Šta je novo?

Intel Kaby Lake

S obzirom da se i3 kod nas prodaje za 15000~, ne ocekujem da ce se njegov ekvivalent prodavati ispod 12000 :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja se najiskrenije nadam da ce radnje imati konkurentnu cenu, ako na kp bude 80, u radnjama je 90 prihvatljiva cena.
Edit: ne zelim raspravku o svercu,porezu, cenama,dazbinama,itd.
Izneo sam svoje misljenje i stojim iza njega, ali nisam voljan za raspravku i ne zelim da teram temu u tom smeru.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel moguće da u Witcher 3 1080p high ostvaruje iste rezultate kao I5 7600K??
 
x86 je iz Subotice , najverovatnije madjar , pretpostavimo da ce i na kupujem prodajem biti slicne cene uskoro oko 9.000 , pretpostavljam da ga nema na lageru Intel Pentium G4560 sigurno kada bi narucio neko cekao bi nedelju dana.
 
Hoce li moci taj pentijum da se izbori sa rx 470?
 
Vracamo se na pricu od pre. Kako sa kojom igrom. Neke igre vide tredove neke ne.
 
Super onda je taj Pentium stvarno bestbuy za te pare
 
mozda u SP, ali u MP igrama bice sto mi karta radi na 60% :D, da je on dobar kao i5 on bi kostao toliko.
 
Pogledaj benchove i videces kako se ponasa u igrama, za taj novac ne moze bolje po meni.
U igrama je isti kao i5 2500 / i3 6100

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
mozda u SP, ali u MP igrama bice sto mi karta radi na 60% :D, da je on dobar kao i5 on bi kostao toliko.

Bestbuy znači da nudi najviše za uloženi novac, a ne da je najbolji mogući procesor. A odnos cena/performanse mu se ne mogu osporiti
 
G4560 i rx 470 na nekoj budzet ploci daju odlicnu gaming masinu za relativno mali novac.
Definitivno best buy.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Samo nemojte da zaboravite da je potrebno flesovati najnoviji bios na plocama zbog podrske za kaby

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Civ6 mi prilikom ucitavanja ili startovanja nove partije, a kasnije i u late game-u daje preko 50-75% zauzeca na i7 2600 sa ukljucenim HT, sto bi trebalo da znaci da zna da uposli preko 4 jezgra. Tako da ni SP vise nije imun na manjak jezgara, ali za te pare taj Pentium ce biti OK.
 
Ja ne vidim u čemu je problem ako je procesor opterećen 90-100% tokom igranja? Pa i kupio sam ga da radi, a ne da se odmara. Još se igram 5-6 sati nedeljeno, uglavnom i manje. Kad pogledam "average load" u linuxu, vidim koliko ga retko opterećujem
 
Poslednja izmena:
Ma I nije problem, samo ce negde ogranicavati performanse CPU zbog nedostatka broja jezgara. Ali za duplo manje para 95% peformansi je dobar dil...
 
Civ6 mi prilikom ucitavanja ili startovanja nove partije, a kasnije i u late game-u daje preko 50-75% zauzeca na i7 2600 sa ukljucenim HT, sto bi trebalo da znaci da zna da uposli preko 4 jezgra. Tako da ni SP vise nije imun na manjak jezgara, ali za te pare taj Pentium ce biti OK.

Naravno, mnoge igre profitiraju sa ukljucenim HT, kada trebaju mnoge operacije i proracuni da se procesorski obradjuju i onda, vise jezgara onda dolaze do izrazaja.
 
Šta može da se sklopi sa ovim CPU za nekih okvirno 300 evra da tera manje više sve na high, max?
 
poz, igram samo csgo i mozda dotu. ne igram druge igre jer me mrzi sedeti za kompom dugo, odvalim jednu partiju kantera ili dote i to je to. da li ima smisla gledati i3 6100 ili ove nove sto dolaze i3, i5 4460, g4560. zen mogu sacekati ali ne bih uzeo njihov procesor sve i da bude bestbuy. nekako zdrav razum mi kaze da mi se ne isplati uzimati ove i3 ni stare ni nove jer ce g4560 biti tu negde za mnogo manje novaca. e sad da li se meni isplati za ove moje potrebe uzimati i5 ili ce i pentium biti ok? ni malo me ne privlace ostale igre sem ove 2 navedene.
 
poz, igram samo csgo i mozda dotu. ne igram druge igre jer me mrzi sedeti za kompom dugo, odvalim jednu partiju kantera ili dote i to je to. da li ima smisla gledati i3 6100 ili ove nove sto dolaze i3, i5 4460, g4560. zen mogu sacekati ali ne bih uzeo njihov procesor sve i da bude bestbuy. nekako zdrav razum mi kaze da mi se ne isplati uzimati ove i3 ni stare ni nove jer ce g4560 biti tu negde za mnogo manje novaca. e sad da li se meni isplati za ove moje potrebe uzimati i5 ili ce i pentium biti ok? ni malo me ne privlace ostale igre sem ove 2 navedene.

Za tebe je samo AMD :d
 
@jazavac12

G4560 bez razmidljanja.

@marko_ns
Sa ovim procesorom, plocom i memorijom jedino mozes da uzmes polovnu 280x/380x i opet neces igrati sve na max, moraces da pravis kompromise, za 300e.
Procesor 70-80e
Ploca 50e
Memorija 40-50e

Sta ostane kupis 380x/280x/380 polovnu i igras se, ali definitivno neces igrati sve na maximum.
I naravno racuna se da imas hard disk, napajanje i kuciste od starog kompa. Ako nemas disk, napajanje i kuciste sa 300e mozes da se slikas, a ne da igras sve ma high/max :D


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nije mi jasno a sto mora sve na max,jel se svrsava kada se gleda FPS ili se igra igra :)
 
Ma jok, platim igru 50e da bih gledao kvadrat koji me napada ili sivu mrlju umesto Geraltove kose u Witcheru :)
Ne mora, niko nije ni rekao da mora, ali mu je lepo rekao da ne moze sa time da fura to na max.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Ne moze sa grafickom, procesor je manji problem.

Da smesti neku 470/480 mogao bi vise da nasvira grafickih detalja, ali ga budzet ogranicava na slabije karte.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno