Šta je novo?

Internet u Borči

Medak1337

Poštovan
Učlanjen(a)
22.08.2016
Poruke
29
Poena
54
Pozdrav, ovo je moj prvi post na ovom forumu mada sam čitao dosta tema i komentara o internet provajderima. Ja imam jako velik problem. Živim u kući koja nema telefonskog priključka. Nalazim se u Borči, ulica Popova Bara Nova 1 preciznije. Gamer sam i meni je ping jako bitan. Kad sam se pre 3 godine uselio ovde uzeo sam kbcnet jer je on tada bio jedini izbor koji sam mogao da imam. Evo, 3 godine kasnije, ja mislim da sam poludeo. Definitivno nije internet koji je dobar za gaming. Download je uglavnom stabilan ali se ponekad dešava da padne 2-3 megabita od standardne brzine, upload je skoro uvek stabilan ali je ping absolutno UŽASAN! Packet loss/ogroman ping su zaista ubile svu želju za online gamingom u meni. I evo, ostalo mi je još mesec dana da isplatim sve što sam po ugovoru bio u obavezi da isplatim. Sada tražim nekog kablovskog provajdera (pošto ADSL ne mogu jer nemam priključak za fiksni a od wirelessa bežim ko đavo od krsta). Zvao sam ove popularnije operatere(SBB, Ikom..) i ja stvarno ne mogu da verujem ali nijedan operater nema tehničke mogućnosti za moju ulicu, kao da živim u nedođiji a ne pola sata autobusom do centra. Čak ni Radijus Vektor koji je glavni kablovski operater u Borči, nema mogućnosti za moju ulicu. Tako da vas molim, ako znate nekog drugog kablovskog operatera koji nudi dobre pakete a imate pozitivna iskustva s njima ili znate nekog ko živi u mojoj ulici ili blizu a koristi kablovski internet, molim vas javite mi. Očajnički tražim nekog provajdera ja stvarno više ne mogu da igram LoL i kanter s onolikim lagovima, ono je nepodnošljivo. Izvinjavam se na malo dužem postu.
 
Ja mislim da je kod tebe verovatno kopernikus kablovska.A ako nema ni to jedino da uvedes fiksni.
 

Ne znam koje su tehnicke specifikacije WiFi linka sa KBC-netom, ali cak i Wireless kada se kvalitetno odradi veza moze biti jako stabilan. Telekom ti nece mnogo pomoci zbog toga sto postoje odredjeni preduslovi za VDSL2, bez kojih prvo neces moci da dobijes vece brzine a drugo ono sto ti ponude ce biti gore od postojece konekcije. Koliko znam ako si od centrale udaljen na vise od 500m mozes da se pozdravis sa brzinama vecim od 10mbps. Ovo je naravno u slucaju da se opredelis za ubacivanje telefonske linije.

Sto se tice kablovskih operatera, sigurno da neko od njih negde u radijusu od 300m ima tehnicke mogucnosti. Ako bas zelis jacu konekciju mozes da pokusas da se nagodis sa njima da ti dovuku link. Tako sam ja radio sa SBB za jedan ulaz, uvek su voljni da se prosire a cini mi se kao da bi vasoj ulici dobro dosao izbor. U krajnjem slucaju papir u ruke od kuce do kuce i skupljaj potpise da su ljudi zainteresovani.

Ako nista od ovoga nije moguce, smaraj KBC da ti zamene opremu o njihovom trosku ili barem provere kvalitet signala.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je kod tebe verovatno kopernikus kablovska.A ako nema ni to jedino da uvedes fiksni.

Moj drug iz Koteža ima kopernikus, čitao sam da je njihova ''teritorija'' Kotež/Krnjača ništa nisam video za Borču ali ću proveriti. Nisam proverio još kod njih iz razloga što taj moj drug uopšte nije zadovoljan. Ping je u LoLu oko ~50 ms (server u Frankfurtu), ali mu se dosta često dešava da mu konekcija pukne sama od sebe na 5 minuta ili da mu ping skoči na 1k-2k na 10tak minuta. A ja zaista ne mogu da doživljavam tako nešto u naredne 2 godine. Ali ako s vektorom ništa ne uspe pokušaću tako.
Koja je procedura za uvođenje fiksnog? Meni keva rekla u njenoj kući ranije (pre 30 godina) se čekalo nenormalno dugo i plaćalo se nenormalno puno za uvođenje fiksnog.

Ne znam koje su tehnicke specifikacije WiFi linka sa KBC-netom, ali cak i Wireless kada se kvalitetno odradi veza moze biti jako stabilan. Telekom ti nece mnogo pomoci zbog toga sto postoje odredjeni preduslovi za VDSL2, bez kojih prvo neces moci da dobijes vece brzine a drugo ono sto ti ponude ce biti gore od postojece konekcije. Koliko znam ako si od centrale udaljen na vise od 500m mozes da se pozdravis sa brzinama vecim od 10mbps. Ovo je naravno u slucaju da se opredelis za ubacivanje telefonske linije.

Sto se tice kablovskih operatera, sigurno da neko od njih negde u radijusu od 300m ima tehnicke mogucnosti. Ako bas zelis jacu konekciju mozes da pokusas da se nagodis sa njima da ti dovuku link. Tako sam ja radio sa SBB za jedan ulaz, uvek su voljni da se prosire a cini mi se kao da bi vasoj ulici dobro dosao izbor. U krajnjem slucaju papir u ruke od kuce do kuce i skupljaj potpise da su ljudi zainteresovani.

Ako nista od ovoga nije moguce, smaraj KBC da ti zamene opremu o njihovom trosku ili barem provere kvalitet signala.

Ok, probaću. Pa to i ja gledam vektorova poslovnica je 2 autobuske stanice od mene. Najverovatnije će moći da dovuku link pošto u mojoj ulici i u tim pod-uličicama živi, lupam, 1000 ljudi. Nemoguće da niko od njih neće kablovski internet. Ići ću danas kod njih pa šta mi Bog da. Samo da pitam, jel se to proširenje linka plaća? To bi mislim mogao da bude problem, pošto čisto sumnjam da će neko da deli troškove sa mnom zbog moje koristi. A za KBC sam sve pokušao. Signal je jak (-63dBm) Oni nekad kažu ''slab ti paket'' iako to nema neke velike veze sa stabilnosti mreže, samo me cimaju da dajem više para bezveze, nekad ih pozovem kažem da je internet loš ne mogu da igram online igre on proveri kaže vaš internet je super(u dw i upload) i ja kažem ''ama čoveče ping, ping ne valja'' onda mi kažu ok proverićemo pa ćemo vas pozvati. Dam im broj i, čik pogodi, ne pozovu me. :D

Hvala vam na tako brzom response-u :)
 
Moj drug iz Koteža ima kopernikus, čitao sam da je njihova ''teritorija'' Kotež/Krnjača ništa nisam video za Borču ali ću proveriti. Nisam proverio još kod njih iz razloga što taj moj drug uopšte nije zadovoljan. Ping je u LoLu oko ~50 ms (server u Frankfurtu), ali mu se dosta često dešava da mu konekcija pukne sama od sebe na 5 minuta ili da mu ping skoči na 1k-2k na 10tak minuta. A ja zaista ne mogu da doživljavam tako nešto u naredne 2 godine. Ali ako s vektorom ništa ne uspe pokušaću tako.
Koja je procedura za uvođenje fiksnog? Meni keva rekla u njenoj kući ranije (pre 30 godina) se čekalo nenormalno dugo i plaćalo se nenormalno puno za uvođenje fiksnog.



Ok, probaću. Pa to i ja gledam vektorova poslovnica je 2 autobuske stanice od mene. Najverovatnije će moći da dovuku link pošto u mojoj ulici i u tim pod-uličicama živi, lupam, 1000 ljudi. Nemoguće da niko od njih neće kablovski internet. Ići ću danas kod njih pa šta mi Bog da. Samo da pitam, jel se to proširenje linka plaća? To bi mislim mogao da bude problem, pošto čisto sumnjam da će neko da deli troškove sa mnom zbog moje koristi. A za KBC sam sve pokušao. Signal je jak (-63dBm) Oni nekad kažu ''slab ti paket'' iako to nema neke velike veze sa stabilnosti mreže, samo me cimaju da dajem više para bezveze, nekad ih pozovem kažem da je internet loš ne mogu da igram online igre on proveri kaže vaš internet je super(u dw i upload) i ja kažem ''ama čoveče ping, ping ne valja'' onda mi kažu ok proverićemo pa ćemo vas pozvati. Dam im broj i, čik pogodi, ne pozovu me. :D

Hvala vam na tako brzom response-u :)

Ne znam kakav je Radijus u Borci ali ostatak BG-a nije bas preterano odusevljen. Da li imaju predstavnistvo nije bito jer cisto sumnjam da tu drze i opremu. Ali je to dobra vest jer to znaci da u okolini ima njihova usluga. Sto se tice KBCnet signala to bas nije jako da budem iskren, za neke uredjaje je to minimum da bi se postigao "stabilan" link. Radijus je ne tako davno na Novom Beogradu ulazio u zgrade sa jednim potpisom, ocajni su. Shodno tome mislim da ce ti izaci u susret, problem sa njima jeste to sto su mnogo spori kada nesto treba da se uradi. Budi uporan sa njima, jedino tako ces izvuci nesto. Ako ih iscimas recimo sutra i sledece nedelje dobijes pozitivan odgovor, racunaj da uvodjenje mreze moze da traje i 2 meseca. Probaj isto sa SBB.
 
Zvao sam ih ja ponovo došao je čovek gledao je, bukvalno i levo i desno od mene ljudi imaju njihovu kablovsku samo u tom našem krugu se niko nije cimao, svi su zvali, dobili odgovor da nema tehničkih mogućnosti i probali nekog drugog. Video je on na nekih 100-150 metara ima neko čvorište, samo će do moje kuće trebati da se stavi neki pojačavač. Reko mi je bar 3 čoveka da se prijave iz moje pod-uličice i trebalo bi da mi uvedu. A komšija baš pre 10 dana uzo Total TV, stvarno sam baksuz. :( :( :(
 
Bandera sa njihovom mrežom je udaljena od moje kuće nekih 150 metara, evo nas 3 smo se prijavili da smo zainteresovani, išli smo po komšiluku i svi već imaju adsl uglavnom tako da bi trebalo da je samo nas 3. Reko je taj komercijalista da će proslediti zahtev majstorima ali ne zna da li će prihvatiti zahtev. Neka komšinica koja živi 50 metara od moje kuće ima radijus, kaže čekala godinama da joj nameste.. Ja mislim da od ovoga nema ništa, ali me čudi da na 150 metara ne bi mogli da razvuku kabl.. Svašta.
 
Bandera sa njihovom mrežom je udaljena od moje kuće nekih 150 metara, evo nas 3 smo se prijavili da smo zainteresovani, išli smo po komšiluku i svi već imaju adsl uglavnom tako da bi trebalo da je samo nas 3. Reko je taj komercijalista da će proslediti zahtev majstorima ali ne zna da li će prihvatiti zahtev. Neka komšinica koja živi 50 metara od moje kuće ima radijus, kaže čekala godinama da joj nameste.. Ja mislim da od ovoga nema ništa, ali me čudi da na 150 metara ne bi mogli da razvuku kabl.. Svašta.

Kazem ti ima leba, samo cimaj dosadi im da od muke uzmu to da urade i da te skinu sa grbace. Ovo sa pojacivacem isto nije toliko losa stvar, samo znaj da ce pokusati da ti naplate taj pojacivac ako budes uvodio samo ti. Ali posto ste skupili potpise, ako im je u interesu uvesce. Znaci, svake nedelje telefonski poziv, da proveris dokle je stigla odluka.

Ping ocekuj oko 20-25ms.
 
Poslednja izmena:
Ping ocekuj oko 20-25ms.

20-25 ms na našim serverima? :eek: :eek:. To mnogo, ja gledo svima speedtestove koji imaju vektor svima ispod 10 ms na BG serverima. Jel bi to ispala frka zbog pojačavača pa da se odziv pogorša? :X :X :X
Reko je on da će doći da pita još par komšija kad dođu s godišnjeg odmora pa će onda predati zahtev, ako odbiju moram da ih zovem opet da provere da li mogu to da reše o mom trošku. Pošto ne plaćam ja, plaća keva, rekla je ako mi traži 100 evra da priključi kablovsku da im neće platiti pa makar nemali internet.. Hvala ti dzoni, da nije tvoje preporuke ne bih ja ni zvao opet.. :)
 
20-25 ms na našim serverima? :eek: :eek:. To mnogo, ja gledo svima speedtestove koji imaju vektor svima ispod 10 ms na BG serverima. Jel bi to ispala frka zbog pojačavača pa da se odziv pogorša? :X :X :X
Reko je on da će doći da pita još par komšija kad dođu s godišnjeg odmora pa će onda predati zahtev, ako odbiju moram da ih zovem opet da provere da li mogu to da reše o mom trošku. Pošto ne plaćam ja, plaća keva, rekla je ako mi traži 100 evra da priključi kablovsku da im neće platiti pa makar nemali internet.. Hvala ti dzoni, da nije tvoje preporuke ne bih ja ni zvao opet.. :)

U pravu si, ja sam racunao ping za 8.8.8.8 koji je oko 20ms zato sto se server ne nalazi u RS. Koliko ti komsije imaju ping, toliko otprilike mozes da ocekujes da ces i ti imati. Pojacivac ne bi trebalo da utice na signal ja mislim.

Moj drug je uvodio radijus pre recimo 8 godina, posto mu je kuca 90m od ulice koaksijalni kabal nije mogao da stigne do tamo pa su mu rekli da uzme taj pojacivac, tada je kostao oko 200e. Da budem iskren, ni ja ne bih platio, iz razloga sto oni kroz 1 godinu otplate taj pojacivac samo sa jednim korisnikom, a da ne spominjem o mogucnosti prikljucenja drugih korisnika bez znacajnih ulaganja u infrastrukturu. To mozes da koristis kao i argument.
 
Poslednja izmena:
Pošto živiš u Borči uzmi ovaj net, super su za gaming i pokrili su lepo Krnjaču, Kotež i Borču. Moj ortak ima wifi kod njih i prezadovoljan je. Preselio bi se u Borču ili Krnjaču samo zbog neta :D http://www.skynetmreza.net/
 
Pošto živiš u Borči uzmi ovaj net, super su za gaming i pokrili su lepo Krnjaču, Kotež i Borču. Moj ortak ima wifi kod njih i prezadovoljan je. Preselio bi se u Borču ili Krnjaču samo zbog neta :D http://www.skynetmreza.net/

A ne znam, ako ne bude ništa od ovoga razmisliću o tom netu, ali bih jako voleo da se otkačim od wirelessa jer je to ipak wireless i u naseljenim mestima bi se javljalo veće zagušenje pogotovo kod mene jer sam saznao da ljudi u ulici 100 metara od moje svi na wirelessu (orionu). Super mi je što skynet ima baznu stanicu na -55dBm što mi je najbliža bazna stanica koju moja antena vidi.

EDIT: Nisam znao da su ovi SBB-ovi. Sviđa mi se 1:1 down/up ratio. Zvaću ih pa ako imaju fiber ovde to će biti ekstra da ne moram da uzimam wireless.
 
Poslednja izmena:
Ajde bas pa javi da li su dosli do Borce sa optikom posto ni meni wireless nije interesantan ali ovo drugo da pogotovo u kombinaciji sa SBB tv. Daleko od toga da mi Vektor radi lose, bar ovde u Centru 3 ne pamtim kada sam imao prekid ili da nesto nije radilo kako treba ali ova ponuda za internet je vidno bolja. Ono sto kod Vektora placam za 40/4 ovde dobijem 50/25. I to ako gledam povlascene cene u okviru Kombo paketa koji koristim. Ako gledam regularne cene onda je to 40/4 za cenu 100/50. Ipak je velika razlika, mada mislim da bi se nekako proculo da je dosla optika u Borcu :)
 
A ne znam, ako ne bude ništa od ovoga razmisliću o tom netu, ali bih jako voleo da se otkačim od wirelessa jer je to ipak wireless i u naseljenim mestima bi se javljalo veće zagušenje pogotovo kod mene jer sam saznao da ljudi u ulici 100 metara od moje svi na wirelessu (orionu). Super mi je što skynet ima baznu stanicu na -55dBm što mi je najbliža bazna stanica koju moja antena vidi.

EDIT: Nisam znao da su ovi SBB-ovi. Sviđa mi se 1:1 down/up ratio. Zvaću ih pa ako imaju fiber ovde to će biti ekstra da ne moram da uzimam wireless.

Ako ti je tako blizu bazna stanica to je extra signal. Pozovi ih i pitaj, jer znam da oni nece da daju 50/50 pa da to lose radi. Jednostavno nisu takvi, nego kazu e ti ovde mozes max toliko i to je to. Tako mi je ortak rekao kad su ga prikljucivali. Mada je meni dok sam imao wireless kod kbc-a na 5GHz ping bio 5ms jer mi je bila blizu bazna stanica. Ali to bese davno pre neke 4 godine.
 
Evo pustio sam AirGrid da skenira i ovu baznu stanicu od -49 dBm nisam primetio, ako je neko na ovim skynetovim stanicama neka postavi neki feedback kakav mu je internet. Ja mislim da je kod mene problem jer je ova bazna na kojoj sam (Sonje_Marinkovic_5D) prepuna jer su KBCovci cicije, neće da naprave neku bližu stanicu nego sve korisnike guraju u tu jednu.

skynet.jpg
 
Vidi vidi, nisam znao da skynet ima i u borci. Ne znam kakav im je wireless, ali optika im suri. Ja sam na beogridu koji je pandan skynet-a, rade po istom principu, ljudi su sasvim korektni. Bilo bi interesantno da mogu optiku da ti dovuku. Sto se tice wireless signala, ne znam gde gadjas ali mozda uz malo centriranja mozes da uhvatis jos jaci signal. Wireless nije toliko los, ali moguce je da ovi iz kbcnet-a stekaju. Ako otpadne opcija za optiku, vidi sa njima da li bi ti dali koji dan probno wireless zbog loseg iskustva prethodnog.
 
Poslednja izmena:
Neces nikako pogresiti sa sky netom veruj mi. Skoro je neki lik iz zgrade preko puta prijavio kvar kada je bila ona kisa skoro i ladno su dosli ljudi posle pola sata peli se na krov i sve doveli u red. Nisam za sada cuo da iko iz komsiluka ima problem sa njima. Ako zelis skeniracu ti komsiluk, ima 1,2 mreze Telekom, 1,2 Kopernikus i nekih 40-50 wifi od sky neta. Eto samo taj podatak ti dovoljno govori o svemu.
 
Pitao sam ih nemaju optiku ni blizu moje ulice. Drug ima njihov internet, zna gazdu skyneta, kaže da celu mrežu lik drži sam i da je jako korektan. Ali kad sam mu reko da mi skenira net nije se baš najbolje pokazao, u League of Legends gubi 10 paketa po minuti, a svaki packet loss je jako štetan, čak i ja sa kbcom imam 6-7 packet loss/min maksimum. http://logsoflag.com/#ZjBDhpA55Mq U svakom slučaju, sad gledam oko ovog Vektora ako se smiluju da dovuku kabl koji je 150 metara od čvorišta, ako ne bude ništa od toga idem na skynet. Bar je bolji od KBC-a što se tiče pinga, a Boga mi i jeftiniji je mnogo. :D
 
Ja bio zvao juce skynet da vidim cisto informativno dal ima mogucnost za moju ulicu ali kazu nazalost nema. Inace c3 je u pitanju....
 
Ja bio zvao juce skynet da vidim cisto informativno dal ima mogucnost za moju ulicu ali kazu nazalost nema. Inace c3 je u pitanju....

Možda nemaju fiber kod tebe, pretpostavljam da je fiber samo u Krnjači.. Wireless moraju imati jer im je bazna stanica u centru 3.
 
Jel zna neko koju oblast pokriva SkyNet?
 
Po priči, samo Karaburmu, Krnjaču, Kotež i Borču. Ali ako nisi odatle mogao bi da ih pozoveš da pitaš da li imaju kod tebe.
 
Hvala, videcu da ih zovnem onda u ponedeljak, sada verovatno ne rade..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jel znamo sta imamo u Borci osim Telekoma i Radijusa?
Ima valjda KBC, jos nesto?
 
Mislim da na nekim delovima ima Skynet optika koju hvale... Ne znam da li ima jos nesto..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
I ja zvao podršku da predjem kod njih ali kažu moraćete da sačekate jer trenutno imamo probleme. Dzabe su počeli da razvlače kablove.
 
Nazad
Vrh Dno