Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Da se kupuje ASUS :d
 
Pošto se o samim procesorima već sve zna, eventualno može biti interesantan ovaj test o uticaju brzine sistemske memorije kod i5-7600k na gaming (Titan X @ 1080p :d).

@4.8Ghz
2133/2400/3000Mhz

[YOUTUBE]HfLTnyWiI-I[/YOUTUBE]

@4.2Ghz vs [email protected]

[YOUTUBE]j7bcjFnLib8[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Ala se. Drži 2500k svaka mu čast

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk
 
kolika je velika razlika kod witchera i jos nekim igrama. to sam licno i video kada sam presao sa i7 2600 na i5 6600k.
 
2500k... neprevazidjen...

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Verovatno najdosadniji intelov nov procesor do sada......

Nov chipset vise donosi, a CPU ama bas nista... al da su resili TIM i hladjenje za OC, ovako cista limunada sa puno secera
 
po ovom testu 3700 je bolji od 6700 :D
 
po ovom testu 3700 je bolji od 6700 :D

pa nije bas ali tu su manje vise, dobar je test sve vidis detaljno....na ovim drugim testovima ne vidis ni podesavanja nista od igara...to moze da se sklopi kako oces...i da je sporiji ok o10 % isplati mi se uzeti dodam 100 evra i ko zna koliko dugo sam miran...ovako moram sve menjati ,a dobija se skoro isto u praksi...
 
Poslednja izmena:
Ma on je mogao i ovde da ga postavi kako oce to je najmani problem. To treba da se nadju dvojca kolega koj poseduju ove procesore i lepo da uporede i da postave rezultate pa da se vidi sta je i kako [emoji3]
Po ovom testu sto je ovaj rus postavio stvarno ispada da je 3770 bolji vise frejma vrti. Bar ja tako vidim.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ma on je mogao i ovde da ga postavi kako oce to je najmani problem. To treba da se nadju dvojca kolega koj poseduju ove procesore i lepo da uporede i da postave rezultate pa da se vidi sta je i kako [emoji3]
Po ovom testu sto je ovaj rus postavio stvarno ispada da je 3770 bolji vise frejma vrti. Bar ja tako vidim.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

pogledaj bolje u gta 5 padne vise min fps pri eksploziji nego na 6700k ima nekih momenata gde 6700k dominira, a to su te zahtevnije scene ali nista veliko...Meni je samo poenta da meni bude ubrzanje i da ja budem zadovoljan, a bicu sigurno sa 3770k i sa ovim sam zadovoljan bf1 ne pada ispod 60fps...retke situacije, a tog pada fps-a imas ina 6700k koliko sam gledao na netu...iskreno da ti kazem uopste ne znam sta mi znaci nova platforma, kad je u praksi ubrzanje 20 fps manje vise, koji bas ne znaci mnogo...nekako kontam bolje mi je 3770k ubosti i da ovo teram dok ne crkne :D
 
Poslednja izmena:
Al ako ti umre plocha ima da se samoupucash :)
 
Odličan plan ako znaš gde da ga kupiš i da bude sve ok sa CPU.
 
pa nije bas ali tu su manje vise, dobar je test sve vidis detaljno....na ovim drugim testovima ne vidis ni podesavanja nista od igara...to moze da se sklopi kako oces...i da je sporiji ok o10 % isplati mi se uzeti dodam 100 evra i ko zna koliko dugo sam miran...ovako moram sve menjati ,a dobija se skoro isto u praksi...

Za 100e ćeš možda moći dodati i za neki Zen koji će parirati, možda i nadmašiti 3700k, treba sačekati. Pri tome daleko je lakše utopiti procesor u kompletu sa matičnom pločom. Jedino ti onda ostaje neka doplata za matičnu ploču, ali i i to je sitno ako znaš da ćeš imati novu garanciju na komplet.
 
po ovom testu 3700 je bolji od 6700 :D

Ima razlike u kloku 3770k je na 4.7, a 6700k je na 4.5GHz
Ja posedujem 3770k, i ako postoji neko raspolozen za test sa novijum CPU-om samo izvolite
Sto se tice RyZEN-a slazem se da se treba sacekati mada sam skeptican
Ovo nije ni prvi, a cinimi se ni zadnji put da AMD najavljuje novi proizvod kao da ce sve zivo da zgazi, a na kraju mosa
Tako je bilo i za bulldozer, a isto tako za Fury GPU...
 
Poslednja izmena:
Super neka se neko javi sa 6700 i da krenu testiranja sa istim klokovima kao ovaj Rus sto pokazao. Samo i graficke da imate iste [emoji2]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Super neka se neko javi sa 6700 i da krenu testiranja sa istim klokovima kao ovaj Rus sto pokazao. Samo i graficke da imate iste [emoji2]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Nije isti klok u tome i jeste fora, mada moze samo izvolite, na odmoru sam jos 4 dana tako da imam vremena za par testova
masina je iz potpisa
 
Neka isti klokovi neka budu kao na klipu samo jos da se javi neko bilo bi super.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Neka isti klokovi neka budu kao na klipu samo jos da se javi neko bilo bi super.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
ma tesko da ce iko se javiti, pricekacu jos malo da vidim sta ce biti sa zen i cenama itd...u sustini uzivam i na 2500k tako da nema brige :D
 
Imao 3770k ,sad 6700k sa istom grafikom i na istom sistemu.Ja sto sam testirao su TR,Grid ,Crysis i CoD.Minimum je 10% bolji sky.E sad koliko tome doprinosi 3000 4-ke u odnosu na 1866 3-ke to ne znam.U oba slucaja 16gb rama.Mislim da imam na kompu te slike pa cu okaciti.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Na kojim taktovima ti je bio 3770K a na kojim 6700K? ;)
 
Oba na 4.2.Testirao i sa memorijom na 2133 i 2666 u svemu je bolji.Najveca razlika u Grid-u koliko se secam.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Na kojoj rezoluciji? To je takodje bitno da se racuna, a 4.2 je za oba procesora mrsav klok
 
Poslednja izmena:
Oba na 4.2.Testirao i sa memorijom na 2133 i 2666 u svemu je bolji.Najveca razlika u Grid-u koliko se secam.


Sent from my iPad using Tapatalk
Znači 10% lol uleteće jedan 3770k op op :D

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk
 
Oba na 4.2.Testirao i sa memorijom na 2133 i 2666 u svemu je bolji.Najveca razlika u Grid-u koliko se secam.


Sent from my iPad using Tapatalk

Nista cudno. To je taj mali napredak :d

Da si 3770K stavio npr. na ~4.4 sigurno bi bili isti.




https://www.youtube.com/watch?v=K9EJNa0y524&t=188s
https://www.youtube.com/watch?v=xhuC8Tf9i3I
I ovo je zanimljivo takodje, sada mi recite vredi li dati za toliku razliku 600+ €???

Samo potrosacko drustvo, bajo moj.

Kao sto rekoh pre dve godine - i5 2500K i i7 2600K su kupovine decenije kada je gaming u pitanju. Blago onome ko ih je kupio 2011/2012.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno