Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Cek, a sta bi s onim sto je rekao da mu 7700K na 5GHz baca 1200 u CB?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Detaljnije. Ne sećam se kako je bilo podešeno ranije ali sam od prilike stavio 1.495v u biosu i testirao opet na 5.2GHz. Detalji:
cb+hwmon 5.2GHz.JPG
v.JPG
@ivanbass1
Našao sam r7 1700 ocovan na 4 i daje u istoj verziji cpuz benčmarka 17.01.64 skor od 436 što se uklapa u skor tog zlatnog R3 1200. Možda 1800x ne boostuje idealno ne znam jedino Nesha iz Norveske da proba test.
500x1000px-LL-7f986312_vs6700K.jpeg
 
Poslednja izmena:
Da ubacim i ja jednu iz 5GHz kluba, doduše, memorija mi je krš, a i ova mini Noctua jedva uspeva da ga ohladi i na 1.3V uprkos delidu, preko toga već ne može nikako.
Ipak, igre rade i ovako, 7z pakuje, CB radi, doduše, trotluje posle 5-6 prolaza, Prime i ostali stress testovi (Linx, OCCT, IBT...) pucaju posle 10s... dok ne sklopim celu mašinu, sasvim prihvatljivo. :d
 

Prilozi

  • CB.5GHZ.PNG
    CB.5GHZ.PNG
    478.3 KB · Pregleda: 152
Slab je to kuler za taj napon, dobro se jos i drzi.

Sent from my S6 Edge
 
Lagano stegnes blok malo po malo dotezes mislim da ne bi trebalo da bude problema. Nisam imao licna iskutva jer nazalost 7700K koristim samo za subzero pa nisam koristio CPU bez IHS a. Ali samo pazljivo i ja cenim da je bi bilo to sve ok.
 
Lagano stegnes blok malo po malo dotezes mislim da ne bi trebalo da bude problema. Nisam imao licna iskutva jer nazalost 7700K koristim samo za subzero pa nisam koristio CPU bez IHS a. Ali samo pazljivo i ja cenim da je bi bilo to sve ok.

Donece mi kum 3 komada. Probacu prvo na celeroncicu, pa cemo videti da li pase :)
 
mene bas interesuje razlika u temp izmedju direct die i sa IHS om. Mogao bih da probam kada nabavim dobar 8700K da ne ubijem ovaj jedan 7700K pa da ostanem klot :D
 
Pa i nije neka razlika, imaš kod mene u temi sa Ravenom od pre nekoliko godina kada sam stavio naked mount za Ivy na 3770k. Doduše, bio je i drugi setup (blok, pumpe, radijatori...) pa je pitanje koliko je uopšte bilo do on-die mounta a koliko do razlike EK Supremacy vs Koolance 380I. Po meni nije vredno rizika da krcneš jezgro.

pre on die:
Nije potpuno odvojen loop - nesrećno sam odabrao rezervoar koji ima dve pumpe koje vuku vodu samo paralelno iz iste pregrade. Jedna gura vodu kroz grafike pa 540 rad i nazad u rez, a druga kroz cpu, 480 rad i nazad u rez. Temp vode posle procesora je jedva 35 stepeni, ali je cpu u Linxu na 80. AVX prime je doduše celih 10c niže na ~70-71. 3770 je skalpiran i CLU je između jezgra i IHS, a Gelid GC Extreme između IHS i bloka. 4800 @1.4V. Videću pre sledećeg rasklapanja šta mi je činiti - možda pribavim EK Supremacy sa de-lidded montažom direktno na jezgro, a možda i probam sa drugačijom postavkom loopa (res-pump-cpu-gpu-rad1-rad2-res) i spajanjem pumpi preko Y adaptera.

posle:
Mali update... i dalje nije baš u vezi sa naslovom teme, ali da ne bude dosadno. Zamenjen CPU blok, konačno namešten EK Supremacy + On-die mount + CLUltra, a i sklopljena nova privremena lokacija, na žalost, nisam uslikao kada je sve povezano, ali bitan momenat je na trećoj slici - max ~70 stepeni po LinXom.
 
Meni nije baš najjasnije čemu ova pločica služi. Jel može neko da pojasni?

Kad se skine IHS (metalni poklopac procesora) i kad je jezgro izloženo tj dostupno, ova pločica se nalepi okolo i onda možeš da montiraš hladnjak bez IHS-a (metalnog poklopca jezgra). Pločica služi da simulira debljinu IHS, tj da ne pretegneš hladnjak i polomiš jezgro kada ga stavljaš.

Imaš na netu dosta ako kucas "direct-die Intel cpu" itd...

[YOUTUBE]8ZaupV3MLjs[/YOUTUBE]
 
Razumeo. Hvala ti puno :)

Da li je neko probao sa Kaby Lake-om, koliki je realni dobitak?
 
Kad se skine IHS (metalni poklopac procesora) i kad je jezgro izloženo tj dostupno, ova pločica se nalepi okolo i onda možeš da montiraš hladnjak bez IHS-a (metalnog poklopca jezgra). Pločica služi da simulira debljinu IHS, tj da ne pretegneš hladnjak i polomiš jezgro kada ga stavljaš.

Imaš na netu dosta ako kucas "direct-die Intel cpu" itd...

[YOUTUBE]8ZaupV3MLjs[/YOUTUBE]

Gde si to uzeo i za koji socket je to? Kako da ja dodjem do toga?
 
Gde si to uzeo i za koji socket je to? Kako da ja dodjem do toga?

Platiš mi ovih 5-6 eura i poštarinu do tebe kad dobijem krajem oktobra :D


EDIT: Skylake i Kaby Lake

@nemanja123

Kad ga stavim, znaćemo dobitak ako ne zeznem die :d

:wave:
 
Poslednja izmena:
Što bi zeznuo kristal? Pa pre pentiuma 3 nije bilo IHS na procesorima, pa su se nekako montirali kuleri. Na grafičkim kartama isto nema IHS. Samo mislim da kad stavljaš kuler direkt na kristal treba lepo razmazati pastu, ne one fore staviš zrno pa pritisneš ko sivonja da se rasporedi sama. Još ti ta pločica pomaže da ne možeš da pritisneš jedan ćošak kristala i polomiš ga. Male su šanse da nešto zezneš.
 
Platiš mi ovih 5-6 eura i poštarinu do tebe kad dobijem krajem oktobra :D


EDIT: Skylake i Kaby Lake

@nemanja123

Kad ga stavim, znaćemo dobitak ako ne zeznem die :d

:wave:

Kad stigne vici me :)

Od kud znam sta moze da me zadesi sa ovim 8700K, mozda cu i morati (mozda) da ga skalpiram.
Nek ima da se nadje :)
 
Interesantno je bilo probati h265 enkodiranje filma, majning na dve karte i par torenata downloadovati i ući tako sa svim tim u BF1 na jendoj karti koja ne kopa i videti da nema seckanja. Igra ide fino oko 85fps na multi player mapi. Kao da samo Ryzen može da multi taskinguje. Nije ni plavac za bacanje.
 
Pa i nije neka razlika, imaš kod mene u temi sa Ravenom od pre nekoliko godina kada sam stavio naked mount za Ivy na 3770k. Doduše, bio je i drugi setup (blok, pumpe, radijatori...) pa je pitanje koliko je uopšte bilo do on-die mounta a koliko do razlike EK Supremacy vs Koolance 380I. Po meni nije vredno rizika da krcneš jezgro.

pre on die:


posle:

Nisam uspeo da da shvatim iz ovih citata kolika je razlika
 
Narucena 4 komada. 2 za mene, jedan za zver ako neko hoce his jedan neka vice ovde
 
Moze i ovako
 

Prilozi

  • 21587296_1974072432881987_329710511033661447_o.jpg
    21587296_1974072432881987_329710511033661447_o.jpg
    129.9 KB · Pregleda: 118
  • 21688082_1974072446215319_7362948798927128668_o.jpg
    21688082_1974072446215319_7362948798927128668_o.jpg
    158.7 KB · Pregleda: 115
  • 21752534_1974072482881982_8923942921451463086_o.jpg
    21752534_1974072482881982_8923942921451463086_o.jpg
    147.5 KB · Pregleda: 123
Poslednja izmena:
Koja zezancija oko delidovanja i vodenog hladjenja. Nema sanse da bi seckao plastiku oko socket-a da bi sve leglo kako treba.
Jedina solucija je da se stavi Coollaboratory Liquid Pro i vrati IHS.

 
Poslednja izmena:
Moraju overklokeri tool da naprave za lako skalpiranje plastike socketa u jednom potezu. To je privremeno rešenje, ali ništa dok na medicinskom fakultetu ne otvore katedru za tehničku hirurgiju Intel procesora jer svakim danom treba sve više operacija. Tržište je u ekspanziji i biće posla za sve. Uskoro očekujem da pređu na isporuku procesora u delovima pa sami da sklapamo kao iz Ikea proizvode pincetom i lepimo, stavljamo odmah premaze na die po želji. Majonez, tečni metal.., ko šta voli.
 
Preveliko cimanje je stavljati direct die, nije to naivno nimalo.

Sent from my S6 Edge
 
Poceo sam da razmisljam o tom delidovanju kao mogucnosti pa rekoh da vidim kako stvari stoje sa vodenim sistemima.
Na samu pomisao da moram block da stavim direktno na plocicu se jezim. Ko ima vodeno zna koliko block stvara pritisak, ne treba se sa tim igrati.
Pogotovu ja koji imam tesku ruku, treba jace da zategnem i eto belaja.

Ako se radi delid, bolje je da se IHS vrati. Najmanje cimanje. Jedino sto bih ja IHS posle zalepio silikonom.
 
Taman sačekaj reviewove da vidiš šta može da se uradi sa običnom vodom, šta sa delidom itd itd pa možda neće ni biti tada interesantna opcija takvog direct die metoda kada stignu rezultati.
 
Nisam uspeo da da shvatim iz ovih citata kolika je razlika

Pao sa 80 na 70 max temp, doduše, mislio sam kad sam krenuo da kucam da je bio samo drugi blok, ali posle videh da je skoro sve promenjeno sa novim merenjem, i blok i pumpe i radijator i loop, tako da je diskutabilno koliko je realan dobitak samo na osnovu on-die mounta. Ovaj bakarni IHS deluje kao OK rešenje, stepen dva niže od fabričkog koliko videh da su dobili u testovima.
 
10C je ok skroz, stvara prostor za jos 50 100mhz. U principu najveci dobitak je obican delid i ispod IHS i na IHS da se stavi grizli/gelida/kingpin pasta i teraj sve preko toga je cimanje i kosta a nema nekog dobitka. Sve varijate posle te kosta ili su rizicne, a dobitak je mali. Bakarni IHS su izmisljeni zbog subzero hladjenja jer je zaisto tesko montirati pot direktno na die. Inace sve je vise slucajeva da da ljudi kontiraju pot dikretno tako ako moze pot da se montira onda moze i blok :D
 
10C je ok skroz, stvara prostor za jos 50 100mhz. U principu najveci dobitak je obican delid i ispod IHS i na IHS da se stavi grizli/gelida/kingpin pasta i teraj sve preko toga je cimanje i kosta a nema nekog dobitka. Sve varijate posle te kosta ili su rizicne, a dobitak je mali. Bakarni IHS su izmisljeni zbog subzero hladjenja jer je zaisto tesko montirati pot direktno na die. Inace sve je vise slucajeva da da ljudi kontiraju pot dikretno tako ako moze pot da se montira onda moze i blok :D

Jasno, ali nije 10 stepeni manje bilo samo zbog ondie, tako da nije ni merodavno previše. Moj glas isto za Gelid GC Extreme ili ekvivalentnu pastu na IHS a neki metal ispod. Najmanje cimanje i skoro pa max rezultati.

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Zdravo svima,

Da li je G4560 i dalje "best baj" za danas uobičajeno korišćenje desktopa, bez igrica?

Ako da, koju vrstu memorije uzeti za njega, koliko GB (4 malo danas?), dva stika ili jedan ili svejedno? Hvala! :)

Slika 1: Intel sajt za G4560
Slika 2: ploča koju bih kupio
d7143c051c3bfde611e14df409992c6c.jpg
c20ad2ce908c86e520707bd9a42557ea.jpg
Znači li to da ova ploča ne podržava DDR3?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno