako si ga pravio ranije -tj. nedavno, onda bolje da povuces taj stariji backup. Skoro sve ce ti se podesiti kao sto je i bilo, samo ces par stvari mozda trebati ponovo da podesis.

Sto se hard reseta tice (to se radi tako sto ides na reset phone u podesavanjima), mozes i s time malo sacekati, mozda se neko javi sa pametnijim predlogom. Samo obrati paznju - hard reset brise sve podatke iz memorije telefona, a podaci sa kartice nece biti dirani ako odaberes opciju da ne diras karticu.
 
Da, soft reset nije nista pomogao. Sacekacu da vidim da li jos neko ima neke druge ideje, pa ako nema, onda hard.
 
A na koji nalog mislis, da je glavni i da ne mogu da se odjavim?
 
Takodje, jel ne postoji neka opcija da se kontakti sa kompa ili iz Outlook naloga, sinhronizuju sa telefonskim, i tako ubace? S obzirom da sve drugo moze da se sinhronizuje (na komp mi stizu sva obavestenja o porukama i bateriji telefona...)?
 
Barem mislim da je tako, tako je bio meni ranije... Imam tri mejla koja koristim na telefonu, a jedan od njih mi je [tructruc]@outlook.com, i njega ni ne mogu da uklonim, ako se ne varam. Ono kad odem u accounts... Ali mislim da sam video u nekom trenutku da sad taj mejl moze i da se skloni odatle, i mozda bi ti to onda pomoglo - da ga sklonis, i ponovo da ga dodas, mada ne znam da li ces uspeti ponovo da ga dodas. Mozda ti izbaci opet istu gresku.

Mislim, ovaj gmail, i taj jedan moj poslovni, njih sam uvek mogao da brisem i vracam, a taj outlook mi je uvek tako stajao - sve i da necu da ga koristim. Tako mi je bilo od 8.1, ali kazem, mislim da je od Redstone-a moguce ukloniti i taj "glavni", samo sto nikad to nisam probao. Primetio sam samo da imam ponudjenu opciju delete ili sta vec.

I u pravu si, radi to sinhronizovanje, ali se sad nesto kod tebe People zaglupio... Da funkcionise kao sto bi trebalo, kontakti ti ne bi ni nestali, ili bi ti se prosto ponovo pojavili u nekom momentu.
 
Resio sam ga sasvim slucajno! Malo je komicno. Posto sam izgubio nerve, malo sam kliktao dugmice bezveze, i kada sam usao u People/Settings, na taj outlookov mejl (ispod koga je pisalo attention required) sam besno pritisnuo i drzao. Iskocila je kartica 'Sync' i kada sam to klinuo, on je sinhronizovao kontakte. Nigde na netu (a trazio sam odgovor na problem satima) nisam naisao na taj savet. Eto, da znate ako se nekome desi. Da nisam bio besan, ne bih resio problem. xD
 
Resio sam ga sasvim slucajno! Malo je komicno. Posto sam izgubio nerve, malo sam kliktao dugmice bezveze, i kada sam usao u People/Settings, na taj outlookov mejl (ispod koga je pisalo attention required) sam besno pritisnuo i drzao. Iskocila je kartica 'Sync' i kada sam to klinuo, on je sinhronizovao kontakte. Nigde na netu (a trazio sam odgovor na problem satima) nisam naisao na taj savet. Eto, da znate ako se nekome desi. Da nisam bio besan, ne bih resio problem. xD

Hehe, bitno da si resio... :D Moguce da bi se onda i ponovo kontakti i sami vratili tokom dana, mada i ne bi da smo ga preduhitrili hard resetom... :D

Dobro, da zapamtimo da i to ume da se desi. :)
 
Nazad
Vrh Dno