Šta je novo?

AMD Zen brži od Broadwell-E i7 6900K na istom kloku

Kad bude bio brzi/egal u igrama onda mogu da kazu da su napravili nesto, ovako ovo nista ne znaci za potencijalne kupce.
 
Kad bude bio brzi/egal u igrama onda mogu da kazu da su napravili nesto, ovako ovo nista ne znaci za potencijalne kupce.

A potencijalni kupci su samo oni koji kupuju procesore za igranje ili postoje i druga trzista/namene :)
 
A potencijalni kupci su samo oni koji kupuju procesore za igranje ili postoje i druga trzista/namene :)
Koje trziste je najvece i donosi najvise para - prosta matematika.


Moraju da udare jako na tom frontu da bi se vratili u konkurenciju, 95% kupaca briga za neki test gde sije i7, treba da bude tu negde na svim frontovima, ne u jednom testu.





Sent from my Sony Xperia Z3
 
Serversko. GG

Osim toga ako je egal u testu sa procesorom koji ima identicni broj jezgara, znaci da je IPC na istom nivou, isto ce se ponasati i u igrama, sa odstupanjem od par %.
 
Mene zivo interesuje kako ces se ponasati procesori koji budu prestavljali budzetsku varijantu. Odnsno cene i performanse konkurencije na intel i5 i i3...
 
Mene Amd uopste ne interesuje

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Tvrde da najslabiji sr3 (4 core, 8 thread, 65w) po ceni od 150$ bice izmedju i5 6600k i i7 6700. Sr5 (6 core, 12 thread, 65w) za 250$ se vec bori sa i7 6800k, a sr7 (8 core, 16 thread, 95w, bice dva modela) za 350-500$ se kaci sa i7 6850k i i7 5960X. Tako da ima smisla za interesovanje.
http://wccftech.com/amd-zen-8-core-35ghz-cpu-spotted/
 
Poslednja izmena:
Negde 2006. je na sva zvona zvonilo kako je AMD light years ispred Netburst Xeona za VM processing. Kako je AMD izgubio bitku na tom polju u ledecim generacijama, odjednom vise nije isti bench uopste merodavan za VMWare nego neki drugi, gde je manja razlika - a gle cuda, u njemu Netburst i Opteroni tog doba uopste nemaju neku bitnu razliku :)
Tako je neko najavljivao (dave_graham, secam se i ko je bio lazov :D) kako ce sledeca generacija AMDa (ne znam da li bese K10, mozda je neka ranija) sravnati Intel na serverskom polju, i da je licno imao AMD primerke koji to potvrdjuju.

Onda je izasao taj AMD, kad ono.. nije ni blizu bio! (u stvari to je bio Phenom 9xx/10xx, koje sam i ja probao, i koji su sa 6 jezgara bili gori od obicnog Core-a ;))

Dosta vise sa AMD hype-om... nijednom nije opravdao taj hype.
 
Danas je AMD objavio specifikacije i prve uporedne testove svoje nove arhitekture i Intelovog i7 6900K čipa.

Isti broj fizičkih jezgara (8) isti broj threadova (16) isti klok (3GHz) i Zen je brži u Blender render testu!

i7-6900K 3.2GHz Base/3.7GHz Turbo ???

Sve i da je tako, clock za clock, na tih famoznih 3GHz(ko još drži bilo koji moderan Intel CPU na 3GHz?!), garantujem da će Zen imati jadan OC potencijal i da će Intel i dalje da dominira na 4+ GHz.

CPU za "sirotinju", ništa novo.
 
Drzi ga svako ko ne zeli ili nema potrebu da daje pare za K procesor i skuplju plocu. :d
 
Drži ga ispod specifikacija? Čisto sumnjam.
 
keep-calm-and-wait-for-benchmarks-2.png
 
Ja se samo nadam da će ovo uticati na pad cijena procesora, jer ovo što sada imamo (prvenstvo od Intela, koji i sam koristim) je čisti bezobrazluk.
U proizvodnji ih jedan procesor dođe 25$, a prodaju ga za 20x veći iznos.
 
i5 6600k za 150e, bravo za AMD! :d
 
i7-6900K 3.2GHz Base/3.7GHz Turbo ???

Sve i da je tako, clock za clock, na tih famoznih 3GHz(ko još drži bilo koji moderan Intel CPU na 3GHz?!), garantujem da će Zen imati jadan OC potencijal i da će Intel i dalje da dominira na 4+ GHz.

CPU za "sirotinju", ništa novo.

Engineering sample je, te je nizi clock. A 14nm proces samsunga je dosta inferiorniji. Mada se polako popravlja, vec su digli za 200mhz od eng sample-a. Mada ni ja ne ocekujem da ce Zen moci barem prvih pola godine iznad 4ghz.
Sto je kad pogledas cenu itekako ok, mnogo jeftiniji a imas 500-600mhz nizi clock, a IPC isti ili malo bolji u odnosu na H-E
 
Nova tura testova, u igrama se vrti oko I5 6500/6600 (3.9GHz) ali na frekvenciji od 3.4GHz. Nije lose, nadam se da ce mu finalna frekvencija biti veca.
 
Posto link ne radi.
C1aelJ4UUAEG0za.jpg
 
E jest krivvo
 
Nazad
Vrh Dno