Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Iskuliraj se sa tonom obracanja! Nisam rekao za tebe da si dete, vec ovde ima previse dece koja samo kmeche oko frejmova. Ako te bas zanima, ja spadam u najstarije na forumu tako da za mene jeste vecinom deca.
Iskuliraj ti sa tvojim tonom obraćanja, mene citiraš i u istom delu pišeš o klincima. Koliko sam imaš godina i koliko si dugo na forumu mi ne znači mnogo.
Posto smo ovu diskusiju vodili pre par meseci, bicu prinudjen da citiram samog sebe, a vi nastavite da zivite u svetu fantazije. U medjuvremenu evo malo cinjenica o "bitnosti" gejming industrije.

Intel 2016 revenue - 59.38 mlrd $
HP 2016 revenue - 49 mlrd $
AMD 2016 revenue - 4.26 mlrd $
nVidia 2015 revenue - 5.01 mlrd $

Trenutno nema tacnih podataka ali se procenjuje da samo 10 najvecih hardverskih korporacija na svetu ima oko 900 mlrd $ revenue u 2016.
PC gaming industry revenue 2016 - 26.9 mlrd $ (27% sveukupnog gaming trzista, smartphone gaming 27% trzista)
Tako da ne znam o cemu ovde govorimo, ideja da je pc gejming u ekonomskom smislu bitan faktor je samo vlazan san...

Ovo nema nikakve veze sa samom ovom pričom, sam Intel i AMD su deo igračke industrije, na njihovim proizvodima se igra. I svakako da se mnogo više procesora kupi za igranje, razonodu (mogu slobodno da ubacim i office ovde), nego za programiranje, render i ostalu ozbiljniju upotrebu. Za programiranje ne treba procesor sa 6 jezgra i 12 thread-a. Procentualno, jako malo IT zanimanja imaju ikakvu potrebu za takvim procesorima.
 
molim vas da vratite diskusiju u civilizovane okvire, nema potrebe za vredjanjem.
 
Sta ne razumes, ovde plata 200e, u iole normalnim drzavama bar 1000e, stvar je vrlo jasna kada se radi o kupovini IT opreme.
Ne mogu baš da ispratim fabulu koja se vodi na forumu. Na kraju ispadne da svi žive od ozbiljnog rada koji zahteva šes'nes jezgara, ali to rade za 200e mesečno i u potpisu drže fx-ove i sandy bridgove, a ne minimum 6c/12t i7-5820k koji je na tržište izašao pre gotovo tri godine po ceni ispod $400 i sada da razmišljaju o isplativosti upgrade-a ta platforme.

Nešto se tu žestoko ne uklapa, ako zarađuju toliko od rada koji zahteva hw, trebalo bi žestoko da razmisle o promeni profesije :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo nema nikakve veze sa samom ovom pričom, sam Intel i AMD su deo igračke industrije, na njihovim proizvodima se igra. I svakako da se mnogo više procesora kupi za igranje, razonodu (mogu slobodno da ubacim i office ovde), nego za programiranje, render i ostalu ozbiljniju upotrebu. Za programiranje ne treba procesor sa 6 jezgra i 12 thread-a. Procentualno, jako malo IT zanimanja imaju ikakvu potrebu za takvim procesorima.

Itekako ima veze, ja sam ti dao faktografiju, a ti meni neke opste fraze. Lozenje kako je gejming vazan za napredak IT industrije i kako su gejmeri bitni, je smeshan marketinski spin, namenjen jasno kome. Shodno tome samo mogu da zakljucim da nisi preterano upucen u to o cemu pises, vec samo prepricavas floskule i slicne gluposti.
Posto nekima treba i 3x ponoviti, evo i treci put sebe da citiram, a ti i svi koji delite slicno misljenje o tome, prst na celo.
"procenjuje se da samo 10 najvecih hardverskih korporacija na svetu ima oko 900 mlrd $ revenue u 2016", pazi samo prvih deset! Total revenue niko precizno nije izracunao ali pretpostavke su da je na nivou 4-5 hiljada milijardi USD, tj biliona. PC gejming industrija ajde neka je i 30 milijardi USD. Sam izracunaj koji je to procenat, tj promil. Toliko o bitnosti! :d
 
Ovo nema nikakve veze sa samom ovom pričom, sam Intel i AMD su deo igračke industrije, na njihovim proizvodima se igra. I svakako da se mnogo više procesora kupi za igranje, razonodu (mogu slobodno da ubacim i office ovde), nego za programiranje, render i ostalu ozbiljniju upotrebu. Za programiranje ne treba procesor sa 6 jezgra i 12 thread-a. Procentualno, jako malo IT zanimanja imaju ikakvu potrebu za takvim procesorima.

Najveci broj procesora ide u servere i lap-topove, barem sto se tice Intela. Gaming segment je daleko, daleko manji i Intel na njemu zaradjuje daaaaleko manje nego na Xeonima. Desktop (pa i gaming) segment je pre neka oslabljena revizija tehnologija koje se koriste za Xeone i sl. nego neki prestizan proizvod u ciji razvoj Intel ulaze neke ogromne pare. Da, ima vise gamera nego ovih IT profesionalaca ali to nista ne moze da se poredi sa server i render farmama koje kupuju hiljade skupih Xeona. A to ovi finansijski izvestaji i pokazuju.
 
Au, čovek je pitao šta da kupi i prvo je trebao to da postavi u odgovarajući podforum. Baš su ljudi napeti danas, to zbog ovih vrućina, dovoljno da neko ubaci crva i eto, "potukoše" se za čas. ,) :smoke:
 
Ne mogu baš da ispratim fabulu koja se vodi na forumu. Na kraju ispadne da svi žive od ozbiljnog rada koji zahteva šes'nes jezgara, ali to rade za 200e mesečno i u potpisu drže fx-ove i sandy bridgove, a ne minimum 6c/12t i7-5820k koji je na tržište izašao pre gotovo tri godine po ceni ispod $400 i sada da razmišljaju o isplativosti upgrade-a ta platforme.

Nešto se tu žestoko ne uklapa, ako zarađuju toliko od rada koji zahteva hw, trebalo bi žestoko da razmisle o promeni profesije :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Pa nismo samo mi vazni ovde, racunare kupuju danas svi, a vidis da se vodi rasprava o trzistu, marketingu, ko prodaje, koliko prodaje, ovaj voli lepe kulere, ovo, ono... Zasto postoje budzetni proizvodi? Zato sto ogromna vecina vise voli takve proizvode. Ovi sa besnim masinama nisu nikakav prosek.

A onda sve to puta pet jer je ovo Srbija, 200e i slicno.. Ovo nije forum vlasnika/korisnika skupih racunara, ma kolko da su neki pokusali da ga povedu u tom smeru..
 
Posle iskustva koje imam sa Ryzen platformom (Tomahawk + R7 1700) tesko da bih je nekom preporucio. Jedino ako nekom treba iskljucivo za render ima smisla pokusati jer nudi stvarno mnogo za ulozeni novac.

Z170 + 6700K ili Z270 + 7700K su platforme koje su ispeglane i stabilne, a dovljno brze za sve allround poslove ukljucujuci igre. Najbolje single-thread performanse su uvek na ceni.
 
Marti, izbacio si mi ukupne prihode Intel-a, AMD-a, nVidia-e i HP-a i nekakve statistike PC gaming zarade (ne znam samo na kojoj osnovi). Inače se igre igraju na šporetu, ne na procesorima i grafičkim kartama pobrojanih firmi. Pritom, uopšte nisam ni pomenuo tu priču (još manje o bitnosti igara), samo da se više procesora kupi zarad igrica, nego zarad rendera i virtuelizacije i da je za većinu nas značaj velikog broja jezgara mnogo manji nego što se ovde priča. Konkretno, meni malo jači procesor i grafika znače samo zbog igara, na posao kojim se bavim, pre svega, u Visual Studio-u mi ne znači gotovo ništa. Najveći deo ,,ozbiljnije" upotrebe računara je upravo u programiranju. Da ima toliko puno programera i render mašina, ti poslovi i ne bi bili baš unosni. Nemoj ovde da mi prosipaš pamet i izvrćeš reči, godine ti ne daju pravo da vređaš druge.
 
@ toxic - Sto puta sebi kazem, ne objasnjavaj ljudima koji to ne zele, ali ne mogu da istrpim neistinu.
Podaci koje sam naveo nisam izmislio, to su javno dostupni podaci, sacinjeni od strane respektabilnih udruzenja, institucija, agencija i organizacija u svetu. Treba malo potraziti i suociti pretpostavljanje sa faktografijom. Sto se tice recnika, vrati se i pogledaj kako si poceo diskusiju sa mnom.

@ paradigma - early adopters uvek placaju cenu peglanja platforme, tako je i ovaj put, za par meseci to ce biti samo proslost. Ni Intel nije cvece po tom pitanju. ST performanse su karakteristika koja ubrzano odlazi u istoriju u svakom smislu.
 
To ubrzo se vuče koliko - 5-6 godina?

Ovo su prežvakane priče sa Buldožerima iz 2012.godine...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Kapiram ja podatke koje si postavio, poenta je da to nema veze sa time što pričaš. Ne možeš da razdvajaš zaradu kompanija koje si naveo sa igračkom industrijom, oni su deo (između ostalog) i igračke industrije, nisu to samo proizvođači igara. I kakve to neistine pominješ, kontriraš mi na nešto o čemu nisam ni pisao? Ti uopšte ne vodiš polemiku sa mnom, a o rečniku možeš da pričaš tek kad prestaneš da svakog sa kim se ne slažeš etikiraš kao klinca.
 
To ubrzo se vuče koliko - 5-6 godina?

Ovo su prežvakane priče sa Buldožerima iz 2012.godine...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Mnogo brze nego sto mislis ;)
Intel izbacuje procesore sa puno jezgara, intel izbacuje i3 sa 4 jezgra... Jel treba prevodioc da ti objasni u kom smeru se krece razvoj? Zaboravi na ST, zaboravi na 4C procesore, zaboravi na sve sto znas i pogledaj malo unapred kroz vreme. Jednostavno je.
 
Kapiram ja podatke koje si postavio, poenta je da to nema veze sa time što pričaš. Ne možeš da razdvajaš zaradu kompanija koje si naveo sa igračkom industrijom, oni su deo (između ostalog) i igračke industrije, nisu to samo proizvođači igara. I kakve to neistine pominješ, kontriraš mi na nešto o čemu nisam ni pisao? Ti uopšte ne vodiš polemiku sa mnom, a o rečniku možeš da pričaš tek kad prestaneš da svakog sa kim se ne slažeš etikiraš kao klinca.
Pricali smo o ovome vec. Pogledaj koliko nVidia zaradjuje (a ona zaradjuje mnogo vise od Intela u gaming industriji) pa ce ti se sve reci koliki je udeo Intela u gamingu od njegovog ukupnog prihoda. Ne mislis valjda da Intel ima 50 milijardi godisnje od prodaje i5 i i7 procesora?
 
Čitam ovo i ne verujem gde odoste... :d

Sve to biće za koju godinu i sl je nebitno, neka kupi čovek ono za šta trenutno ima para i potrebe. S obzirom da se okvirno licitira nabavka tek za mesec dana i ne zna se tačno šta i zbog čega, ja bih rekao da potrebe nisu neke previše ozbiljne, a ni pare nisu kritičan parametar jer se gleda u rang 200+€ za CPU i onda otpada priča najbolje za uloženi novac, već ono što čoveku najviše prija, kao što reče KOLOS. krastavac, ali ne možemo sad svima da preporučimo Ryzene za sve jer odvaljuju u renderingu zbog 30-50% više jezgara.

Npr, ja bih čoveku rekao da uzme ODMAH onog HT Pentiuma i Z270 i koristi računar, a ako BAŠ primeti da mu je nešto sporo (bez da benchmarkuje i meri/upoređuje), lako će dodati i5/i7, taman dok skupi novac. Ili jeftiniju ploču ako ne planira da se igra sa OC. Platforma nije mrtva, nego aktuelna i sasvim lepo će poslužiti sigurno narednih 5 godina. Za godinu dve će moći da ubode u tu mašinu 7700(k) za relativno pristojne novce i sve i da nastane ekspanzija HT programa, opet će dobiti solidan (za recimo tadašnje pojmove) 8-thread procesor. To što dosta nas volimo da se igramo hardverom i stalno gledamo kad će šta novo da izađe i utvrdimo koliko je šta brže/sporije, pa nam je i 7700K već bljak (non K je oduvek i bio, zamisli CPU bez OC, blasfemija!) jer je najavljen CoffeeLake sa 6/12... to je iz neke druge priče. :d

Inače, što se ozbiljne upotrebe priče, 2 primera ću navesti zbog kojih Ryzen ne smatram još uvek skroz upotrebljivim iako jesu dobri procesori. Izvinjavam se zbog dužine, pa ide u spoiler.

1. Ograničen izbor memorija, ploče, problemi i muke da se to sve postavi da radi. Zamislite da vam mašina treba da pravi pare, a ona stoji raskupusana dok menjate slotove memoriji i grafikama u želji da je uopšte pokrenete. Nedopustivo. Sutra je restartujete, a ono opet, dal' je prepoznao sve štapove mem, dal' se BIOS zbunio, dal' vidi sve diskove... OK, early adopters problemi, ali to i biznis ne ide u istu rečenicu koliko god da je dobar CPU kad jednom proradi. Svaka čast AMDu za dobre procesore, ja bih i dalje pre rendao i na 6900 i ekvivalenitnim Xeonima nego na Ryzenu u 2017. To što mi nemamo para za te stvari i mislimo da je džabe igranje oko setupa i podešavanje BIOSa, memorija... to je naš problem.

2. Jeste davno bilo, ali je zanimljiv primer - početkom 2000tih, u firmi zamenimo PIII mašinu na kojoj se radi razvoj tada novim Athlonom, ma sve super, brže radi, nov računar, nikakvi problemi. Kad ono, krene kod korisnika da iskače neka bezvezna greška, exe programa jednostavno pukne bez najave i objašnjenja i to ne kod svih nego samo kod nekih. Tražili, gledali, poredili, posle nekog vremena utvrdimo koji buildovi su u pitanju i dođemo do sjajnog otkrića - sve što je programer kompajlirao na AMD mašini, izbacuje grešku, ono što je radio kod kuće na Intelu, radi kako treba. Ne bih da zalazim sad u priče oko podešavanja kompajlera, nove platforme, optimizacije... jednostavno, izračunaš koliko te košta u vremenu/parama koje je pola firme jurilo bug i vidiš da sve što si uštedeo bržim radom si prosuo nestabilnošću.

Zaključak, od tada samo Intel za posao. Neka renda 20% sporije, ali mora da radi 24/7 stabilno i ćao. Sutra da mi treba projekat koji će Ryzen brže da odradi, ali se zaglupi kod restarta i neće da upali, ma može 128 jezgara da ima i 4 Threadrippera, džabe im. Mislite da je u gamingu bolje? Probajte detetu od 3-4 godine da objasnite zašto neće da se upali računar za igrice... horor&histerija. :d Dok ne popeglaju celu platformu i sve probleme, krastavac.

Edit. Isto važi i za nove X299 Intele, štaviše, tek njih ne bih trenutno uzimao u obzir za ozbiljne stvari nakon inicijalnih testova i prikaza.
 
Poslednja izmena:
Mnogo brze nego sto mislis ;)
Intel izbacuje procesore sa puno jezgara, intel izbacuje i3 sa 4 jezgra... Jel treba prevodioc da ti objasni u kom smeru se krece razvoj? Zaboravi na ST, zaboravi na 4C procesore, zaboravi na sve sto znas i pogledaj malo unapred kroz vreme. Jednostavno je.

Pogledaj base, turbo i max OC taktove starih i najavljenih Intel procesora, ST perf i radni takt su bitni bez obzira na broj jezgara.

Ja očekujem da neki budući 8/16 Intel bude na nivou 2x 7700K u smislu ST, stock takta i OC potencijala i normalno je da će biti skuplji od R7 jer će biti dosta jači.

Tako da Intel sigurno neće ponuditi 6/12 za 200e i 8/16 za 300e, ali će ponuditi bolje i jače za više novca kao i do sada.
 
@mickeyrs
"
1. Ograničen izbor memorija, ploče, problemi i muke da se to sve postavi da radi. Zamislite da vam mašina treba da pravi pare, a ona stoji raskupusana dok menjate slotove memoriji i grafikama u želji da je uopšte pokrenete. Nedopustivo. Sutra je restartujete, a ono opet, dal' je prepoznao sve štapove mem, dal' se BIOS zbunio, dal' vidi sve diskove... OK, early adopters problemi, ali to i biznis ne ide u istu rečenicu koliko god da je dobar CPU kad jednom proradi. Svaka čast AMDu za dobre procesore, ja bih i dalje pre rendao i na 6900 i ekvivalenitnim Xeonima nego na Ryzenu u 2017. To što mi nemamo para za te stvari i mislimo da je džabe igranje oko setupa i podešavanje BIOSa, memorija... to je naš problem."

Druze, previse dramatizujes stvari. Kome to ryzen nije stabilan da ne moze nesto da izrenda?? Sve koje poznajem i koji ga imaju ukljucujuci i moju firmu, svi rade kao sat. Problemi sa memorijom postoje, ali samo kad nece da rade na deklarisanim brzinama, a ne da nece da rade uopste.Ne poznajem nikoga da je sklopio Ryzena, a da on nece da mu radi iz prve ako su mu sve komponente ispravne.
 
Poslednja izmena:
@ paradigma - early adopters uvek placaju cenu peglanja platforme, tako je i ovaj put, za par meseci to ce biti samo proslost. Ni Intel nije cvece po tom pitanju. ST performanse su karakteristika koja ubrzano odlazi u istoriju u svakom smislu.

ST performanse ce biti uvek bitne i nikad nece otici u istoriju. Treba da znas da nije moguce sve poslove paralelizovati otuda se i dalje arhitektura procesora razvija u tom pravcu primarno. Jedino se kod grafickih karti koje imaju veoma prost ALU vise postigne njegovim ubrzanjem i paralelizacijom.
Pogotovo sad kad procesori imaju 8 ili vise jezgara se ne moze napredovati u pogledu performansi bez ulaganja u ST. Govorim naravno o desktop sistemima, a ne server segmentu gde paralelizacija nece nikad doziveti zasicenje.
 
Druze, previse dramatizujes stvari. Kome to ryzen nije stabilan da ne moze nesto da izrenda?? Sve koje poznajem i koji ga imaju ukljucujuci i moju firmu, svi rade kao sat. Problemi sa memorijom postoje, ali samo kad nece da rade na deklarisanim brzinama, a ne da nece da rade uopste.Ne poznajem nikoga da je sklopio Ryzena, a da on nece da mu radi iz prve ako su mu sve komponente ispravne.

Ne dramatizujem, samo navodim da je situacija još uvek takva da kad doneseš iz prodavnice bude 'možda radi, a možda i ne radi'. Paradigma i Sajber se namučiše da ih poteraju, na Amazonu/NewEggu dosta pritužbi uglavnom na ploče, niko ne spori da su procesori dobri. Uostalom, priča i nije o biznis primeni, čovek pitao da li da uzme i5 i krenula rasprava...

Ukratko, a i da ne davim više - običan (consumer grade) AM4 desktop ekosistem (MoBo+CPU+mem) bih ja lično još uvek zaobišao uprkos povoljnijoj ceni i solidnim performansama, dok se još ne ispegla, mesec-dva-tri-šest, videćemo.
 
Pricali smo o ovome vec. Pogledaj koliko nVidia zaradjuje (a ona zaradjuje mnogo vise od Intela u gaming industriji) pa ce ti se sve reci koliki je udeo Intela u gamingu od njegovog ukupnog prihoda. Ne mislis valjda da Intel ima 50 milijardi godisnje od prodaje i5 i i7 procesora?

Ma svi su se bacili na render, niko se više ne igra, ne ide na Fcb, ne gleda filmove i ne sluša muziku, Office paketi su ispali iz upotrebe, a programiranje više nije In. Samo render, samo serveri, samo još jezgra.
 
Ma svi su se bacili na render, niko se više ne igra, ne ide na Fcb, ne gleda filmove i ne sluša muziku, Office paketi su ispali iz upotrebe, a programiranje više nije In. Samo render, samo serveri, samo još jezgra.
Brojevi ne lazu - office racunari ne spadaju u "gaming" segment, o tome se radi :)
 
Pogledaj base, turbo i max OC taktove starih i najavljenih Intel procesora, ST perf i radni takt su bitni bez obzira na broj jezgara.

Ja očekujem da neki budući 8/16 Intel bude na nivou 2x 7700K u smislu ST, stock takta i OC potencijala i normalno je da će biti skuplji od R7 jer će biti dosta jači.

Tako da Intel sigurno neće ponuditi 6/12 za 200e i 8/16 za 300e, ali će ponuditi bolje i jače za više novca kao i do sada.
Da, to bi izgledao kao savrsen procesor, 8 jezgara na 5GHz. Jednu stvar bi trebao samo da uzmes u obzir, to bi trosilo brdo struje. Ne sumnjam da ce intel ponuditi tako nesto za koju godinu. Mozda. Ne sa ovom tehnologijom, ne sa ovim jezgrima. Dok ne izbace novu generaciju kao sto su izbacili C2D procesore ne oceujem cuda. U svakom slucaju MT revolucija je krenula. I budi siguran da su vec krenule lagano optimizacije za vise jezgara. To je daleko efikasnije nego gurati clokove. Bitno je da je Intel krenuo, industriju ce oni da poguraju bez problema ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne mora na 5GHz, ali ako matori 5960X može do 4.5GHz(base 3.0GHz, turbo 3.5GHz), ne vidim razlog zašto neki budući 8/16 ne bi mogao bar toliko + min KL IPC i recimo oko 4.0GHz base clock.
 
Poslednja izmena:
Brojevi lazu, pre svega zbog ogromne piratske scene, razlicitih cena, popusta i slicno.
Drugo, pricamo o licnim kompjuterima i o tome da se ovde na forumu svakome odmah preporucuje Ryzen, a vecina ih pita za gaming rig, kao sto je i ovde decko pitao za 7700, dok ste vi otisli u pricu sta se vise na celom svetu kupuje...a i tu, cisto sumnjam da se 6800k prodaje vise od 6700k recimo...a ko god da zaradjuje na jacem cpu-u, sigurno nece stedeti.
Intel na svom sajtu prvo kategorise svoje procesore nangaming, high gaming i extreme gaming, pa posle toga idu multi tasking i content creation, pa ne bih rekao da im je nebitno. To govori i broj razlicitih 4/4 i 4/8 procesora. Da ti 6 core imaju toliki procenat prodaje, kao sto se ovde prica, izbacili bi 5 verzija, kao za 4/8.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Brojevi ne lazu - office racunari ne spadaju u "gaming" segment, o tome se radi :)

Koji brojevi? Ukupna zarada Intela i ostalog. Šta oni osim zarade i uspešnosti određene firme govore?

Rekao sam da se više procesora istog tog Intela (od ukupne prodaje) proda zbog igranja nego zbog rendera, i to je to. Ne verujem ni da sam znaš o čemu više pišeš.
 
Ne mora na 5GHz, ali ako matori 5960X može do 4.5GHz(base 3.0GHz, turbo 3.5GHz), ne vidim razlog zašto neki budući 8/16 ne bi mogao bar toliko + min KL IPC i recimo oko 4.0GHz base clock.
Zbog potrosnje. Intel to jos uvek nije resio. 4.5GHz moze ali sa ozbiljnim hladjenjem. Na 4.5GHz trosi sigurno 80W vise nego na 4GHz. Ehej, to je 80W naspram vec velike potrosnje zarad nesto malo vece brzine i za duplo vise para. Neka hvala. To je jedini razlog zasto Intel stavlja toliko niske klokove na puno jezgara. Intelov proces je daleko zreliki i zato mogu toliko visok klok u odnosu na Ryzena sada. Ryzen ce to unaprediti vremenom ali clock za clock ryzen ima nizu potrosnju od Intela. Intel ce bojim se morati da odradi novu arhitekturu da bi izvukli nizu potrosnju i samim tim omogucili vise klokove.
Ne mora ryzen nijednog trenutka da bude bolji ali definitivno mnoooogo vise snage daje po novcanoj jedinici. To je bio recept za uspeh, razlog zasto se ovako dobro prodaje i razlog zasto sam ga i ja uzeo. Sve drugo bi bilo nerazumno skroz.
 
@toxicm
Ne, ali jedan CPU za render donosi profit koliko i 5 komada za igrače ;)

A evo koliko je Kaby Lake bolji za igre od Ryzena.
https://www.youtube.com/watch?v=4RMbYe4X2LI

TL-DW - Nije. Najveća prednost intela, ST pefromanse, doalze do izražaja samo kada to nije (previše) bitno. Ali zato manji broj jezgara i količina keša bitno utiču na frametime, što se zna odavno
 
Poslednja izmena:
Ma objasni mi kako nisam sa mojim G4560 obrnuo sve novije naslove na skoro max setovanjima i da mi je frametime bio loš.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno