Šta je novo?

Intel Kaby Lake

I koliko se klokuje i7 7700k u nekim normalnim uslovima, znaci nikakvi delidovi, ploce od 300 evra i vodena hladjenja.
 
Od 4.8-5.0GHz sa naponom 1.25-1.35V zavisno od primerka, a za hlađenje bez delida minimum CC-120/212 EVO. U igrama sigurno ne bi išao preko 65-70°C.

Plojka može neka u klasi Asus Prime Z270-A, ne mora ništa besno, znači do nekih 160-170e max.
 
Poslednja izmena:
Aha a 6700k je u istim uslovima isao na koliko 4.6-4.8 ? Tj u prevodu najgori primerak 6700k nece biti vise od 5% sporijih od odlicnog primerka 7700k.

A cena 7700k je treutno 25% veca od 6700k, seem legit :D
 
Ma samo uzmes neku novu Z270 plocu i 6700K... i vozis.
 
Pa dobro, tek se pojavio 7700K, trenutna cena je očekivana, ali mislim da će ubrzo pasti na 350e, 20-30e skuplji od 6700K je podnošljivo.

Sa obzirom da tray 6700K često naleti za 250-280e i ja bih trenutno pre išao na 6700K + Z270.

Mada, vuče me to što bih sa 7700K na vodi + delid mogao da izvučem najmanje 5.2GHz, ali preskup je trenutno, sačekaću par meseci, možda se i ohladim. :)
 
Poslednja izmena:
Ja cekam prokleti Zen i nadam se da ce mi AMD ponovo ustedeti koji evro, ako razocara nema mi druge nego da izkesiram za 6700k :/
 
Verujem da Zen sličnih performasi neće biti jeftiniji od tray varijante 6700K koji je doduše bez garancije.

Ali opet postoji mogućnost da AMD iznenadi, treba sačekati, nigde ne gori.
 
Ja cekam prokleti Zen i nadam se da ce mi AMD ponovo ustedeti koji evro, ako razocara nema mi druge nego da izkesiram za 6700k :/

Ako cekas samo zbog igara bolje odmah pazari 6700k i uzivaj. IPC ZEN-a sigurno nece biti na nivou Skylake a da ne govorimo o overclock potencijalu.
To cekanje i kalkulisanje je mac sa dve ostrice. Dok se na neki proizvod ceka drugi koriste prednosti vec postojeceg i uzivaju u blagodetima. Desi se cak i da se to
cekanje vrlo cesto ne isplati. Treba dobro razmisliti.
 
@PCBeast
Imam tonu igara za PS4 da predjem, a ovaj trenutni PC mi vecinu igara pokrece skroz OK, tako da ne zurim toliko.
 
Ako cekas samo zbog igara bolje odmah pazari 6700k i uzivaj. IPC ZEN-a sigurno nece biti na nivou Skylake a da ne govorimo o overclock potencijalu.
To cekanje i kalkulisanje je mac sa dve ostrice. Dok se na neki proizvod ceka drugi koriste prednosti vec postojeceg i uzivaju u blagodetima. Desi se cak i da se to
cekanje vrlo cesto ne isplati. Treba dobro razmisliti.
Slazem se u globalu, ali sto se tice isplativosti ako racunar sluzi za igranje onda je pojam "isplativost" skoro pa pleonazam a ako se ne gleda 50-100e onda nek ide na KabyLake a onda mozda ipak sacekati jer ovo je idealan momenat, Ryzen je iza ugla a jos se nisu pojavile ni sve x270 i ostale ploce u Srbiji . I okreni obrni, da sam na njefovom mestu sacekao bih bar mesec dana :p.
 
Kada su rekli da ce da ga plasiraju? Meni se sve cini da to nece skoro jer imam utisak da ga steluju zajedno sa Vegom sto sa marketinske strane ima potporu. Vega nece skoro, na osnovu onog sto se moglo cuti iz govora Raja Koduri ne ocekujem Vegu do maja meseca minimalno. Mesec dana je ok ali nekoliko meseci je vec poprilicno. Jedino ako ce Zen ipak predstaviti ranije.
 
Poslednja izmena:
Prvobitni datum je bio, cini mi se, 17. januar ali sada cute.
 
Cela prica oko Ryzena je pomalo mutna, mada ohrabrujuca. Prvo su pustali testove na kasicicu, pa je bilo na nekim sajtovima komentara tipa: "nema nista od toga, i ako bude porast performansi 40% bice iza Haswell-a" pa nakon nekih testova "dobar procesor ali to je to, single core performanse ce biti niske, zbog nizeg radnog takta, sije ga I5 zbog takta, nece to moci preko 3.1-2GHz" pa onda vidjen primerak na 3.4-3.9GHz. Nova mantra je: "bice skup", a ja se nadam, zbog prethodnih primera, da ce biti jeftiniji nego u Intel-ovim najcrnjim strahovima :D. Samo neka rade, sada sam oprezni optimista. Inace imam Intel proc, ali napredak u poslednjim generacijama procesora ne opravdava cenu (blago receno), nadam se takmicenju kao u zlatno AMD doba.
 
Poslednja izmena:
Ja cekam povratak Cyrix procesora da ponovo imamo pravi narodni CPU :D
 
Cela prica oko Ryzena je pomalo mutna, mada ohrabrujuca. Prvo su pustali testove na kasicicu, pa je bilo na nekim sajtovima komentara tipa: "nema nista od toga, i ako bude porast performansi 40% bice iza Haswell-a" pa nakon nekih testova "dobar procesor ali to je to, single core performanse ce biti niske, zbog nizeg radnog takta, sije ga I5 zbog takta, nece to moci preko 3.1-2GHz" pa onda vidjen primerak na 3.4-3.9GHz.

Dobro zapaženo, hronološki .. takođe mislim da je to mudro smišljana priča.

Inače, došlo se i do 4.0GHz http://wccftech.com/amd-confirms-ryzen-cpus-unlocked-overclocking/
 
Iskreno ko hoce najbolji gaming procesor (ulozeno/dobiveno) mislim da nema sta cekat i7 7700K bez konkurencije, AMD Ryzen moze biti dobar procesor (bar ako je suditi po najavama), ali da bude bolji u Gamingu od i7 7700K mislim da nema sanse.
Zna se da je nizi IPC i da ce raditi na nizim taktovima tako da ce i7 da ga odere u 90% slucajeva.

Po mom misljenju nema se sta cekat, i nek pojeftini nece vise od 20-30e a to je jedna vecera uzmes odma i uzivas. Smijem se opkladiti da boljeg procesora za gaming u ovoj godini nece biti od pomenutog i7.
 
I ja se smem opkladiti da boljeg "best buy" procesora nece biti od 4c/8t Zena.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Iskreno ko hoce najbolji gaming procesor (ulozeno/dobiveno) mislim da nema sta cekat i7 7700K bez konkurencije, AMD Ryzen moze biti dobar procesor (bar ako je suditi po najavama), ali da bude bolji u Gamingu od i7 7700K mislim da nema sanse.
Zna se da je nizi IPC i da ce raditi na nizim taktovima tako da ce i7 da ga odere u 90% slucajeva.

Po mom misljenju nema se sta cekat, i nek pojeftini nece vise od 20-30e a to je jedna vecera uzmes odma i uzivas. Smijem se opkladiti da boljeg procesora za gaming u ovoj godini nece biti od pomenutog i7.
S obzirom na to da ima igara u kojima je Haswell-E/Broadwell-E brži od Skylake-a, svakako će biti igara u kojima će 6c/12t ili 8c/16t Ryzen biti brži od 7700K. Takođe, u svim igrama u kojima je i7-6700K/7700K brži od solidno klokovanih 6c/12t ili 8c/16t i7 modela, razlika je mizerna u korist 4c/8t procesora. Zapravo, problem je što klokovan Boradwell-E traži mnogo bolju (skuplju) dodatnu opremu (ploča, hlađenje). Takođe i za klokovanje 7700K treba odvojiti za ploču malo više, dok će Ryzen moći da se klokuje i na B350 pločama i svaki će biti otključan. Tako da tvoja priča ima smisla samo ako cena ne igra ulogu. U suprotnom, 7700K + Z170/270 + hlađenje za 5 GHz mogu toliko skuplji od 4c/8t Ryzen kombinacije da umesto GTX 1070 + i7-7700K, možeš da kupiš GTX 1080 i Ryzen. Nisam ekspert, ali mislim da bi gaming iskustvo bilo bolje u drugom slučaju. Na stranu što AMD možda ponudi 6c/12t po ceni 7700K

Pri tom nisam siguran da već sada ne postoji bolji procesor za gaming
http://www.hardwarecanucks.com/foru...el-kaby-lake-i7-7700k-i5-7600k-review-11.html
http://www.hardwarecanucks.com/foru...el-kaby-lake-i7-7700k-i5-7600k-review-12.html
 
Poslednja izmena:
te razlike 10 fps i manje ne znam sto se bakcete uopste.
 
S obzirom na to da ima igara u kojima je Haswell-E/Broadwell-E brži od Skylake-a, svakako će biti igara u kojima će 6c/12t ili 8c/16t Ryzen biti brži od 7700K. Takođe, u svim igrama u kojima je i7-6700K/7700K brži od solidno klokovanih 6c/12t ili 8c/16t i7 modela, razlika je mizerna u korist 4c/8t procesora. Zapravo, problem je što klokovan Boradwell-E traži mnogo bolju (skuplju) dodatnu opremu (ploča, hlađenje). Takođe i za klokovanje 7700K treba odvojiti za ploču malo više, dok će Ryzen moći da se klokuje i na B350 pločama i svaki će biti otključan. Tako da tvoja priča ima smisla samo ako cena ne igra ulogu. U suprotnom, 7700K + Z170/270 + hlađenje za 5 GHz mogu toliko skuplji od 4c/8t Ryzen kombinacije da umesto GTX 1070 + i7-7700K, možeš da kupiš GTX 1080 i Ryzen. Nisam ekspert, ali mislim da bi gaming iskustvo bilo bolje u drugom slučaju. Na stranu što AMD možda ponudi 6c/12t po ceni 7700K

Pri tom nisam siguran da već sada ne postoji bolji procesor za gaming
http://www.hardwarecanucks.com/foru...el-kaby-lake-i7-7700k-i5-7600k-review-11.html
http://www.hardwarecanucks.com/foru...el-kaby-lake-i7-7700k-i5-7600k-review-12.html

I duplo skuplji od I7 7700K, a to da li ce biti igri u kojima ce Ryzen biti brzi tek treba da vidimo...ja ostajem pri svome misljenju da je trenutno i7 7700K ulozeno dobiveno najbolji procesor za igrice i da ce ostati tako bez obzira na Ryzen, naravno ovo govorim u ovoj visoj klasi svakako i5 7600K mislim da ce biti najzastupljeniji kod gamera u 2017g.
 
Iskreno ko hoce najbolji gaming procesor (ulozeno/dobiveno) mislim da nema sta cekat i7 7700K bez konkurencije, AMD Ryzen moze biti dobar procesor (bar ako je suditi po najavama), ali da bude bolji u Gamingu od i7 7700K mislim da nema sanse.
Zna se da je nizi IPC i da ce raditi na nizim taktovima tako da ce i7 da ga odere u 90% slucajeva.

Po mom misljenju nema se sta cekat, i nek pojeftini nece vise od 20-30e a to je jedna vecera uzmes odma i uzivas. Smijem se opkladiti da boljeg procesora za gaming u ovoj godini nece biti od pomenutog i7.

Bolji je moj :p
 
More, zaista se nadam da će ZEN da razbije Intel-a i da će se, shodno tome, Intel dobrano uozbiljiti u budućnosti...
 
Bice konkurentniji tj sporiji, jeftiniji i na kraju koliko para toliko muzike...
 
Zamisli da ti neko ponudi nov procesor identičan i7-4790K za 200€ ?? A da sa druge strane moraš da izvodjiš 350€ ili više za 7700K. Pri čemu u prvom slučaju možeš da nađeš dobru ploču za 80€, a za drugi ti treba ploča od 120€. Saberi obe opcije i za razliku kupi bolju grafičku, sa kojom ćeš imati bolji ugođaj :D
 
sta ima 200e vidices polako dok izadje tacno ce kostat onoliko koliko bude konkurentan intelu....no dobro da ne idemo dalje izace i Zen pa cemo sve znati, Licno bi uzeo i7 7700k da sad uzimam bez apsolutno ikakvog cekanja.
 
Kome treba sada, neka kupi sada nema sta da ceka, 7700k je zmaj kao i 6700k.

Ja iskreno ne ocekujem performanse kao 7700k na 4c/8t modelu zen-a, ali ocekujem dosta bolju cenu.
Videcemo marta ili kad vec bude izasao, sve ovo sad su samo spekulacije

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
sta ima 200e vidices polako dok izadje tacno ce kostat onoliko koliko bude konkurentan intelu....no dobro da ne idemo dalje izace i Zen pa cemo sve znati, Licno bi uzeo i7 7700k da sad uzimam bez apsolutno ikakvog cekanja.
Zato i kažem "ako". Trenutno je puno ne poznatih i teško je reći da je bilo šta najbolje rešenje za ovu godinu. Moje mišljenje je da je sada najgore vreme za kupovinu procesora/platforme :) Cene Kaby Lake-a su nerealno visoke, a ne znam ni koliko će konkurencija biti jeftinija na početku
 
Poslednja izmena:
Bas sam juce gledao i odlucio da, kada se pojave, pazarim jedan 35W Pentium za mali HTPC. G4600T, 3GHz, 2c/4t, neka H110 MiniITX ploca, uz 4GB memorije i SSD, neko malo kuciste sa eksternim napajanjem i dobijes fenomenalnu, skoro necujnu masinu, za razumno malu lovu.
 
Nazad
Vrh Dno