Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Pa bilo bi veoma dobro za intelovce da zen dube dobar, intel bi morao (vrv on cannonlake-a) da uradi poboljsanja, a ako se secam tako je uvek i bilo, cim se amd priblizi oni daju gas a do sad bili u leru.
 
Bilo bi, ali nece da se desi...pogledaj kada su izbacili FX procesore 2012-te.
Mislim na ozbiljan processor ne ove "Pume" i druge macke u 28nm.
 
Ko ce njih da ceka da svakih 5 godina objavljuju krstene procesore , intel skoro svake godine nove izbacuje.
 
Pozdrav, ljudi drugar planira da kupi komp(malo faks, a malo vise igrice) za oko 2 meseca , napravili smo neku konfu, sta mislite da li da ceka kaby/zen ili da uzme sky ?
ps: kaby kad se pojavi vrv ce cene biti malo naduvane pa bi morao da ceka jos malo dok se smire.

Nek se taj tvoj drug strpi do kraja decembra, kada će otprilike uaći i Zen i Kaby Lake.

Dotle nek skupča pare za dosatnu memoriju i veći hard disk, na primer.

Ja bih ti preporučio da uzme Zen, pa kud pukne da pukne.
 
Fake ili nebitno, biraj.
-Nisu linkovali rezultate od 6700k vec izvadili brojke iz dupeta. Mogu se naci rezultati od 6700K u Geekbench v4 koji su identicni ili veci (a i slabiji ) od navodnih 7700K rezultata.
-Ne znamo na kojoj frekvenciji je testirano. Prednost, ako ikakva, verovatno postoji zbog vece stock frekvencije.
-Clickbait naslov. Da su napisali da je rezultat samo iz Geekbench-a, nikoga ne bi interesovalo da cita artikal.
-Samo Geekbench rezultati. See the above
 
jedno su rezultati drugo je praksa. Da li cemo svi koristiti iste ploce, iste memorije, isti napon i isti ssd hard disk? Sve to zavi kako ce se brzina odigradi. Imam 2500k koji isto sljaka kako treba nikada nisam gledao te rezultate a iskreno niti me zanimaju. Najbitnije da taj racunar zavrsava ono sto treba. Kao graficki dizajner i fotograf meni bi i 6700k zavrsio dobar posao. Razmisljao sam da promenim memoriju na ovom mom racunaru ali posto mi treba jos jedan resio da uzmem novi. Ako vec mogu da sacekam jos malo ok eto novi procesor i poloca, ako to krene da se odugovlaci dobro ce doci i 6700k. Prvenstveno uzimam najaci model posto razmisljam na duge staze. 2500k pazario sam kada se pojavio secam se da sam reklamirao maticnu plocu zbog neke greske misli da je SATA bio problem. Evo od tada do danas ja na tom procesoru radim sve i stvasta. Radi 3d max, illustrator, photoshop.... Sto je najbolje graficka je pomogla dosta sve novije igre rade na ultra podesavanja naravno ne 4k ali 2k rade super, za hd da ne pricam.
 
Videćemo za oko tri meseca da li je ovo istina ili nije. Ali, iskreno, misim da je ovo fake, poboljšanje će biti oko 5-7 % u odnosu na Skylake, nikako više.
 
Moze im se, pored ovakog AMD...da izbace ZEN i pokidaju bila bi druga prica.
Ovako mogu do besvesti na kasicicu za par %, kao stoje stvari nece tome skoro kraj.
 
Mislim da smo vec utvrdili 0% IPC poboljsanja, nema potrebe da raspravu vodimo u tom smeru.
 
Moze li neko da mi objasni cemu sluzi u ponudi ovaj na 3.4GHz vs 3.5GHz?
zzz.PNG
 
Isto kao i do sada, da kosta malo manje :p
 
Sluzi da jedan od ta dva bude najverovatnije neisplativa kupovina. :d
 
Kapiram da ce biti i 7600k u ponudi,pa ce ljudi birati 7500 ili 7600k.. A 7600 ce retko ko uzimati...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ovo ce opet da bude isto ******, drugo pakovanje kao do sada od Intela? Cena gore se podrazumeva.. Ako Zen ne uradi nesto, mogu slobodno da pakuju torbe iz Cpu sveta, a Intel moze konacno da gura 1% vece perfomanse a 10% vece cene svake godine. Smorili su jbt..


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://goo.gl/nReEin
 
Sta da se radi... makar ce pasti cena skajlejku...
 
Po meni Kaby Lake ima smisla kupovati jedino ako neko ide specificno na bolju podrsku USB 3 i SATA interfejsa preko cipseta i/ili 4k 10-bit decoding on-die. Sve ostalo nije vredno pomena.

Pojavile su se i specifikacije OC 7600k na http://techfrag.com/2016/10/18/kaby-lake-7600k/

5.1GHz na 1.504V.
 
Jel ima negde poređenje i5 i i7 K procesora po serijama od 2xxx pa do danas?
Koliko procentualno dobitka je bilo iz serije u seriju?
 
5-10%. U igrama i manje, vise je porast u renderu zbog instrukcija itd.
 
Hvala, odličan članak.
Znači od Kaby-a da očekujemo ~5%.
Jel će i cena biti ista kao za Skylake ili će i to ići gore?
 
Bice varijanta kao Haswell i Devil's Canyon, ista arhitektura i malo podignut clock procesora.
Znaci Skylake na 4.5GHz = Kaby Lake na 4.5GHz.
Moja pretpostavka :)
 
Yup, ima glasina da je IPC isti jer se kao prednost Kaby Lake-a predstavljaju rezultati postignuti na razlicitim frekvencijama.

Ali, treba sacekati objavljivanje procesora i prave testove jer se sve sada svodi na rekla-kazala.
 
Ma nek se nose i oni i OC. Za novac koji moraš da izdvojiš za dobru Z170/270 ploču i otključan i5 (i solidan kuler), možeš da uzmeš B150 i zaključan i7. A ima pristojnih B150/H170 ploča na kojima bi opušteno mogao da držiš sva jezgra i7 bar na turbo kloku i sa stok kulerom, ako ne i 100-200 MHz više.
 
Nazad
Vrh Dno