Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Pa kad smo ispamovali temu :|

Ma objasni mi kako nisam sa mojim G4560 obrnuo sve novije naslove na skoro max setovanjima i da mi je frametime bio loš.
Jesi li merio i uporedio sa i5, i7 i R5? Igrao sam i ja svašta (novo) na A10 (Athlon X4) i R7 260X i izgledalo je odlično, ali znam da može i bolje :)
 
^
Lepo kaze covek. Juce sam sklopio konfu sa ryzen 1600 i gtx 1050 da baca sliku jer nema jace grafcke trenutno na trzistu. Do juce koristio g4560 a u paru sa rx 470. Neverovatno koliko je gejmplej tecniji sada bez obzira sto je 1050 dosta slabija od rx 470. Testirao u Far cry 4 sa v sync u oba slucaja sa 60 frejma konstantno, jednostavno tecniji je gejmplej sa Ryzen-om.
 
Jel moze neko da mi kaze kako funkcioniše socket sistem, ako.bih sad uzeo neki i5 klake, tipa 7500,sa z270(Z seriju zbog mogućeg daljeg upgradea) jel bi mogao da ocekujem da cu moci da ga nadogradim u narednoj seriji cofeelake procesora ili kako se vec zovu.. Ili ce najvise moci 7700k? Verovatno ima neko ko vise zna o tome nego ja..

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Nema dalje 99%. Zato ti ljudi i preporucuju Rajzene pored ocigledne razlike u ceni.
Edit:
Ako hoces intel najbolje je da uzmes g4560 i b 250 plocu i cekas cene da padnu sadasnjim i5 i i7. Kasnije stavis i7 7700k jer nemas ni potrebe da radis overklok jer je njemu ionako klok visok a za 5ghz treba vodeno hladjenje sto znaci bar 100e za to i plus razlika izmedju b250 i z270. Ne vredi ovoliko ulaganje u overklok za 10% razlike. Svakako ko voli... Ako ti je gejming primarno sto ces raditi na kompu g4560 ce zavrsiti posao do apgrejda a na ceni mozes da ustedis prilicno.
 
Poslednja izmena:
@toxicm
Ne, ali jedan CPU za render donosi profit koliko i 5 komada za igrače ;)

A evo koliko je Kaby Lake bolji za igre od Ryzena.
https://www.youtube.com/watch?v=4RMbYe4X2LI

TL-DW - Nije. Najveća prednost intela, ST pefromanse, doalze do izražaja samo kada to nije (previše) bitno. Ali zato manji broj jezgara i količina keša bitno utiču na frametime, što se zna odavno

Zato sam i postavio ovu temu :

https://forum.benchmark.rs/showthre...sora-u-igrama-i-iskoriscenje-broja-jezgara-HT

Tu gde se multi thread koristi daje veci ucinak nego clock ili IPC. 4 vs 6 tesko da moze da se izbori, HT malo pomogne pa se situacija tu promeni ali fizicko jezgro je nezamenljivo.

Mislim da ce tu 8600k i 8700k da pomrse konce. Pitanje je samo koliko ce da kostaju ali definitivno su procesori koji obecavaju.

Rezultat iz teme sa linka koji sam prilozio :

Crysis 3 FINAL.jpg
 
Poslednja izmena:


Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Postavljen je još pre dva dana, u ovoj temi.

Ali džabe. Niko ga ne vidi.

Vide ga svi, ali ga ne tumače isto. :)

Neko vidi Intel 4/4 koji košta 200 i kusur evra kako je isti ili dlaku slabiji u igrama od AMD 6/12 procesora sa sličnom cenom. Znači bolji je ovaj drugi, 6/12 je više nečega i pruža slične performanse za iste pare. Kupljeno.

Ja vidim skoro pa light OC-ovan 4/4 Intel sa 3000 memorijom na platformi koja radi sa 4000+ memorijom protiv skoro do kraja nategnutog AMD 6/12 procesora sa 3200 memorijom koja inače ne može preko na toj platformi...i ide mu odlično. :)

Pošto u pravim rukama taj 4/4 Intel radi na 5.0-5.2GHz lagano, sigurno lakše nego 7700K jer nema HT, memorija bar na skromnih 3200 CL14, vidim kako AMD 6/12 zaostaje u svakoj igri, ali svakoj.

Takođe, znam da je u videu bio 1700 na istom kloku kao R5, ishod bi bio isti. Gde je broj tredova pomogao R5, ništa više od toga ne bi profitirao ni R7. Dakle 4/4 Intel gazi 8/16 AMD u igrama. WTF? Ali složićemo se, 8/16 AMD i nije za igre pa mu nećemo zameriti...puno. :)

Ali zato nećemo ni uzdizati R5 1600 koji stvara iluziju da je future proof za gaming jer ima 12 nečega, a realnost je da će potrajati koliko i i5-7600K.
 
Ali ne vidiš da KL na 5 GHz taži ploču od 150€, naspram ploče od 90€ za stock R5 1600X, da traži hlađenje od 70€, naspram 20€ za stock R5 i da za tih ~100€ razlike možeš uzeti grafičku iz više klase, tako da opet prestigneš KL kombinaciju. Što se memorija tiče, i dalje cene 3000+ ne opravdavaju razliku koja se dobija, pa bi opet taj novac bilo bolje uložiti u GPU, nego u 4000 MHz RAM.

I dalje ne razumem zašto ljudi porede bilo koji KL za igre sa R7 1700, kad je R5 1600X brži u igrama, 50-60€ jeftiniji i podjednako future-proof??? Tom logikom možeš da kažeš da je i7-6900K đubre, jer je u igrama lošiji of i7-7700K, a 3 puta je skuplji.

Ja ne kažem da je R5 1600X bolji izbor za igre, bilo od i5-7600K, bilo od i7-7700K. Ali nikako nije loš(iji), kao što ga neki ovde predstavljaju. I svakako nije loša kupovina. Posebno jer će pre stići CPU na AM4 platformu koji će imati boost 4.5GHz, nego na Z270 koji ima boost preko 5GHz out-of-box
 
Poslednja izmena:
Ja ni za Ryzen ne bih kupio lošiju ploču od Asus Prime X370-PRO i 3200 B-Die RAM. Hlađenje imam.

Nije R5 nikako loš za igranje, odličan je CPU, ali svi odmah po default-u njega preporučuju kao da će onaj ko izabere 7600K neviđeno da se za***e, a video pokazuje da je skoro totalno nebitno jer su praktično egal.

Zbog toga moram da reagujem. :)

Edit:
Svakako će se i jedni i drugi "zeznuti" kada se pojave 6/6 i5-8600K i 6/12 i7-8700K.
Ja lično spremam keš za jedan od ta dva.
 
Poslednja izmena:
To sam i ja primetio. Ko god svrati na forum odmah dobije "Ryzen, Ryzen!", i onda "hvala, pomogli ste mi" i ode. A ljudi samo kada bi hteli malo da popišu šta će da koriste od softvera i da odgledaju na youtubu recenzije ili da pročitaju par benčmarka ne bi ni pitali šta da kupe u svojoj situaciji. Nego se ovako pravi žustra rasprava jer svako iz svog ugla i budžeta i svrhe upotrebe kompa posmatra i prema tome i preporučuje, a to se mnogo razlikuje, taman toliko da postoje sasvim suprotstavljena mišljenja. Idealno za višednevne prepirke i ubeđivanja.
 
Ja ni za Ryzen ne bih kupio lošiju ploču od Asus Prime X370-PRO i 3200 B-Die RAM. Hlađenje imam.

Nije R5 nikako loš za igranje, odličan je CPU, ali svi odmah po default-u njega preporučuju kao da će onaj ko izabere 7600K neviđeno da se za***e, a video pokazuje da je skoro totalno nebitno jer su praktično egal.

Zbog toga moram da reagujem. :)

Edit:
Svakako će se i jedni i drugi "zeznuti" kada se pojave 6/6 i5-8600K i 6/12 i7-8700K.
Ja lično spremam keš za jedan od ta dva.
Jel mora druga matična? Ili ce moci update na z/h270? Koliko sam video bice isti soket, mozda i grešim..

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Mora.

Inače, za Coffee Lake će izaći dva chipset-a, od kojih će jedan trajati manje od šest meseci.

To je Kaby Lake-R (refresh) PCH, koji (poznavajući Intel) neće podržavati Kaby Lake CPU.

ozc6OkG.jpg
 
Poslednja izmena:
Nadamo se, nema pouzdane informacije, bilo je priče da će pored novih Z370 ploča i Z270 da dobiju podršku kroz BIOS, Z170 nije spominjan. Ali ima nade jer ih AMD pritiska sa svih strana. Isto važi i za cenu.

Ako bude podržan Z270, mogao bi da uzmeš G4560 pa da zameniš za neki novi i5/i7 kada dođe vreme.

Zbog potrosnje. Intelov proces je daleko zreliki i zato mogu toliko visok klok u odnosu na Ryzena sada. Ryzen ce to unaprediti vremenom ali clock za clock ryzen ima nizu potrosnju od Intela. Intel ce bojim se morati da odradi novu arhitekturu da bi izvukli nizu potrosnju i samim tim omogucili vise klokove.
I to je iluzija. Tvoj 1700 ima 65W TDP rejting zbog 3.0GHz base kloka i niskog all core kloka.
Ne greje ti se VRM na tih 3.9GHz zato što mu je dosadno. :) Nije to mnogo niža potrošnja u odnosu na OC Intel.
 
Poslednja izmena:
Ako bude podrzan Z270, morace i Z170 jer nema nikakve razlike u socketu na te dve ploce, jedino da izmisle neki razlog zbog kog nece moci.
 
Pa to, jednostavno ne može na Z170 i ćao. :(
 
Te fore kada kao puste vendlri update za neke stvari kroz bios. Asus Z170 ROG ploce nisu dobijali biosi koji poboljsavaju klokovanje rama, namerno da bi naterali ljude da uzmu Z270 ploce. Dok je recimo AsRock OC Formula dobila update i lepo se klokovao ram na Kaby-u.
Sto se tice podrske procesora, verovatno nece biti podrske za Z270 ploce znajuci Intel.

Sent from my S6 Edge
 
Znaci ko zeli kaficu mora i novu solju da uzme.. Samo me glava boli od ovoga majke mi.

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Nije jos nista potvrdjeno, polako.
 
Samo za razmišljanje:

Z68/Z77

Z87/Z97

Z170/Z270

Plus, čisto sumnjam da se Asrock zeza.

S druge strane, možda je namerna neistina od strane Asrock-a.

U tom slučaju bi Intel ispao "good guy".
 
Poslednja izmena:
Cekamo septembar onda i razvoj situacije

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Ostalo jos 3 dana... ko ce to da saceka :D Ima li mozda neko predstavu kada bi se mogli pojaviti novi procesori u prodaji, ovde ili napolju, svejedno?
 
Posle iskustva koje imam sa Ryzen platformom (Tomahawk + R7 1700) tesko da bih je nekom preporucio. Jedino ako nekom treba iskljucivo za render ima smisla pokusati jer nudi stvarno mnogo za ulozeni novac.

Z170 + 6700K ili Z270 + 7700K su platforme koje su ispeglane i stabilne, a dovljno brze za sve allround poslove ukljucujuci igre. Najbolje single-thread performanse su uvek na ceni.

Amin :)

Imam i 7700k i 1700x, ali prvi ne bih nikome zbog cene preporučio, drugi zbog brljotina. Ipak nedostaje neka zlatna sredina
 
Iskreno, zbog ovih nekoliko komentara (Zeljko, Villy I Paradigma) sam preskočio Ryzen. Meni treba sistem koji će da radi out-of-the-box, I sistem koji je apsolutno pouzdan.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ne sumnjam da će AMD platforma biti stabilizovana u vremenu koje dolazi ali trenutna situacija je gora od one kada se skylake pojavio, kada su padale kritike sa moje strane u pogledu ispeglanosti platforme.
 
Iskreno, zbog ovih nekoliko komentara (Zeljko, Villy I Paradigma) sam preskočio Ryzen. Meni treba sistem koji će da radi out-of-the-box, I sistem koji je apsolutno pouzdan.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Moj Ryzen radi out-of-the-box. Od kako sam ga slopio krajem aprila nemam ni jedan jedini problem. Ne znam o cemu ovde ljudi pricaju, ali kao da Intel nije imao tih problema u proslosti. I ako ima nekih problema, resice se.
 
A problemi sa temperaturom sa 7700?

Daš tolike pare i proc postane furuna iz čista mira.
 
Iskreno, zbog ovih nekoliko komentara (Zeljko, Villy I Paradigma) sam preskočio Ryzen. Meni treba sistem koji će da radi out-of-the-box, I sistem koji je apsolutno pouzdan.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
Vidi, mozda si pogresio, mozda nisi. Ima sitnih stvari koje moraju da budu ispeglane ali nema vise krupnih problema. Podrska za memorije je daleko dolja nego u startu, biosi za ploce redovno izlaze. Ja sam imao nekih poteskoca pri sklapanju pa to kvari utisak ali u globalu masina radi fenomenalno. Uopste se ne treba plasiti ryzena u bilo kom smislu. Naravno izbor je tvoj. Sklapanje bilo koje masine donosi odredjene probleme na koje mozes da naletis, neko problem ne ume da resi, neko ih resi, neko i ne naleti na njih.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno