Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Znam ja to,ali kažem da su GTX 1060 i GTX 1050Ti bile razlog više da se cena RX grafički pre spusti,a takve konkurencija na CPU marketu nema.

Pa cene su od početka na većim tržištima bile te koje su.. RX-ovi su koštali više, dok se rudari nisu ''popunili''.. i sada da skoči cena nekoj od valuta za koju ne postoje asic-i, cena Rx karti ide gore, šta god nvidia ponudila.


Posle zli jezici kažu Asus precenjen, ne vredi tu lovu.. :smoke:
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujuci Nenadu 970 zavoleo sam asus ploce. Pa gigabyte ide na drugo mesto [emoji3]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Dobro ajde neka ide na drugo mesto Asrock [emoji4]


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Da li je moguce da su Gb ploce za intel toliko lose?

Osim jednog sitnog bug-a koji sam lako resio ja sa ovom iz potpisa nemam nikakvih problema vec neko vreme.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
6 godina kasnije ljudi sto su uzeli 2500/2600k jos uvek nemaju neki veliki skok u performansama, eto sta se desi kada nema konkurencije :/
Ako AMD ni sa zenom ne napravi nesto Intel moze i dalje ovako da nas voza :(

Zato što veliki sistemi (vojska, banke, razne multi-nac. korporacije) koriste klastere, sa 1000-ama jezgara, ide se samo na smanjenje potrošnje i toplote, i to je njima sav napredak.
I tu zaista napreduju, ostalo ih ne zanima.
Običan kućni korisnik je odavno trebao preći na xbox ili tablet, po sklonostima već.
Dobri stari kompjuteraš koji sam sastavlja svoj PC, nije vrsta poželjna u nju ejdžu.
 
Eeeeee, a 1999. god, kad sam imao Celeron 400 i Gigabyte BX2000 Gb je znacio beskompromisnu stabilnost. Inace je Abit zario i palio u to vreme, Asus-a se nesto i ne secam a bio je i Biostar sa plocama sumnjivog kvaliteta.
 
Da li je moguce da su Gb ploce za intel toliko lose?

Osim jednog sitnog bug-a koji sam lako resio ja sa ovom iz potpisa nemam nikakvih problema vec neko vreme.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Naravno da nisu lose.

Da kucnem u drvo, cetiri godine u martu. Radi bukvalno dan-noc.
 
Z270 chipset ce vec imati nativnu podrsku za USB 3.1. Za integrisani WLAN neće.

Da sam sebe demantujem. Sad kad su izasle Z270 ploce nema nista od USB 3.1 nativne podrske kao ni HDMI 2.0 (b).
Cudno mi je sve to iako je sam Intel jedan od pionira USB-a standarda. Stvarno sve daju na kasicicu.
Nadam se da ce Z370 imati prednja dva navedena standarda vec krajem ove godine.
 
Jel ja to dobro vidim ili je ostao isti socket za nove procesore? :D
 
Isti je socket ostao :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Isti isti. Kako stvari stoje ostaće isti socket i za Canonlake, najverovatnije.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Nece.
 
Eeeeee, a 1999. god, kad sam imao Celeron 400 i Gigabyte BX2000 Gb je znacio beskompromisnu stabilnost. Inace je Abit zario i palio u to vreme, Asus-a se nesto i ne secam a bio je i Biostar sa plocama sumnjivog kvaliteta.
I tada je Asus bio tata, samo su kod nas tada bili popularni i ti proizvođači koje si naveo.
Od toga, Gigabyte se još drži nekako, mada im kvalitet u posljednje vrijeme ozbiljno trpi, ili naši uvoznici kupe neki njihov škart.

Meni baš odgovara ovakav "napredak" u razvoju procesora kakav nam Intel nudi u posljednje vrijeme.

3750K će još dugo da radi posao u mom kućištu. Do sada je preživio 2 promjene kućišta, 2 grafičke, 2 dopune RAM memorije.
Sada ima da ga počastim sa jednom promjenom paste na CM212+ i vozimo do 10nm ;)
 
Poslednja izmena:
Ekstra ako je socket isti konacno i da intel ne izmisljava neke sokete nego da se zadrze na istom.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kosta lupeta, nece biti isti socket.
 
Bar sam se poradovao na kratko krastavac. [emoji2] [emoji2]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
"Kosta lupeta" ne znam zasto mi je ovo toliko smesno :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kosta lupeta, nece biti isti socket.
Nesto mi se cini da su pocetkom 2016. najavljivali da ce Cannonlake biti poslednji sa 1151 socketom. Doduse Cannon je trebao da bude 10nm a izgleda da ce ipak biti 14nm pa bar socket da promene :d
 
Ako stave tri generacije na isti soket sa istom arhitekturom i malo vecim taktom ja se najiskrenije nadam da ce da propadnu i nikad vise da se ne vrate.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako stave tri generacije na isti soket sa istom arhitekturom i malo vecim taktom ja se najiskrenije nadam da ce da propadnu i nikad vise da se ne vrate.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

To mu skoro pa dodje kao ista generacija po performansama za 97.5% korisnika. Doduse ako promene socket eto nove generacije za siroke narodne mase. Dok oni dodju sebi Plavi prodade milion primeraka :D
 
Poslednja izmena:
Znam ja o čemu pričam, inače ne bih to ni rekao. Naravno da se još ne zna za sigurno ništa, ali sam i ja naišao na info da će Socket ostati isti.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Meni je bitno da sam ja sa 6700k siguran jos mnogo godina, nadam se koliko i ovi sa 2500k.
Sada samo da se pazari vodeno i da se stavi na jedno 4.8 Ghz, pa mogu da se posvetim ulaganju u grafiku.

Sto se cena tice, bice to kod Madjara 40ak eura vise od 6700k i to je to.

A i sto se testiranja i poredjenja tice, ja sam uvek na raspolaganju.

Sent from my SM-G935F
 
Meni je bitno da sam ja sa 6700k siguran jos mnogo godina, nadam se koliko i ovi sa 2500k.
Sada samo da se pazari vodeno i da se stavi na jedno 4.8 Ghz, pa mogu da se posvetim ulaganju u grafiku.

Sto se cena tice, bice to kod Madjara 40ak eura vise od 6700k i to je to.

A i sto se testiranja i poredjenja tice, ja sam uvek na raspolaganju.

Sent from my SM-G935F
Sigurno imas da budes miran 4 a mozda i vise godina.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno