Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Čuj 4670K, 2600K... :D
Svaku generaciju planiram da odradim upgrade i onda kad vidim šta su izbacili odustanem.

Pa da ljudi sa 2500K i 2600K su napravili kupovinu decenije. Jedian mana su ploce koje ne podrzavaju novije konekcije i tehnologije, ali ima PCIe kartica koje to nadomescuju u vecini slucajeva, tako da im se produzava zivotni vek znacajno.

Samo menjas graficke karte :)

Sto volim ovako kada pobrljavi :d
Screenshot_4.png
 
Poslednja izmena:
Intel stvarno nije normalan ako je ovo tačno.
 
Da,slažem se. E zato se baš nadam da će AMD Zen ostvariti veliki uspeh i da će se moći boriti sa Intelom, što se performansi tiče.

Intelu treba neko da ih malo probudi iz njihovog dugog zimskog sna, očigledno.

Zaista je bezobrazluk da Intel uvede novine samo što se integrisane grafike tiče i hardverski dekoding H265 video sadržaja i još nečega...To se još nikada dosad nije desilo, uvek je bilo makar 5 % IPC poboljšanja...
 
Ok je izbaciti refresh koji podrazumeva vise klokove, kao sto je bio slucaj sa 4790k Devils canyon ali zaista nema nikakvog osnova nazvati takav refresh novom core generacijom kao sto je u ovom slucaju uradio Intel.

Bilo kako bilo, mislim da ce bez obzira koliko core arhitektura bila dobra, Intel morati konacno preseci i krenuti u novi dizajn jer je kako se cini dostignut limit sto se tice povecanja IPC-a.
Imaju svoje alien fabove i proizvodni proces koji je druga dimenzija u odnosu na TMSC, GloFo i ostalu boraniju ali arhitekturu ce ipak na kraju morati radikalno menjati.
 
Ja stvarno ne znam u čemu je problem. Intel je najavio da prelazi sa Tick-Tock, na P-A-O model i objasnio o čemu se radi. Ne znam zašto ljudi preskaču zvanične informacije. Kad su predstavili Skylake na IDF-u prošle godine, poredili su promene arhitekture sa SB-om i Haswell-om, nigde nije bilo ni IB-a ni Broadwell-a. I kad je najavljen Kaby Lake, rekli su da je to samo optimizacija Skylake-a, i to će i biti. Ne znam što se ljudi bune. Koga zanimaju samo performanse po kloku, neka čeka Ice Lake 2018. I kakve veze ima kako se zove arhitektura/revizija? Niko ko aktivno ne prati IT nema pojma ni za jedan od ovih naziva. Ljudi uglavnom znaju samo za i3, i5 i i7 i ništa više

https://en.wikipedia.org/wiki/Tick-Tock_model
 
Zato što stalno izmišljaju novi socket, uz nenormalne cene. A Kaby izbacuju samo da ne bi smanjili cene. Daju privid nove generacije. Presipanje iz šupljeg u prazno.
 
Kaby Lake se USTVARI ovako kasno izbacuje SAMO i JEDINO iz razloga što se još uvek NE ZNA pouzdano kada će 10 nm Canonlake uopšte biti spreman za proizvodnju...

Da se zna, bila bi druga priča, Intel je ladno mogao Kaby Lake izbaciti već sada, i to za oba tržišta, i za desktop i za ultra-book tržište.

Ovako, sad čekaju januar da ne bi bio preveliki jaz između predstavljanja Kabylake-a i Canonlake-a...e zato tu sad u igru ulazi žgoljavko !!!


Što se Canonlake-a tiče, mnogobrojne glasine su ranije govorile da će on najzad imati 6-core procesor za consumer tržište i da će doneti dosta noviteta, neke nove instrukcije (AVX 512) i da će se IPC značajno poboljšati, e sad šta i kako će biti još je izuzetno rano da se kaže. Predstavljanje Canonlake-a se ne očekuje pre jeseni 2017. godine, i to samo za ultra-book tržište, dok Canonlake procesori namenjeni desktop-u će izaći, izgleda, na CES 2018...
 
Da mi je neko pricao da ce mi 4670K trajati punih 5-6 godina, ne bi mu verovao onda kada sam ga kupovao.
 
Kaby Lake se USTVARI ovako kasno izbacuje SAMO i JEDINO iz razloga što se još uvek NE ZNA pouzdano kada će 10 nm Canonlake uopšte biti spreman za proizvodnju...

Da se zna, bila bi druga priča, Intel je ladno mogao Kaby Lake izbaciti već sada, i to za oba tržišta, i za desktop i za ultra-book tržište.

Ovako, sad čekaju januar da ne bi bio preveliki jaz između predstavljanja Kabylake-a i Canonlake-a...e zato tu sad u igru ulazi žgoljavko !!!


Što se Canonlake-a tiče, mnogobrojne glasine su ranije govorile da će on najzad imati 6-core procesor za consumer tržište i da će doneti dosta noviteta, neke nove instrukcije (AVX 512) i da će se IPC značajno poboljšati, e sad šta i kako će biti još je izuzetno rano da se kaže. Predstavljanje Canonlake-a se ne očekuje pre jeseni 2017. godine, i to samo za ultra-book tržište, dok Canonlake procesori namenjeni desktop-u će izaći, izgleda, na CES 2018...
Izbacuje se i za svaki slučaj zbog AMD. Da im pokupe kupce pad meseci ranije.
 
Ide on i na 5.3GHz :D Voda, skalpiranje, lapovanje, tecni metal i mnogo dobar primerak :d

Pa sad, 5.3 GHz je malo optimistično...ali ko zna, verovatno nije nemoguće ako se ubode mnogo dobar primerak procesora.
 
Pa sad, 5.3 GHz je malo optimistično...ali ko zna, verovatno nije nemoguće ako se ubode mnogo dobar primerak procesora.

Koliko sam video tovaris nenad je nacepio taj procesor na 5,3GHz i prosao je Cinebench R15 :D
 
Kosta ne troluje, on je iz druge dimenzije.

A sto se tice quad core xeona, savrseni su npr za web servere koji ne zahtevaju puno cpu snage, a treba im ECC ram.
 
Čekao sam Kaby Lake za 4k HTPC i sad ispada da neće imati ni DP 1.4 ni HDMI 2.0 ni 4:4:4...
I kako onda da ide 4k 60Hz?

Jedino da se nadam da će desktop verzije imati podršku ali koliko vidim slaba vajda.
 
Jel Kaby Lake revizija Skylake-a, nesto kao Devil's Canyon kod Haswell-a?
 
Da, jeste...


Westmere (2010)32nmCore i3/i5/i7Tick (new process)
Sandy Bridge (2011)32nmSecond-generation Core i3/i5/i7Tock (new architecture)
Ivy Bridge (2012)22nmThird-generation Core i3/i5/i7Tick
Haswell (2013)22nmFourth-generation Core i3/i5/i7Tock
Broadwell (2014-15)14nmFifth-generation Core i3/i5/i7, Core MTick
Skylake (2015-16)14nmSixth-generation Core i3/i5/i7, Core m3/m5/m7Tock
Kaby Lake (2016-17)14nmSeventh-generation Core i3/i5/i7, Core m3"Optimization"
Cannonlake (2017?)10nmTBA"Process"
 
Poslednja izmena:
Znaci preskacem upgrade...opet :D
 
Ako vec nemas potrebu za s2011 platformom, onda preskaci bar dok ti ne istekne garancija. A realno si miran i do kraja decenije. :D
 
Znaci preskacem upgrade...opet :D

Realno, ti sa tvojim 4790K procesorom uopšte nemaš potrebe da menjaš išta, barem do kraja 2017. godine ili čak i do 2018 godine, kada će se NAJZAD pojaviti Canonlake.

Eventualno, ako budeš imao potrebe za S2011 platformom, čekaj objavu budućeg Skylake-E procesora negde sredinom iduće godine, pa razmisli onda o upgrade-u.
 
Razmisljao sam i o 6700k kad se pojavio, ali kad sam video da je dobitak 5%, odustao sam. Pogotovo sto ovaj moj voli OC :)
Svidja mi se kako uvek predstave kao novu generaciju procesora, a ono bude samo refresh.
Cekamo Cannon Lake :)
 
Nenad 970 je kacio rezultate za svoj procesor na 5 ghz , a oni su identicni rezultati sa 6700 na 4,5ghz u R15 i u cpuz bench.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
zna li se kada ce se ovi procesori pojaviti zvanicno u prodaji? Razmisljam da uradim upgrade, kupujem procesor, plocu i ram. Pa se mislim da li sada uzeti 6700k ili cekati novu generaciju!
 
zna li se kada ce se ovi procesori pojaviti zvanicno u prodaji? Razmisljam da uradim upgrade, kupujem procesor, plocu i ram. Pa se mislim da li sada uzeti 6700k ili cekati novu generaciju!

Da,otprilike se zna, sve glasine su dosad govorile ili pred sam kraj ove godine(čitaj oko 20.decembra) ili, što je više realno, za vreme CES sajma u Las Vegasu u prvoj nedelji januara 2017. godine.

Čipset, tj ploče za Kaby Lake će se verovatno pojaviti u prodaji ranije, Z270, moguće već krajem novembra.
 
Da,otprilike se zna, sve glasine su dosad govorile ili pred sam kraj ove godine(čitaj oko 20.decembra) ili, što je više realno, za vreme CES sajma u Las Vegasu u prvoj nedelji januara 2017. godine.

Čipset, tj ploče za Kaby Lake će se verovatno pojaviti u prodaji ranije, Z270, moguće već krajem novembra.

Hvala!

Tako kada sam cekao ovoliko mogu ca cekakam jos malo pa da pazarim taj procesor. Prvenstveno jurim sto vise ram memorije, komp bi bio koriscen za graficki dizajn i fotografiju a ponekad i za 3D. Igrice igram vise iz razonode. Tako da 32gb I7 i neka skroma ploca zavrsice posao.
 
Pozdrav, ljudi drugar planira da kupi komp(malo faks, a malo vise igrice) za oko 2 meseca , napravili smo neku konfu, sta mislite da li da ceka kaby/zen ili da uzme sky ?
ps: kaby kad se pojavi vrv ce cene biti malo naduvane pa bi morao da ceka jos malo dok se smire.
 
Nazad
Vrh Dno