Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Isto koliko i za zahtevne stvari. Nestabilan oc ce da popije BSOD metak bilo u igri ili u aida64, samo ce mu malo duze trebati ili ce ispoljiti znake nestabilnosti.
Ako mu je granica stabilnosti 5.1ghz u stress testu, mala je verovatnoca da ce raditi na 5.2ghz u igrama, posebno novijim koje procesore dobro upregrnu.
 
Koliko je bezbedno voziti 1.5V ddr3 ram uz G4560? Ne za testiranje, za stalno koriscenje.

To je Duke pitao ali mislim da nije dobro formulisao, pa zato i nema odgovora..
 
Poslednja izmena:
Pa radi, tehnički, ti procesori podržavaju DDR3 memoriju, problem je napon standardne DDR3 memorije od 1,5V. Kaby Lake, a i Skaylake procesori (odnosno IMC u njima), podržavaju samo do 1,35V. Po Intel-u, DDR3 memorija na 1,5V će pre ili kasnije spržiti IMC.
 
Kod druga Celeron G3900 uopste nije hteo da postuje sa DDR3(1.5V).
Probao je sa vise sticka, od kojih svi rade, ma nije hteo da cuje..
Sa DDR3L normalno radi sve.

Znam intel specifikacije, pise DDR4 ili DDR3L(1.35V) na sajtu..
Jel se zapravo desilo da nekom crkne procesor zbog toga ili samo u teoriji?

Pitam onako, svakako ne bih koristio/preporucio DDR3 uz te platforme.
 
Mislim da je tu bio problem do ploče, odnosno ploča podržava samo DDR3L, ne i DDR3. Možeš da staviš DDR3L u DDR3 slot, ali ne i obrnuto.
 
Ploca je AsRock Z170 Pro4 D3, po sajtu AsRocka podrzava i DDR3 i DDR3L.

Na Memory Support list za tu plocu ima kit-ova sa 1.65V..
 
Poslednja izmena:
Onda je nešto drugo bilo u pitanju, ploča ili procesor, ili sama kombinacija. Skylake i Kaby Lake procesori podržavaju i DDR3 memoriju, u suprotnom ne bi ni bilo s1151 ploča sa DDR3 memorijom. Inače, na više mesta sam naleteo na upozorenje da će DDR3 na 1,5V pre ili kasnije da sprži memorijski kontroler, tako da ne bi to radio.
 
Iz zezanja sam probao sve moguce kombinacije sa velicinama i slotovima sa ddr3 ramom,sve radi bez problema.
Masina radi skoro 24/7,sve je pod garancijom,sve po proizv. spec.,ne pada mi na pamet da nesto pazim,stedim itd... videcemo dokle ce izdrzati...
 
Pomislio sam da su prekinuli i3 liniju kad sam procitao naslov, sto bi bilo logicno sa consumer friendly tacke gledista. Toliko o Intelu.
 
E to im ne bi bilo pametno jer uskoro stize Ryzen 3. AMD da je pametan pa da R3 1100 ceni oko 100 dolara (ipak su to cetiri prava jezgra), nema tu sta bilo kakav i3 da trazi. Ovako, taj Pentium ostaje nepobediv.
 
Niko ziv nece kupiti i3 pored 4/4 Ryzena za 130e.

Sramota, proizvode Pentium u manjim kolicinama, zato sto ne smeju da podignu cenu ili ukinu :D
 
Sta je sramota,sto gledaju da sto vise zarade?
Kao AMD ne bi da moze radio isto?
Cudo da su uopste izbacili takav cpu po takvoj ceni... neko se zezno u intelu...
Hajmo malo da odrastemo,ako nije problem...
 
Sramota je generalno sto prodaju 4/4 i5 po vecoj ceni nego sto se prodavao kad je izasao pre 6-7 godina, a u principu isti proizvod, eventualno je sad i losiji jer se ne lemi nego se stavlja pasta.

Ovo je pa tek sramota, puste dobar proizvod pa kad se suludo prodaje namerno ce ga manje proizvoditi, jer ako podignu cenu ljudi ce pljuvati, ako ukinu ljudi ce besniti, ovako ce biti "nema ga, krastavac".

Marketing>inzenjerstvo.

Edit:
Nigde AMD nisam pomenuo u svom postu.
 
Poslednja izmena:
Ivane,u monetarnom sistemu ne postoji sramota,samo profit...
Kako ce nam biti zavisi od AMD... i to je to...
 
Nece se oni mnogo ofajditi od ovoga, i3 je ionako poluproizvod, kome treba za HTPC moze i 2/2 pentium da posluzi, za neku ozbiljniju upotrebu bice Ryzen 4/4 za 120-130e, 2/4 i3 ce kupovati veoma mali broj ljudi, a krajem godine valjda dolazi Ryzen APU koji ce po svoj prilici ubiti i3 nacisto.

Nadam se da je ovo sa Pentiumom neistinito :D

Edit:

Srecom za njih postoji masa ljudi sa "intel je intel" razmisljanjem, pa ce tako nesrecni i kupiti i3 pored 4/4 Ryzen :D
 
Poslednja izmena:
krajem godine ce doci 4C/4T i3 koji ce sa standardno visokim klokom i boljim IPC da se stavi na jeftinoza plocu i da se zavrsi posao. i opet ista prica, opet ce Ryzen morati da se nateze do pucanja ne bi li ga stigao a vrv nece ni moci da ga stigne. plus usteda na ploci, hladnjaku, maltretiranju...
 
Srecom za njih postoji masa ljudi sa "intel je intel" razmisljanjem, pa ce tako nesrecni i kupiti i3 pored 4/4 Ryzen :D

Ko kako razmislja i kako trosi svoj novac nije tvoj/nas problem niti imamo prava da etiketiramo.

Ovaj tvoj komentar je cisto trolovanje/flejmovanje,neko bi rekao fanbojizam jer potenciras isto van tema predvidjene za to i u buduce ce zestoko biti sankcionisano,ne bitno ko je u pitanju i iz kog je "tabora".
Dosta je bilo.
 
da li je istina da se ukidaju pentium g4560 posto sam negde procitao da je u pitanju lazna vest ?
 
Videcemo da li je istina...

Mada realno,zasto ne bi to ucinili... nemaju konkurenciju u tom segmentu a intel se ocigledno vodi sa da je 4 thread isto kao 4 cores pa izjednacavaju i3 sa R3...
Ali na duze staze to moze biti dobra stvar za nas jer sami sebe ukopavaju tom politikom te ce mozda biti primorani na drasticne korake... neko moje vidjenje stvari...
 
Ne.

i5 4/4 postaje i3.

i7 4/8 postaje i5.

i7 je 6/12.
 
Kažeš da su najave za i5-8600K i i5-8400 sa 6c/6t lažne? :)
 
Pitanje je da li ce uspeti da nabiju 6 jezgra i da ne trosi 150W.

6/6 na 4.5+GHz bice best buy za gaming ako bude postojao i ne bude kostao 350e i ne bude trosio 150W.
 
Taj 6/6 i5-8600K će, po ovim najavama, imati 95W ali i daleko niži osnovni takt - 3.6 GHz.

Za gaming neće u skorije vreme biti boljeg procesora od 4/8 i7-7700K (91W - 4.2Ghz).

Biće interesantno videti da li ovi procesori imaju integrisanu grafiku i ukoliko je nemaju da li je Intel nauštrp nje ubacio još dva jezgra.

U svakom slučaju dobra vest za kupce. Konačno ima konkurencije.
 
Prvo da vidimo kakvi će biti turbo klokovi, mada ni osnovni ni turbo klokovi ne moraju da govore bilo šta o nekom prosečnom oc potencijalu tih procesora, a to je najbitnije u celoj priči.
 
Lagano cu iz premium da se prebacim na mainstream.
Taj 6 core procesor i ako da Bog overclock nek ne bude ispod 4.7-4.8 Ghz bice veoma dobra kupovina i sveukupno veoma zahvalna platforma
gotovo za sve namene. Doduse, ima tu i cache, pci-e lanes i sl. koje ce Intel da ustroji za mainstream mada ne vidim da nesto fali 7600k/7700k procesorima.

Moj 6600k sljaka za sve pare, prezadovoljan sam.
 
Još ako će moći da se koriste na postojećim Z170, Z270 pločama biće to pun pogodak.
 
Nazad
Vrh Dno