Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Zanima me gde mogu da nabavim delid tool i koji se najbolje pokazao? Jos bolje ako neko vec ima i zna kako se to radi, ako je voljan da to uradimo se mojim procesorom, dogovorili bi se oko svega...

Ovaj moj 7700K place za skalpiranjem, prosto je toliko losa ta pasta u njemu da ni D15 ne moze da ga ohladi. Na defaultu u LynX posle 5 min dostize 87c! O nekom OC-u ne mogu ni da pomislim, probao sam na 4.8 GHz i 1.2v, Lynx mu digne temp na 95c i sledi blokada sistema... Sramota. Drzim ga ovako na 5 GHz profilu, ne prelazi 65c u igrama, ali svakako ne zelim da ga ostavim ovako jer nabija preveliki Auto napon. Tako da ce ici ili na 'operaciju' ili na prodaju.
 
Pa bilo je vesti o tome. U kojoj si ti verziji radio test? Ukratko, ne valja im benč za Ryzena, trebaš da odradiš u verziji cpu-z 1.79.

@Scyter
Lako se radi, možeš pratiti na youtubu tih par jednostavnih koraka. Treba ti Rockit 88 telo od $28, relid dodatak od $8, pasta od oko $13 i ono što mi se najmanje dopada, super lepak (kod njih $5). $54 sve skupa.
 
Poslednja izmena:
Onda se jedino ovo isplati nabaviti kada bi recimo nas 2-3 uzeli jedan komplet. Ispalo bi dosta jeftinije, a i svako ce zavrsiti posao. Glupo je dati ovoliko para kada ce samo jednom da se koristi i maltene posle toga da skuplja prasinu.

Ako je neko zainteresovan nek' se javi na pm, pa da vidimo kako da nabavimo ovo cudo.
 
Ma kakvi 54e za delid crni....
Mozes vice metodom bezbedno bez ikakvih toolova ili istampas preko 3d stampača onaj tool za 300,400din i odradis....Lepak ti ne treba moze i bez njega da stoji u socketu,samo pasta treba jos i to je to..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Iskreno, najezim se kada gledam klipove gde stavljaju procesore na stezi. Ja ne bih imao srca za tako nesto. Uradicu na najsigurniji nacin delid, ili necu nikako.

Bolje na kraju krajeva puci 50e nego 350e.
 
Stega je stara skola.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Sklopio sam masinu pre par dana! i7 7700k sa coler master hyper 612v2! Klokno sam ga na 4,8 na 1,225v radi stabilno bez problema! Temperatura je pitanje koje me zanima, posto mi je ovo prvo overklokovanje u zivotu, i nisam se bavio time ranije! Dakle temperature idu do 80c prilikom renderovanja i 2d animacije! Uglavnom idle je 35-40... i prilikom obicnog rada idu do 70c... da li su te temperature Ok? Ili da vracam na stock?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako idu samo do 80, onda ok. Moze mozda i koji stepen vise, ali ja licno ne volim da ide preko 80, mada sme.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Koliko je istina da se mora ponovo delidovati posle izvesnog vremena, jer dođe do sušenja ili curenja paste? Dobra ideja inače da više ljudi uzme kit zajedno, i meni je padala na um samo ne mogu da se ubedim da izgubim garanciju dobrovoljno. Ali prvog dana kada istekne bih uradio ovo.
 
Nikada cuo da se nekom desilo kod normalnog svakodnevnog korišćenja. Staviti kvalitetnu pastu i uzivas.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Pa bilo je vesti o tome. U kojoj si ti verziji radio test? Ukratko, ne valja im benč za Ryzena, trebaš da odradiš u verziji cpu-z 1.79.

To je to znači mora 1,79 ne stižem da pratim sva dešavanja, evo sa novom verzijom, R5 1400 je opravdao moja očekivanja.

цпуз.JPG

as0.JPG

as1.JPG
 
Dobio sam
ST: 446 na 3.8GHz
MT: 2355 na 3.9GHz

ST: 515 na 4.4GHz
MT: 2660 na 4.4GHz

Sve je to izgleda isto, uz razlike u max clocku. Dobrivoje, na kom kloku si držao cpu pri testu? Voki je očigledno na 4.4.
 
Koliko je istina da se mora ponovo delidovati posle izvesnog vremena, jer dođe do sušenja ili curenja paste? Dobra ideja inače da više ljudi uzme kit zajedno, i meni je padala na um samo ne mogu da se ubedim da izgubim garanciju dobrovoljno. Ali prvog dana kada istekne bih uradio ovo.

Moraš stvarno da budeš baksuz pa da ti zatreba garancija za CPU. To jedino ako neki udar groma spali ploču i povuče CPU sa sobom, a ni to ne mora da znači. U odnosu na ostale komponente stopa crkavanja procesora je minimalna. Veća je šansa da nešto pođe po zlu tokom delidovanja, nego da crkne moderni procesor tokom rada :)
 
@rAMA, za sadasnje intel modele ne bi bio toliko siguran.
A zasto ja nisam cuo da je neki intel crko. Mozda nekom jeste ali to je vrlo retko ne vazi samo za intel nego i za amd.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
@voki88, broadwell-e mrtvih koliko hoces, a to je top platforma intela 2011-3. i7 kabylake imaju problem sa pregrevanjem, kacio sam link ranije.
 
Dokaz neki za te mrtve? A što se tiče KL pregrevanja da to nije onaj fud gde su svi preneli prepisku dva-tri anonimna forumaša dan posle pada AMD-ovih akcija, umesto da su sami uzeli procesore i istestirali? To smo već raspravili ovde :d
 
Poslednja izmena:
Gluposti. Sta treba da uradis procesoru da ga ubijes.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ma izmisljam, sve je ok. Kupite slobodno 6800k, sto brzi ram i oc bez brige. i7 7700k se ne pregreva ni oc 5ghz. Mirno spavajte.
 
Poslednja izmena:
7700k eno na 5.1ghz ide lagano na vodi, delidovan, nista se ne pregreva.
Na X99 je ludost kupovati sto brzi ram, jer na toj platformi ne moze nesto specijalno da se klokuje ram. Malo izguglaj kada vec nisi licno istestirao te procesore.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
@Roberto_Baggio, ma ti samo XMP ukljuci. Maticna ce sama da uradi kako treba i podigne napon na VCCIO/SA. A tek oc cache... Cuda cini sa broadwell-e. I Rusi su mutavi sto u temi za 2011-3 na forumu overklockers.ru u prvom postu (kao faq) stoji preporuka da se uzimaju haswell-e cpu, a ne broadwell-e.
IMG_20170514_093917.jpg
 
Samo pocetnici ucitavaju XMP, to sve rucno ide. ;)
 
pogotovo u ceni. Ako sam dobro izracunao perf. u tom testu, oko 15% i to samo u ST, a oko 100% u ceni.

Veća je razlika u ceni jer sam na box kuleru ploča + cpu = 290evra.
Na R5 1400 overklokovanom na 4GHz razlika se smanjuje na 10% u ST 468, I 6% MT 2506.
A gde je tu R5 1600?
 
438 prema 474 na Stock 6700K, nema ni 10% tu na 3.8GHz, kako na 4GHz moze biti 10%?

Ili gledate u odnosu na 7700K na 4.4Ghz.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno