Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Dali je normalno da se procesor mnogo cuje pri ovakvim opterecenjem?
Dali se moze kako u opcijama to smanjit ili da ostavim? Kada sam sklopio sistem (prije par dana), mogao sam igrat mnogo duze i nista se nije culo, kao da se sad nesto poremetilo.
IMG_20170821_133321.jpg
 
Jel si siguran da se procesor cuje, a ne graficka? Ne bi trebalo da je taj procesor(upaljac) bucan :D
 
Stopke ubica :D

Na kuler smo mislili :D
 
msm da se fan cuje, jer kada je fan grafe prestao da radi, culo se jos, a nema sta drgo sem proc.
Takodjer, fan grafe mi se pali na 52,52C, dai da ostavim ili da stavim na 60c i kako?
 
Stavi prst na centralni deo procesorskog ventilatora pa vidi jel buka prestaje. Zadržiš sekund, ništa mu neće biti a znaćeš šta je problem. Ako je on onda otvori i podmaži.
 
A koji procesor? Može da se čuje, recimo fabrički kuler na G4560 je čista zujalica, tandrče uvek, i kad nije opterećen. Ja sam zamenio fabrički za LC-CC-120 prve nedelje od kupovine.
 
ja imam g4560 i fabricki kuler mi nije pravio probleme, jedino se cuo kada se povecao RPM - logicno, ali sam ga zamenio sa lc-cc-95, ipak volim tisinu ;)
 
Nisam ni ja imao neki značajan problem, temperature su bile dobre, ali zujanje...
 
Da li je mozda neko uspeo da resi problem sa "temp spikes" na svom 7700k? Citam na Intelovom forumu da ploce overvoltuju I uticu na pregrevanje procesora. Navodno nadaju se ispravkama biosa sto bi dovelo da temperature ne skacu za 20C kada recimo otvorite pretrazivac? PLaniram kupovinu 7700k p me zanima da li da ulecem u tu pricu ili ne. Nemam nameru da klokujem svakako jer posedujem noctua NH-U14S kuler i gledao bih na adaptive da smanjim napon cak ispod 1.2v ako to bude bilo moguce naravno na maximus hero 9 ploci. Ali ti spajkovi mi se svakako ne svidjaju I odbijaju me od kupovine...
 
To je zbog lose paste na ihs-u, tu ti je najbolje delid i zamena paste

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nikakav u tvom slucaju, jer ne mozes da klokujes G4560, a ne mozes da klokujes generalno na ploci koja nema Z chipset.

Kao kuler je odlican.
 
U dilemi sam, da li da kupim 7700k ili 7700 bez k, a razlika u ceni je ogromna, a u pitanju je neka interna ponuda. Ono sto me zanima je da li obicna 7700 moze da se fino podesava na z270 maximus hero ploci? Znam da je mnozilac zakljucan ali me zanima da li je otkljucana voltaza, CPU PLL OC kao i svi ostali bitni faktori koji uticu na stabilnost, pa da u slucaju heat spikes mogu to da spustim i resim problem, naravno u koliko ih bude?
 
Ako je dobra ponuda daj meni jedan 7700 non k [emoji3]

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Sticajem okolnosti zavrsih na 7600k. Trenutno na difoltu trazi 1.080v. Niske temperature, pa neka neko kaze da se ovi procesori greju i da ih treba skalpirati :D
 
Jel si to rucno podesio napon ili je takav bio?

Skalpiraju se sa OC, ne za koriscenje na def :D
 
Pa da, rucno stoji na manual podesavanjima, trazim najnizi moguci napon za stock :D Ploca mi je automatski davala 1.35v ili slicno. Znam da se skalpiraju za OC, ali se nadam da ce ovaj ici sa nekim malim naponom na recimo 4.8Ghz ili mozda i 5Ghz... S obzirom da imam Noctua U14S necu ga forsirati preko 1.23v...
 
Džaba ti Noctua, kad imaš majonez.
 
Skylake i kaby lake imaju prilicno visoke VID ove postavljene ne znam iz kog razloga. Sto se se skalpiranja tice IVY i haswell su bili tragicni i tu je bas bilo benefita od delidovanja kod SL i KL je bolje sitaucija tj manji je benefit od delidovanja.
 
Uspeo sam da nateram cpu na 5.2 GHz i evo rezultata u cb i cpuz testovima pri tom kloku.

5.2 cinebench r15.JPG

5.2 cpuz.JPG
 
1.504 ako se dobro sećam je max u hw monitoru vcore. Grubo sam podešavao tj podizao čim bude neki bsod pa sam posle 3,4 restarta došao do toga.
 
Zvercina, 607 ST.

Cudan rezultat za Ryzen, eno u R3 temi R3 na 4GHz daje ~440, a ovaj sto bustuje na 4 ima 400.
 
Nazad
Vrh Dno