Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Kako ga ovi prodaju pre isteka NDA nemam pojma, zato je valjda i ta cena?!

I za Kaby je delid obavezan... :(
 
To naravno. Ali to povlaci dalje problematiku oko prodaje CPU-a. Ne znam. Ja nekako nisam bas 100% za to ukoliko bas nisam siguran da sebi ostavljam CPU za neki duzi period.
A Intel je poceo ozbiljno da se opusta. Ovo postaje vise smesno.
 
Naravno da postaje smešno... Moraće oni pod hitno da poprave stvari sa Canonlake-om ili rizikuju da izgube ugled i prodaju...

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Juče bio 419e, danas 439e. :d Ovi muljaju gore nego mi u Srbiji.
 
Cannonlake je samo niži proces, tek Ice Lake donosi novu promenu arhitekture. I neće intel izgubiti ništa značajno, a posebno ne ugled

To nema nikakve veze. Uopste nije potrebna nova arhitektura da bi se ostvario veci napredak. Intel i onako vec godinama steluje serije na do 10% napretka.
Tweakovanjem pogotovo u nizem nm moze sigurno vise da se izvuce samo ako hoce.

Zar mislis da Intel vec sada nije u mogucnosti da napravi procesor koji je brzi od 6900k? Videcemo sta ce Skylake X da donese i da li ce se filozofija promeniti kada AMD izbaci Zen.
 
Nakon 30 min krece przenje a tu ce da prebaci preko 80c, a oko sat vremena krece drugi talas a tu verujem da bi vec doslo do 90c.

Ne razumem, kakvo przenje nakon 30 min i sat vremena?

To nema nikakve veze. Uopste nije potrebna nova arhitektura da bi se ostvario veci napredak. Intel i onako vec godinama steluje serije na do 10% napretka.
Tweakovanjem pogotovo u nizem nm moze sigurno vise da se izvuce samo ako hoce.

Pa mogu par procenata ubrzanja da dobiju u nizem nm procesu zbog viseg base clocka, osim toga stelovanje par stvari i to je to. Nema tu mesta da se puno napreduje. S druge strane Intel sigurno ima spremnu neku jacu arhitekturu, bili bi *****i da nemaju.
 
Poslednja izmena:
Svaka ozbiljna kompanija razvija gomilu novih tehnologija i ima gomilu projekata koji će možda naći primenu u proizvodima namenjenim širokom tržištu, a možda i neće. Intel sa svojim R&D budžetom i ljudima sigurno prednjači u tome. Npr. ove godine su kupili SoftMachines (VISC arhitektura), iako su među prvim investitorima bili AMD, Samsung, GloFo, a Intel govorio da nije zainteresovan za tu priču :)

A glavni razlog za "stagnaciju" je fizika, to još niko nije zaobišao :D Inače bi intel pravio ULV procesore na 5 GHz sa TDP-om od 10W
 
Ovde pokazuje da ti je test trajao 15 minuta a temperature su ti za tako kratak period visoke.
Jesi radio test na minimum sat vremena do tri sata? Generalno jel uopste stabilan na tom clock-u sa tim naponom?

Malo bolje pogledaj sliku. Vidi se u task manager-u da se prime vrteo skoro dva sata. Ne znam na osnovu cega si zakljucio da je samo 15 minuta ? 64-75C bez delida na 1,3V je super temperatura.
 
Ne, 15-ak min se vrteo, vidi se start time i trenutno vreme u P95 prozoru.

Ma verovatno je samo proban na vazduhu pre delida. Sigurno neće biti potrebno više od 1.35V za 24/7 petardu, što je odlično.
 
A sto li onda baci akcenat na onaj task manager prozor gde pise da je Prime radio nepuna dva sata ?
 
Promasena investicija. Nema sta da trazi pored non K i5.

Samo steta sto ovako neki otkljucan i3 nisu predstavili pre 2-3 godine.
 
[YOUTUBE]ch3bFj0NDZQ[/YOUTUBE]
Сјајан тест :smash: Суштина је у оном што је рекао на крају, too little too late :d

G3258 је имао смисла због ниске цене и тада слабије оптимизованости игара за 4 језгра, плус могућности да се оверклокује на малтене било којој плочи. Потврђује се коментар некога са форума да је 2500K као голф двојка :D
 
Kako se briše video odmah čim stigne ukor iz Intela :)
Јок :D

[YOUTUBE]zqihmsDj9Uo&t=11s[/YOUTUBE]

Kod:
Pinned by Hardware Unboxed
Hardware Unboxed13 hours ago (edited)
This is the same video from yesterday, so if you have already watch it no need to do that again. The results are exactly the same, I just had to make a few small changes to the b-roll. Sorry for any inconvenience caused guys.
 
Razmisljam da menjam i7 3770k u skorije vreme kada recimo izadje 7700k ali se u isto vreme pitam da li mi se isplati??? Racunar u vecini slucajeva koristim za igranje igrica pa moze li neki savet ili misljenje, 3770k vozim vec godinama na 4,5 ghz preko toga nece nije stabilan
 
Predpostavio sam nego hajde da pitam
 
Intel se nesto ozbiljno uzdrmao od kako su skoro pokazali Zen.
 
Vidio je Intel rezultate Zen platforme, pa im je jasno da ima još prostora za downgrade KL ;)
 
Desilo se ono što sam i očekivao,malo bolje performanse u renderovanju(zbog podrške za H.265) i to je to.Posebno sam razočaran iGPU,očekivao sam da će barem to poboljšati.Sve više želim da ih AMD protrese malo sa Zenom,kao Nvidiu sa Polarisom.
 
Do sada je sa svakom novom generacijom posle SB Intel dodavao oko 5% ubrzanja. Odlucili su da nam je to mnogo i da ce nam od sada 2% povecanja performansi biti dovoljno. Hvala im na ocinskoj brizi, speed kills.
:d
 
Nazad
Vrh Dno