Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Da, tako je.
U suprotnom isto kao za gaming, kolika razlika u kloku tolika i u perf.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jednostavno je - svaki novi i3 gubi smisao ovim Pentium procesorom. Samo polovni matori Sandy/Ivy za 30-40 evra ce imati smisla.
 
Mozda ce ukinuti i3 seriju ?
 
Mozda nekom znace avx instrukcije, trenutno se po tome razlikuju procesori.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Mozda ce ukinuti i3 seriju ?

Nece, to jedino ako ukinu ceo Core i3/i5/i7 brend. :d

Kao sto sam rekao pre dve-tri godine, bilo bi dobro da u skorijoj buducnosti vidimo nesto tipa:
- Celeron 2 cores, 2 threads
- Pentium 2c, 4t
- i3 4c, 4t
- i5 6c, 6t
- i7 6c, 12t
(mainstream platforme, naravno)



Mozda nekom znace avx instrukcije, trenutno se po tome razlikuju procesori.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Obrni okreni nije vredno doplate. A kome je neophodno, ionako ne moze da radi kao i5.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim amd nije najavio jos ni jedan quad. Jel se ovaj pentium pojavio u prodaji? ? ? ? ?
 
Pricali smo o x86 , pola meseca stoji na sajtu jos ga nisu nabavili.
 
Od klokovanog 6300 nece biti jaci u igrama koje koriste sva jezgra, kao sto ni i3 6100 nije jaci.

Fx 6300 na 3.5 ghz je slabiji od ovih gore, normalno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
U gta v koji je cpu intensive je i3/pentium jaci od fx.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bolji je od amd quad-a.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Naravno da je bolji ali nije lose da odrade neki test,ipak su "ista" kategorija.:D
Jel planiran neki jaci pentium sa 4 jezgra i 4 threada?:)
 
Ponadao se covek da dobije 4/4 pentium bez avx-a za 130e :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ljudi, jedno pitanje u vezi nadolazeceg pentiuma G4560, ja iskreno bi možda kupio taj procesor u kombinaciji sa nekom H110M ploca kod nas (da bude update-ovana pre toga naravno), pa me zanima da li neko ima kakvu informaciju u vezi rada Kaby Lake-a i windows 7. Svuda po netu vidim da ljudi pišu da win7 nece raditi sa Kaby Lake-om kako treba itd, stabilnost je pod znakom pitanja i slično. Jasno je meni da Intel nije još izbacio support za Kaby Lake pentium G4560, (nema graphic drivera na Intelovom sajtu za sada), ali da li su ti drajveri obavezni ako sama matična ploča na oficijalnom sajtu ima sve drajvere za win7, a što se tiče grafike koristi se neka standardna grafička karta? Tačnije, pitanje se odnosi na koliko je neophodno da se instalira Intel graphic drajver po stabilnost celog sistema u sličaju kada koristimo gaming grafičku uz njega?
Ima li ovde korisnika koji imaju win7 i neki Kaby Lake procesor, da li što bi rekli win7 šljaka dobro?
Zaista ne bih da sada kupim procesor G4560 i ostale komponente, sve lepo ispovezivam i onda da prilikom instalacije win7 krenu neke neregularnosti (prvenstveno mislim u toku instalacije)...
Videh da ima par snimaka u kojima se vidi da je win7 moguće instalirati uz KabyLake i slično, ali bih zaista voleo da čujem i vaša mišljenja. Svega sam se načitao po netu, i što više čitam to sam konfuzniji oko Kaby Lake-a i win7... :trust: :trust: :trust:
 
Da li mislite da bi prodavci (konkretno mislim na winwin- jer kapiram da ce se tamo prvo pojaviti, barem se najavljuje), hteli da nam flesuju bios neke h110 maticne, ako bi kod njih uzimali obe komponente? znam da je malo verovatno ali reko' da pitam.. :)
 
Može sedmica na Intel Pentium G4560:

Pogledajte prilog 220800

Da video sam i to, nego sam po prirodi skeptik, ne verujem baš svemu što vidim na netu. Ima na youtube-u jedan snimak koji bi trebao da je verodostojan što se tiče instalacije win7 na računar sa G4560:
https://www.youtube.com/watch?v=DDR5qiwDrV0
Ali i dalje bi voleo da čujem iskustva ljudi sa foruma što se tiče rada na win7 i Kaby Lake procesoru, ima li takvih?

malidzordz je napisao(la):
Da li mislite da bi prodavci (konkretno mislim na winwin- jer kapiram da ce se tamo prvo pojaviti, barem se najavljuje), hteli da nam flesuju bios neke h110 maticne, ako bi kod njih uzimali obe komponente? znam da je malo verovatno ali reko' da pitam..

Mislim da ukoliko kupuješ kod njih imaš potpuno pravo da ih i pitaš da ti to odrade. Ili to, ili da koriščenjem nekog prepoznatljivog procesora (ako imaš neki Intel Celeron u rukavu :d ) sam odradiš update biosa... Kupovati generalno u win winu procesor i3 (navodim radi poređenja cena) i ploču H110m, jednako je iznosu za koji može da se kupi i3+ploča+napajanje za novi računar na drugom mestu. Ja se iskreno nadam da će se G4560 pojaviti ubrzo i u ostalim radnjama. Ukoliko ne, onda čekam, jer u win win-u iskreno i ne očekujem neku baš preterano povoljnu cenu. Nadam se da grešim.
 
Poslednja izmena:
Ako nekome bude trebao u NSu update biosa evo ja se javljam da izadjem u susret za update. Imam u firmi dosta kompova sa Skylake-om.
 
Pise da mogu roku od 1 dana da ga isporuce , oni radi od 9 ujtru , sutra neka neko pozove pa nek javi da vidimo jel imaju na stanju.
 
Poprilično dobra cena ukoliko uporedimo sa cenom i3 6100, celih 5-7k din jeftinije.
Baš me zanima koliko će koštati u win winu. :p
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno