Šta je novo?

PS Now za PC

Shimec

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2007
Poruke
2,638
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X3D & DeepCool LS520SE
Matična ploča
MSI B550 Gaming Plus
RAM
2x16GB DDR4 3600MHz
GPU
Palit GameRock RTX 4080 OC
Storage
Samsung 860EVO 500GB, Samsung 970 Evo Plus 2TB, Kingston KC3000 1TB
Zvuk
Logitech G Pro X Wireless & HyperX Cloud AlphaS
PSU
NZXT C850
Kućište
MS Industrial Titan II Pro
Monitor
ASUS VG32VQ & LG CX 65"
Miš & tastatura
Logitech G502 Lightspeed & Redragon Vishnu
Ostale periferije
PS5
Laptop
Dell Precission 7760
Mobilni telefon
Samsung S20FE
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Xiaomi Mi Air Purifier 3C
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zar se neko stvarno raduje igranju strimovanih igara? Ako nekoga interesuju ti naslovi bolje da uzme polovni ps3/ps4 za sitne novce, odigra šta ga zanima bez "pinga" i lagovanja...
 
Poslednja izmena:
To sam i ja prvo pomislio, ali 20$ to je duplo vise od HD Netflix-a. Ako na sve to se bude placao i rent igara, mnogo para, bas dosta...
 
Zar se neko stvarno raduje igranju strimovanih igara? Ako nekoga interesuju ti naslovi bolje da uzme polovni ps3/ps4 za sitne novce, odigra šta ga zanima bez "pinga" i lagovanja...

Wait, what? Ja sam shvatio da je to nesto tipa Steam, Origin... ali streaming... nadam se brzoj propasti ovoga. :whip:
 
Lepa vest, ali trebali su ponuditi servis tipa steam i windows store, jer samo sony fali na tom pc polju, a zasto zanemariti ovo trziste, koje iako je manje, nije uopste zanemarljivo, kao sto inace i steam brojke nagovestavaju.
Steta sto su se odlucili za stream, ali ko zna, ovo je prvi korak, mozda bude ono sto svi zelimo nesto kasnije.
 
Poslednja izmena:
Za pocetak, ako nista, fino sto su se setili, a setili su se pre svega da bi namakli brdo lake love:d Fair enough.
Sreca, pa daju 7-dana free trial, pa lepo probas, vidis da li odgovara, da li je sa netom sve ok, msm ako ces za mesec dana da odigras Red Dead Redeption "samo" to vredi, ako bude lepo radilo.
 
Lepa vest, ali trebali su ponuditi servis tipa steam i windows store, jer samo sony fali na tom pc polju, a zasto zanemariti ovo trziste, koje iako je manje, nije uopste zanemarljivo, kao sto inace i steam brojke nagovestavaju.
Steta sto su se odlucili za stream, ali ko zna, ovo je prvi korak, mozda bude ono sto svi zelimo nesto kasnije.

Opala bi prodaja konzole kada bi omogucili ekskluzive na PC platformi.
 
Sitne novce u smisla da ga možeš prodati za slične pare ako si ga uzeo polovnog, a i ovako je to neka cena mid segmenta grafičkih kartica, tako da u tom smislu to i jesu sitne pare. Koliko puta sam ja to odradio da bi odigrao neki zanimljiv naslov koji bi izašao, a meni zanimljivih naslova na konzolama ima 2-3 po generaciji :d

Sa izuzetkom da će na jesen izaći brži PS4, pa će pasti cena običnih verzija po oglasima, pa ko želi tada će mu biti idealna prilika da ugrabi običnu verziju pošto će biti onih koji će prelaziti na jaču verziju, a zatim će polovnjaci i držati tu neku cenu sve do izlaska naredne generacije. Naravno tu ide priča o tome da se igre plaćaju, ali i fizičke igre se mogu relativno lako preprodati, a tu su i share fore.

Pri tome ako se ne varam trenutno na ps now ni nema ps4 naslova, već samo ps3, a ps3 zaista ide za sitne pare i to probijena verzija.
 
Poslednja izmena:
Ja koliko sam nalazio polovnjaci su oko 16,000 dinara na kp. Iz radnje gde sam uzeo PS4 za 300e, za 180e su mi nudili PS3 Slim sa..ne znam mozda 300gb hdd-a i garancijom na 2 godine.

Mene ovo raduje zbog Demon Soulsa i MGS naslova, nista vise :D Radije bih na kompu iz nekog razloga.
 
Ako ti je bolje da igraš preko strima sa kašnjenjem komandi i svim ostalim negativnim aspektima istog, nego da uzmeš polovnjaka od nekog proverenog prodavca, odigraš šta te zanima "onako kako je zamišljeno", a potom prodaš na oglasima za iste/slične pare, onda stvarno ne znam... :)

Nemaš u ovoj priči bilo kakvih prednosti PC-a, grafika je ista kao na PS3, čak može biti za nijansu gora kao posledica kompresovanja za stream, a realno ti pošto imaš PS4 ni nemaš potreba da čekaš PS Now za PC, kada imaš PS Now i na PS4, ako baš ne želiš da odigraš to što želiš da odigraš direktno na PS3.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je bolje da igraš preko strima sa kašnjenjem komandi i svim ostalim negativnim aspektima istog, nego da uzmeš polovnjaka od nekog proverenog prodavca, odigraš šta te zanima "onako kako je zamišljeno", a potom prodaš na oglasima za iste/slične pare, onda stvarno ne znam... :)

Nemaš u ovoj priči bilo kakvih prednosti PC-a, grafika je ista kao na PS3, čak može biti za nijansu gora kao posledica kompresovanja za stream, a realno ti pošto imaš PS4 ni nemaš potreba da čekaš PS Now za PC, kada imaš PS Now i na PS4, ako baš ne želiš da odigraš to što želiš da odigraš direktno na PS3.

Kao i uvek, ili bolje u svemu, dosta subjektivnih misljenja, bez imalo objektivnosti.
Prvo, situacija sa tim input lagom je dosta bolja nego recimo prosle godine, na netu od 10-15mbs to radi sasvim, sasvim dobro. Videcemo kako ce to biti na PC-u.
Druga stvar, mnogi ljudi nema tv, prosto ne treba im, za mnoge je konzola neprakticna stvar iz vise razloga. Konkretno u ovoj, uzimati PS3 i originalne igre, apsolutno nema smisla, bar iz finansijskog ugla. Ako ces pirate, treba ti odmah U STARTU 140e za 40GB debeljka, plus treba da se juris za igre, sto ce se zavrsiti tako sto oces ici kod nekog prodavca istih tih konzola za prenosnim hardom i kopirati za odredjenu cifru...Ili da se lometas po torrentima, gde je situacija sa PS3 igrama tanka.
Da se nadovezem na tu pricu, realno gledano za masu ljudi koji koriste iskljucivo laptop, a zele tu i tamo nesto da odigraju ovo je lepa stvar, ne treba TV, ne treba dodatnog prostora, "samo" kvalitetna internet veza.


Iz mog ugla, meni je ovo prakticnije(ako bude radilo kao na PS4, kako radi recimo od februara/marta), prvo da dajem 140e odmah, za 4,5 igara koje cu da odigram, pa da istu tu konzolu prodajem, pored onih prodavaca od kojih sam je kupio, plus da se lomim po netu oko igara ili da mi neko salje ili da idem po igre, cisto lometanje. Ok, dobijem real thing i konzolu, ali kazem za 4,5 igara platicu servis ako treba i tri meseca i cao, opet kazem ako bude radilo kako treba.

Sve u svemu cena jeste jaka, posebno ako se uporedi sa Netflixom, ali opet kazem konacno opcija da PC igraci odigraju (npr.)RDR (nije trenutno u preliminarnoj ponudi, ali dodace kasnije, najavili su vec) bez vecih dodatnih ulaganja i potrebe TV-a(a masa ljudi isti ne koristi) je lepa stvar.

Sad ok, nekome ovo nikako ne odgovara i nema smisla(kao tebi), ok ali postoji i druga strana, koja moze da tutne koji $ vise tu i tamo, i ustedi sebi vreme:D
 
Poslednja izmena:
Meni lično smeta i input lag na TV-u od 40-50ms, osetim ga i na monitorima sa odzivima iznad 5ms, a sad zamisli koliki lag na sve to doda strimovanje sa severa? Pa nije ovo netflix, nego gaming. Niti očekujem servere u BG-u, NS-u i slično da bi se lag zadržao ispod 10-20ms.

A što se tiče samih igara, kao što si već rekao, RDR još nije na servisu, nisu ni Demon's Souls, MGS koje je neko pomenuo, ni mnogi drugi.
 
Poslednja izmena:
Nisu trenutno, najavljene, videcemo, nzm nemam takvih problema sa input lagom, verovatno to dodatno culo nije razradjeno :)
Last of Us i Last of Us: Left Behind ima, inace.
Recimo God of War prakticno sve:
God of War HD
God of War II
God of War III
God of War: Ascension
God of War: Chains of Olympus
God of War: Ghosts of Sparta
 
Poslednja izmena:
Treba mi RDR, Demon Souls, MGS i God of War do trojke remastera :( Ostalo manje vise je sada i na 4.
 
Smisliće oni i neke remastere za PS4, nema razloga da se brineš :d
 
Ja licno ne vidim nijedan razlog zasto ne bi napravili RDR remaster i za PS4 i z PC, XONE ne mora, ionako je bezveze:d
Ima rumoura da ce u oktrobru/novembru najaviti RDR 2, sad videcemo, bilo ih je i ranije, pa opet nista.
 
Igrao sam malo sinoc na racunaru sa uk nalogom, lag je neprimetan. Ovo je mnogo bolje od ranijih cloud gaming servisa.
Sto se konekcije tice ide od 0.5-1.5MBs zavisno od igrice / scene.
 
^
Jel se to vec sada moze isprobati na racunaru?Koliko sam razumeo ovo tek treba da dodje na PC,a za konzole vec postoji.
 
Ja totalno ocekujem Bloodborne Remaster za Playstation Neo.

To totalno nećeš dobiti, jer će PS4 i PS Neo pokretati iste naslove, naravno ovaj drugi bolje ako razvojni tim naknadno da podršku kroz patch. Što će naravno biti potrebno za naslove izašle pre Neo-a.
 
^
Jel se to vec sada moze isprobati na racunaru?Koliko sam razumeo ovo tek treba da dodje na PC,a za konzole vec postoji.
Dostupno je za PC, samo UK, BE I NL nalozi za sada. Cak i online gaming radi.
Nije potreban ni VPN, dakle samo da je acc iz gore navedenih zemalja.
 
Da li recimo mogu na PC da probam PES 2017 demo sa ps3? I koji dzoj mi treba?

Sent from mTalk
 
E da, jel mora njihov Dualshock?
 
Nazad
Vrh Dno