Šta je novo?

fotoaparat do 250eura ? PANASONIC LUMIX FZ-72 ??ili neki drugi

Stefan V.

Poštovan
Učlanjen(a)
02.05.2016
Poruke
22
Poena
54
planiram da uskoro uzmem fotoaparat koji bi služio kako za slikanje tako i za snimanje klipova(zbog klipova mi je potreban veći zoom). našao sam aparat iz naslova teme na kp za 230eura. zanima me da li je on najbolja kupovina ili ima nešto bolje za te pare? :wave:
 
Ima, polovno. :)

Zašto si baš taj izabrao, po nekom savetu ili si samo gledao neke cenovnike i na taj si naišao ???
 
...koji bi služio kako za slikanje tako i za snimanje klipova(zbog klipova mi je potreban veći zoom)...

Veliki zoom je minus i nepotrebna stvar, pogotovo za video snimanja. Šta to snimaš da ti treba veliki zoom?!?

Sada najbolje što može da se uzme je najverovatnije Sony RX100, prva verzija. Kod Mađara izađe ispod 300€, a kod naših KP uvoznika je oko 320. Teško da postoji bolje za te pare. Zoom je mali, ali veruj da ti "duži" ne treba za iole normalna snimanja, osim za zezanja prva tri dana, da kažeš sam sebi WAV, ili da špijuniraš komšinice kroz prozor. Zašto je prevelik zoom "nepotrebnost" smo prežvakali jedno 25x na ovom forumu.

Druga opcija, ako video jeste važan je npr Sony A5100, ili neki sličan bezogledalac novije generacije. Ovi noviji, sa faznim fokusom, rade video vrhunski.
 
Pogledaj i MILC varijantu, npr Olympus epl6 ili noviji epl7. Prave dobre i slike i video. A cena je oko 250e, a ako ti bude trebao neki veci zum ili nesto mozes da kupis drugi objektiv a velicina aparata je mala ja ga drzim u manjoj torbici.
 
Nazad
Vrh Dno