Šta je novo?

PS Now za PC

Ne možeš da aktiviraš trial od nedelju dana (jer za njega traži kreditnu karticu iz podržanih država), dok pretplatu možeš da kupiš na prodavnici preko dopune novčanika. Za sada je na PC-u UK, Holandija i Belgija, ali sam US naveo jer se uskoro očekuje i ona uz ostale EU zemlje.
 
Jel ovo funkcionise sto recimo kupis mesecnu pretplatu od 30 evra i onda mozes da igras sve zive igre koje imaju na tom servisu, za tih mesec dana?
Jel ima laga tokom igranja?
 
Ako radi PS3 i XBOX 360 kontroleri, a koliko vidim rade, sve je ok.
 
Ne možeš da aktiviraš trial od nedelju dana (jer za njega traži kreditnu karticu iz podržanih država), dok pretplatu možeš da kupiš na prodavnici preko dopune novčanika. Za sada je na PC-u UK, Holandija i Belgija, ali sam US naveo jer se uskoro očekuje i ona uz ostale EU zemlje.

Playstation Store US/CA ima proizvod Playstation Now 1/3/12 month subscription koji se moze kupiti preko PSN Wallet, medjutim UK/BE/NL Store nema taj proizvod u prodavnici i jedini nacin da se aktivira PS Now je da se zapocne Trial, ali onda treba CC odgovarajuce zemlje. E sad kada proradi PS Now PC za US/CA region to verovatno znaci da ce se koristiti US serveri za PS Now? To nam naravno ne odgovara zbog latencije. Tako da ostaje opcija UK ali ne vidim kako za taj region preskociti aktivaciju bez CC.
 
Poslednja izmena:
Jedino resenje sacekati ostatak Evrope, pokrice nekom idejom i ovaj nas ambis.
 
Playstation Store US/CA ima proizvod Playstation Now 1/3/12 month subscription koji se moze kupiti preko PSN Wallet, medjutim UK/BE/NL Store nema taj proizvod u prodavnici i jedini nacin da se aktivira PS Now je da se zapocne Trial, ali onda treba CC odgovarajuce zemlje. E sad kada proradi PS Now PC za US/CA region to verovatno znaci da ce se koristiti US serveri za PS Now? To nam naravno ne odgovara zbog latencije. Tako da ostaje opcija UK ali ne vidim kako za taj region preskociti aktivaciju bez CC.

Имају УС и КА тај производ али ни тамо не примају наше картице. А за ове што се надају да ће покрити наше тржиште има да се начекате,то неће доћи никада.
 
Имају УС и КА тај производ али ни тамо не примају наше картице. А за ове што се надају да ће покрити наше тржиште има да се начекате,то неће доћи никада.

Za US/CA mozes da kupis recimo PSN prepaid card 10$ na eksternim sajtovima koji podrzavaju nase kartice, i onda dobijes prepaid kod koji aktiviras na PSN i dodas sredstva u PSN Wallet, i posle preko njega kupujes na PS Store.

UK PSN moze ista sema sa prepaid kodovima za kupovinu igara i PS Plus recimo, ali ne moze za PS Now PC, trazi CC uvek, nema da se izabere placanje preko Walleta.

Ja sam registrovao UK PSN, i dodao 50gbp u Wallet, sad jos da nadjem nacin kako da to upotrebim za PS Now PC pretplatu, a to za sada izgleda nece moci.
 
Poslednja izmena:
Па јер си скинуо апликацију?Јер ти покушаваш да купиш у ПС стору који је за конзоле.

Kad otvaras nalog trazi na PS Now PC trazi ti da odaberes sredstvo placanja bez obzira da li vec imas linkovanu karticu ili paypall ili sredstva na wallet-u u oba slucaja da li je paypall ili cc moraju da budu linkovani sa cc iz jedne od zemalja koje su trenutno podrzane UK, Belgija ili Holandija. Nikako drugacije ne moze da se aktivira PS now.
 
Pozdrav ljudi. Naleteo slucajno na ovu temu, pa reko da podelim sa vama. Uspeo sam da aktiviram trial, i da uplatim nakon sedam dana. Napravio sam tutorial na nasem forumu, pa da ne pejstujem ceo tutorial ovde, bacite pogled na ovaj link.

Nadam se da nije zabranjeno postavljati linkove sa drugih sajtova

https://forum.xboxrepublika.com/t/tutorijal-kako-aktivirati-ps-now-iz-srbije/11428

Inace gledajte na PS NOW kao na MMO. ako vam ping nije dobar dzaba vam i 300 mbita net. Meni je ping 6 ms, imam 30/2 i sve radi bez ikakvog laga i baga, igram na Xbox 360 joypadu i sve uredno radi sem motion controlled igara (heavy rain, beyond two souls), jer logicno, xbox 360 joy nema sixaxis sistem. :)

Ako nesto nije jasno, pitajte. Praticu temu aktivno. :)

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi. Naleteo slucajno na ovu temu, pa reko da podelim sa vama. Uspeo sam da aktiviram trial, i da uplatim nakon sedam dana. Napravio sam tutorial na nasem forumu, pa da ne pejstujem ceo tutorial ovde, bacite pogled na ovaj link.

Nadam se da nije zabranjeno postavljati linkove sa drugih sajtova

https://forum.xboxrepublika.com/t/tutorijal-kako-aktivirati-ps-now-iz-srbije/11428

Inace gledajte na PS NOW kao na MMO. ako vam ping nije dobar dzaba vam i 300 mbita net. Meni je ping 6 ms, imam 30/2 i sve radi bez ikakvog laga i baga, igram na Xbox 360 joypadu i sve uredno radi sem motion controlled igara (heavy rain, beyond two souls), jer logicno, xbox 360 joy nema sixaxis sistem. :)

Ako nesto nije jasno, pitajte. Praticu temu aktivno. :)

pozdrav

Hvala za info i guide:d
 
Ping od 6ms ti eventualno može biti do centrale tvog internet provajdera :d
 
Da, nema sanse da mu je toliki ping, sem ako ne zivi preko puta mesta gde je Sony postavio server :D
Kad smo vec kod toga, pretpostavljam da ima (ce biti) servera u evropi.
 
Skroz ok, igrivo totalno cak i ne vidim razliku u igrama tipa Heavy rain, God of War. Samo jos da ubace Demon Souls i MGS :(
 
Ovo se placa 20 dolara mesecno, dal su ti onda otvorene sve igre na koriscenje na tih mesec dana ili moras i njih dodatno da placas?
 
Otvorene su sve sto su trenutno u ponudi. Dakle pretplata i to je to, ne racunajuci onih 7 dana free trial, to sluzi da se proba. Koliko vidim ono sto mene zanima, nema Journey, Red Dead Redeption i Dante`s Inferno(za ovo poslednje i ocekivano, totalno underrated igra). Ali dobro tu je Uncharted i God of War serijal, kao i Last of Us. Za mesec dana ladno moze Uncharted ove 3 igre da se odigraju, plus ostane vremena za jos nesto. Meni licno samo to vredi sigurno 20$. Samo sacekacu jos malo, mozda bude jos neka fora sa regijama pa da bude prostije malo, ne bih da se cimam sa svojom internet karticom.
 
Moze li ovo da se igra sa ping 15ms?
 
Može. Ja sam koristio na konzoli zadnjih nedelju dana onaj trial i radilo je sve ok. Ne sećam se zadnji put kada sam merio ping, ali mi sigurno nije ispod 15ms.

Koliko vidim ono sto mene zanima, nema Journey

Od onih tri naslova, barem imaš Journey.
 
Probao jedan PSN US, i jedan PSN UK nalog, oba se ponasaju isto kada se igra iz SRB. Sto ce reci da verovatno koristi najblizi data centar u svakom slucaju bez obzira koji je PSN region. Stim da PSN US rekao bih ima veci izbor igara u odnosu na PSN UK.

Elem, servis je OK za igre koje su 60fps, tu je input lag jedva primetan, medjutim za 30fps igre koje "fabricki" imaju input lag (Uncharted), tada dodatna PS Now latencija bas otezava gameplay. Takodje izgleda da je vreme ucitavanje igrara nesto brze u odnosu na klasicnu konzolu. Bitrate za video je zadovoljavajuci ali je audio bitrate ispod proseka, nekad je bas primetno los.

Ako neko ima DS3, da li radi motion sensor ako se koristi bluetooth?
 
Poslednja izmena:
Probao jedan PSN US, i jedan PSN UK nalog, oba se ponasaju isto kada se igra iz SRB. Sto ce reci da verovatno koristi najblizi data centar u svakom slucaju bez obzira koji je PSN region. Stim da PSN US rekao bih ima veci izbor igara u odnosu na PSN UK.
Kako si uspeo da predjes ovo sa karticom, vec 2 dana pokusavam i ne mogu nikako? Pokusao sam ono sa entropay i paypalom i opet mi trazi karticu(https://forum.xboxrepublika.com/t/tutorijal-kako-aktivirati-ps-now-iz-srbije/11428)...
 
PSN US - kupis PSN gift card (Amazon, G2A, itd..), i dodas ga u PSN Wallet, pa preko njega kupis PSN Now pretplatu.
PSN UK - mora UK kreditna, ili ta sema uz pomoc entropay/paypal, sto ja nisam ni pokusavao jer sam dobio PSN UK account od drugara iz UK, on napravio account, i aktivirao PS Now sa svojom karticom.
 
Poslednja izmena:
Da, na PSN US kada imas u Wallet sredstva (dovoljno za pretplatu), onda po defaultu koristi Wallet, i ne trazi CC/PayPal, kada odes da kupis PS Now. To je provereno, tako sam aktivirao jedan PS Now US account.
 
Poslednja izmena:
Da, na PSN US kada imas u Wallet sredstva (dovoljno za pretplatu), onda po defaultu koristi Wallet, i ne trazi CC/PayPal, kada odes da kupis PS Now. To je provereno, tako sam aktivirao jedan PS Now US account.

Hvala, mozes samo da mi posaljes u PM ili ovde gde si kupio gift card da kupim i ja odatle?

P.S. Ping mi je na najblizoj lokaciji oko 8-9 ms, a kad testiram negde u UK-u onda je oko 45. Hoce li to biti dovoljno da ne kupujem za dzabe? Inace download mi je 12mb, a upload 1?
 
Poslednja izmena:
Uspesno sam uzeo 1 mesec na US accoutnu kupovinom gift carda :)
I jos jednom hvala e6111, lik je legenda, dao mi je svoj psn da isprobam uslugu :)
 
Nazad
Vrh Dno