Šta je novo?

r9 270x Vapor-x

Milan97

Poštovan
Učlanjen(a)
26.04.2015
Poruke
153
Poena
69
Juce sam uzeo karticu iskreno zadovoljan sam kako radi, ali hocu da je klokujem cisto iz zabave medjutim, sam naisao na mali problem nece nikako da mi otkljuca voltazu.Probao preko msi afterburnera da otkljucam ali, jednostavno nece da se otkljuca i sa trixxom sam probao ali ne znam kako se na njemu otkljucava voltaza ako moze uopste.Hocu da je klokujem do 1,2ghz za sad bez voltaze stabilno radi na 1150/1550.
 
Oznaka 270 x znači da je kartica već fabrički klokovana. Nisam siguran da može još više.
 
Oznaka 270 x znači da je kartica već fabrički klokovana. Nisam siguran da može još više.

Pa zasto ne bi mogla bez diranja voltaze sam uspeo da je nateram na 1150 a hocu do 1200 sa podignutom voltazom da je klokujem moze li neko da mi pomogne oko otkljucavanja voltaze jer ja vise ne znam sta da radim.
 
i da sto se drajvera tice koje da skinem ja sam skinuo 16.7.1 na sapphirovom sajtu su to najnoviji e sad da li da skinem sa amdovog sajta 17.8.2 ili da idem na starije 15.12 , da li ima neke razlike i na kojima ce raditi najbolje ? Zbunjen sam malo jer sam obavio razgovor sa covekom od koga sam kupio graficku i kaze da su 15.12 najbolji za nju?
 
x ne znaci da je karta overclockovana... Nema veze s mozgom, ako vec ne znate nemojte davati pogresne informacije onako random. 270X je samo model AMD karte, koji ima vise stream procesora nego 270.

VaporX model jeste OC-ovan fabricki ali mozes dalje da ga OC-ujes. U settingsu MSI AB-a bi trebalo da imas da otkljucas core voltage.

Skini najnovije drivere.
 
Naravno da 270 i 270x imaju isti broj stream procesora, dakle nije tacno da se broj razlikuje
1280 imaju i jedna i druga
razlika je u tome sto 270x generalno radi na vecoj frekvenciji, ima 1x sestopinac vise, i cesto par faza vise od 270 obicne i malo vecu voltazu. Sto omogucuje nesto veci OC potencijal i performanse. Dakle, nije tacno ni to da su 270 i 270x iste karte. Isti su GPU cipovi, to da.
 
To je kao da uporedis 290 I 290x a osetna razlika.
 
Glup sam, cutim xD bio sam siguran da je kao i kod 280/280x i 290ki razlika i u stream procesorima >.>
 
momci molim vas bez prepucavanja ne moze svako bas sve da zna. u msi ab sam otkljucao voltazu a i isao sam u fajlove tamo pa sam stavio unoficial overclock radio sam ovo pre sa drugim karticama ali na ovoj jednostavno nece. jel moze neko da mi kaze sta da radim, jel moguce da je do drajvera ili da je predhodni vlasnik nesto radio sa biosom pa je to zakljucao jer je jedan bios undervoltovan zbog potrosnje vrv sa mining.
 
Poslednja izmena:
Nije to bilo prepucavanje, bar ga ja nisam video :)

najlakse ti je da flesujes bios, verovatno je taj zakljucan. Ne verujem da je prethodni vlasnik "zakljucao" bios niti mislim da je to moguce. Verovatno je samo flesovao nov sa manjom voltazom, sto sam i tebi savetovao kao najlaksi nacin
 
Da nisam rekao da je u putanju repariran model i ocigledno je do sada bio koriscen za rudarenje cim ima bios sa spustenim voltazama. Ne znam da li da trazim od prodavca da mi vrati pare i da uzmem neku koja barem nije reparirana jer sam ovde vidjao ne reparirane pod garancijom za iste pare koje sam ja dao, tako da ako neko ima neku 270/270x na prodaju ili nesto u tom cenovnom rangu neka mi posalje u pp.
 
Nazad
Vrh Dno