Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Uz skylake/kaby lake ddr3l ili ddr4, ddr3 zbog napona od 1.5 i vise mislim da i nije podrzan uopste.

I da moze da radi, ne stavlja se jer bi ostetilo procesor vremenom.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

ddr3 nije zvanicno podrzan (ddr3l jeste), ali vidim po youtube da koriste na skajlejku ddr3...
e,sad,to sto kazes da vremenom ne bi valjalo... pff... ko ce da daje tolike pare na ram, stvarno bacanje novca :mad:
 
Kako li bi radio ovaj novi Pentium G4560 sa nekom ddr3 plocom... Imam ram, pa mi se ne kupuje nov ddr4 po ovim astronomskim cenama...
Pentium G4560 podzavaDDR4 i DDR3L memoriju @ 1.35V jer memorijski kontroler ne bi smeo da radi na visim naponima od navedenog.
 
Pa prodas svoj i uz malu doplatu udmes ddr4, ram drzi cenu, polovan skoro kao nov kosta.

Sitna doplata, a mozes mnogo da izgubis ako koristis ddr3

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kao da su digli cene rama namerno sada uz izlazak g4560, cene ssd-a isto nisu dobre...[emoji30]

Pentium G4560 podzavaDDR4 i DDR3L memoriju @ 1.35V jer memorijski kontroler ne bi smeo da radi na visim naponima od navedenog.

Koji je po tebi ram najoptimalnija kupovina uz g4560. 8GB, iz naših radnji?
 
Ok, znači najjeftinija ddr4 na 2400MHz.

CL 17, da li se oseća razlika u radu, tj ima li smisla doplaćivati za niži cl, mislim da su normalne cene do cl15.

Inače, ovo je ekstra cena. Nešto mi govori da je nema po toj ceni u radnji.
 
Sto manja latencija, to bolje, logicno.
Ako je slicna cena na cl15.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Meni je to nesto sumnjivo jeftino... Inace,za tu radnju prvi put cujem, od kog li uvoznika uzimaju, tj cija li je garancija...? Da ne nestanu za godinu dana,pa da se slikamo? :)
 
Stara je radnja, u Cvijićevoj (stara garda sa tržišta) ali je i cena garantovano zastarela. Nema toga na stanju.


Sto manja latencija, to bolje, logicno.
Ako je slicna cena na cl15.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Sada me ovaj lik zabrinuo....

https://youtu.be/dWgzA2C61z4

Prastari je prilog, ali zabrinjavajući za mene koji se radujem da skočim sa ddr2 na ddr4 a bez neke preke potrebe po ovim suludim cenama....
 
Illione, za ram igraju faktor takt i latencije.
Najbolji su stikovi sa sto vecim taktom i sto manjim latencijama, ali su skuplji naravno.

Ddr2 ima manje latencije ali mnogo manji takt pa sigurno nece biti brzi od ddr4 rama, ako te to brine.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ajde sada, molim za neke preporuke oko matične uz novi G4560. Ja bi po mogućstu neku ASUSovu.
Može malo objašnjenje oko latence, šta znači CL14,CL15 itd?
Ja sam razmišljao da uzmem patriot 2x4gb 2133 uz neku povoljnu ASUS ploču.
 
Poslednja izmena:
To CL je Responzivnost rama, sto manja to bolja, ali naravno ne igra neku ogromnu ulogu, vise sve zavisi od procesora.
Mala prednost recimo na cl15 2400mhz nego cl14 2133mhz. uglavnom kao sto sam napisao, sto veci takt i sto MANJA latencija. Svakako ne vredi davati mnogo para vise da bi se uzeo bolji ram, pogotovo kada je u pitanju pentium i po svoj prilici neka b150/h110/b250 ploca.

Ako uzimas plocu sa samo dva slota, uzmi 1 stick od 8 za pocetak, pa kasnije ako ti zatreba da mozes da ubacis jos jedan.
Ako ploca ima 4 slota onda mozes i 2*4 pa da rade u dual channel, svakako ce 16gb(koji je maksimum ako stavljas stikove od 4) biti dovoljno jos nekoliko godina minimum.


Edit:
Ako uzimas h110/b150 plocu, one su ogranicene na 2133 ionako.
B250 moze na 2400mhz(moze i taj pentium).
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najpovoljnije ploče za najniži cenovni rang su MSI(H110M PRO-D~7K,B150M PRO-VDH~9K,B250M PRO-VDH~11,5K),možda se neka AsRock(H110M DVS R2.0~7,1K) ili Asus(H110M-K~7,2K) nađu.
 
MSI H110M PRO-D / H110M PRO-VD

I ne uzimati 2x4GB nego 1x8GB, da se nekada kasnije ne zezas oko prodaje modula malog kapaciteta.
 
Poslednja izmena:
Hvala narode na objašnjenjima i preporukama! :)
Iskren da budem, poprilično sam nov što se tiče tržišta ponuda i odnosa cena/kvalitet, pa evo da proverim ovde još jednu stvar.
Ja sam razmišljao da uzmem ASUS-ovu H110M-K uz g4560, prvenstveno jer na osnovu nekih kritika, članaka po netu itd za ASUS važi da ima kvalitetnije proizvode od npr MSI.
Da li je dobra politika ili marketing u pitanju ne znam, samo sam se načitao da ASUS-ove ploče imaju dobar kvalitet, veoma mali procenat kvarova/reklamacije, stoga je i moja odluka u tom smeru. xD
Što se tiče te B250M PRO-VDH ploče, ploča pripada seriji intel 200 cipseta, te ploče sigurno imaju updatovan BIOS za Kaby Lake? Ne planiram skoro upgrade pc, ali ono ako mi je sigurica, dodao bi te 4k, pa nek ide život. :d Nego da se stresiram oko tog update-a biosa na svoju ruku... Mislim ono ako proizvođač neće, ja sam u nevolji...

Šta je što se tiče dual channel-a, zar 2x4 ne bi trebalo da funkcioniše bolje po sistem itd? (Ne verujem da ću ja skoro da update išta posle ove kupovine xD)
 
Poslednja izmena:
Dual channel poboljsava performanse memorije, sto se pogotovo oseca kada koristis integrisanu grafiku.

Ako uzimas plocu sa 4 slota, slobodno idi na 2*4gb i ne brini nista.

Da, svaka b250 ploca ima bios spreman za Kaby Lake procesore.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Šta je što se tiče dual channel-a, zar 2x4 ne bi trebalo da funkcioniše bolje po sistem itd? (Ne verujem da ću ja skoro da update išta posle ove kupovine xD)

U realnom radu nema razlike. Samo u glupavim sintetickim testovima.
Ima smisla uzeti ako je jeftinije od 1x8GB :)d) i/ili ako se za igre koristi integrisana grafika.



Koja je razlika izmedju te dve ploce?Koliko vidim ja jedina je u tome sto PRO-VD ima i VGA.

Da, jedina razlika.
 
Poslednja izmena:
Pošto sam ja nostalgičan što se tiče win7, sada u manualu za ASUS PRIME B250M-A pronađoh da je istalacija win7 na ovoj ploči moguća samo uz 6 generaciju Intel procesora:

OS support:
Windows 8.1 64bit and Windows 7 32/64 bit are only supported when using 6th Generation Intel Processors.

Znam za šestu generaciju i3/i5/i7, jel ovaj pentium G4560 tu spada u šestu generaciju? Tj. da li bi šljakao? (Ne zamerite mi na nestručnosti :d)
 
Poslednja izmena:
^Zvanično nije podržan G4560 na Win7, trebalo bi ipak da radi (zeza valjda samo integrisana grafika), ali čekaj neko odavde prvo da proba.


BTW, jel' mi se samo čini ili na ovoj ploči neće moći veća grafika sa backplate-om? Treba mi ploča sa PCI slotom, ovaj Asus (H110M-C) mi najviše odgovara, ali... na trenutnoj sam morao da isečem pola držača za RAM da bi stala grafika, ne bi to da radim na novoj. ( :
 
Spada u sedmu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
^Zvanično nije podržan G4560 na Win7, trebalo bi ipak da radi (zeza valjda samo integrisana grafika), ali čekaj neko odavde prvo da proba.

Izgleda ću ja biti taj prvenac. :D

Spada u sedmu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Verujem ti, nego gde to piše, link? Čisto pitam jer ja se načitah raznih podataka o ovom procesoru, ali ne uspeh da nađem zvaničnu informaciju o generaciji...
 
Poslednja izmena:
To je Kaby Lake pentium, a Kaby Lake je 7. Generacija tih intel procesora.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno