Šta je novo?

Intel Kaby Lake

I opet ne kažu koja je verzija HDMI.
Ako ih ograniče i opet ne stave HDMI 2.0 onda opet integrisani GPU gubi smisao i opet neće biti jeftinog HTPC sa Pentium/Celeron/i3 i matičnom u malom formatu.
 
^Ti bi Aleksandre Kosticu, kao iskusan poznavalac i analiticar IT trzista, trebao da znas da ce do tada i usb3.1 i wlan biti prevazidjeni. Verujem da preko svojih kontakata po belom svetu imas neke insajderske info koje jos uvek ne mozes da podelis sa nama, ali ostani uporan u donosenju "vesti", kod nas je slab internet...
:d
 
Da,pa to je i očekivalo, ta glasina se vuče još od pre koji mesec. Nije veliko unapređenje, ali makar nešto su unapredili.


Prava stvar će biti sa čipsetom za Cannonlake platformu, Z370 ili kako se već bude zvao, jer će imati ugrađenu USB 3.1 podršku i integrisani WLAN u sebi.

Z270 chipset ce vec imati nativnu podrsku za USB 3.1. Za integrisani WLAN neće.
 
Z270 chipset ce vec imati nativnu podrsku za USB 3.1. Za integrisani WLAN neće.

Gde si to pročitao, ne, još uvek će imati samo USB 3.0 nativnu podršku, USB 3.1 podrška će biti moguća jedino kroz ugradnju kontrolerskih čipova nezavisnih kompanija.
 
The prices here are for the Netherlands specifically and as Guru3D points out, these are apparently the lowest price listings at the moment, appearing on the retailer ‘CentralPoint‘.
Core i5 7400: € 235
Core i5 7500:€ 253
Core i5 7600: € 277
Core i5 7600K: € 301
Core i7 7700 : € 386
Core i7 7700K : € 434

http://www.kitguru.net/components/c...lake-cpu-final-clock-speeds-and-pricing-leak/


Do keep in mind though that these processors aren’t due to go on sale until early 2017, so things could change- especially with AMD’s Zen CPUs also set to launch in a similar time frame, which could encourage serious competition in the market.
 
znaci napredak 0 % strasno ljudi :D ja ne znam ko ce ove nove graficke terati....
 
pa na primer 1090gtx ili novi titan da li ce biti problem i7 za njih....

To dosta zavisi od same arhitekuture. Ako pod 1090 GTX mislis na Voltu videcemo. Ne treba se tu nesto mnogo zamarati sta ce se desiti u buducnosti
jer su uvek ukljucene razne promene. Recimo da ce Volta sa chip-om iz najjace klase biti opako brza karta i sigurno je da ce se ona testirati
na premium Intel platformama.
 
To dosta zavisi od same arhitekuture. Ako pod 1090 GTX mislis na Voltu videcemo. Ne treba se tu nesto mnogo zamarati sta ce se desiti u buducnosti
jer su uvek ukljucene razne promene. Recimo da ce Volta sa chip-om iz najjace klase biti opako brza karta i sigurno je da ce se ona testirati
na premium Intel platformama.

ne sekiram se ja, nego mi cudo da cpu ne napreduje ni malo...a graficke kartice dobro napreduju...Zen ce biti slican intelu ili malo ispod sto opet govori da nema napretka....
 
ne sekiram se ja, nego mi cudo da cpu ne napreduje ni malo...a graficke kartice dobro napreduju...Zen ce biti slican intelu ili malo ispod sto opet govori da nema napretka....

Nema tu nista cudno. Konkurencije nema, Intel dozira i debelo zaradjuje. Poslovna politika. Muzes dok mozes.
Mislis da Intel vec sada ne moze da izbaci neki CPU da se smrznes? :)

Ukoliko Zen ponudi onoliko koliko se prica i to jos po nizim cenama to ce biti dobro da se bar za kratko vreme trziste malo stabilizuje.
Sto se tice priblizavanja performansi Intel-u. To su puste zelje. AMD nece moci nikad Intel da stigne, to treba svima da bude jasno.

Ja bih bas voleo da se Zen izjednaci sa sadasnjim Intel procesorima. Nece proci mnogo vremena izbacice neki CPU koji ce biti brzi najmanje 20-30% i to za pocetak.
Konkurencija je svakako vazna. Zivimo u monopolisticim vremenima vec dosta dugo.
 
pa na primer 1090gtx ili novi titan da li ce biti problem i7 za njih....

Naravno da nece.
Ne postoji single gpu karta koju Skylake na 4+Ghz ne moze da izgura. Niti ce je u skorijoj buducnosti biti.

Cak i kada naprave kartu koja zdere sve na 4K, snaga procesora nece biti od presudnog znacaja.
 
Nezahvalno je tako generalizovati. Dovoljna je odredjena promena u arhitekturi da karta postane uzasno procesorski gladna a da cak ne bude iz top ponude.
Znamo li nesto konkretnije o Volti ili Vega ili Navi itd? Nista.

Snaga procesora ce uvek biti vazna i presudna u iskoriscenju potencijala jednog GPU-a.
Tu jedino moze malo da utice DX12 a DX12 je mrtvo slovo na papiru i ko zna dokle ce tako da bude.

Skylake jeste napredan za danasnje vreme ali moze da postane diskutabilno da li ce kasnije biti dovoljan. Za sada je odlican i zavrsava super posao i nadajmo se da ce tako i da ostane.
 
Da li ste vi uopste svesni koliko je trenutno 6700k mocan procesor i koliko je uopste ne iskoristena njegova snaga.Kakvu god grafiku da izbace u narednih par godina to ce biti smesno za cpu.A da ne pricam o x99.Velika vecina ovde, racunajuci i mene ne koristi ni 50% cpu.
 
I da naprave kartu tipa 60+% jacu od GTX1080, procesor kao sto je Skylake i7 (~4.5Ghz) nema sanse da je slab.
 
Toliki skok ni sada nije daleko kada Titan X ima prednost od 35-40% u odnosu na GTX 1080 a jos se radi o sakatom chip-u.

Elem, ukupan napredak od 60 % za novu generaciju je malo, ako vec govorimo o Volti.
Najmanje sto treba ocekivati jeste napredak koji je doneo GTX 1080 naspram GTX 980, naslednik za naslednika a da pri tom u to nisam uracunao najjacu Voltu.

Pascal Titan X je svugde testiran na premium platformi.
Jedino gde sam video 6700k jeste benchmark od DigitalFoundry.

Ja samo kazem da ne treba prenagliti sa procenama, sve je to veoma promenljivo jer GPU-i mnogo vise napreduju nego CPU-i.
Nesto sto je delovalo kao kao strahovito jak CPU, vec "sutra" moze da postane nedovoljan. U svakom slucaju bolje je da se takav scenario ne obistini.
 
Poslednja izmena:
Pa titan x se i gušio na 1080p, pa čak u pojedinim naslovima u 1440p sa 6700k. Ima situacija gde daje gotovo isti fps u 1080p i 4k, a tu se zna šta je uzrok za bottleneck u nižim rezolucijama. :)
 
Poslednja izmena:
Realno gaming u 4k 60 fps neće skoro ako pričamo o ultra detaljima, samo assetto da mi radi preko 60 fps sve drugo mi je. Nebitno :D

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk
 
@rAMA


Kroz maglu se secam, zato sam i pomenuo da uskoro moze da se desi da procesor ne bude dovoljan.

Sto se tice 1080p tu je sama rezolucija usko grlo za grafiku.
Na primer, GTX 1080 je prejak za 1080p u mnogim igrama, podbacuje u rezultatu u odnosu na 19x12.
Doziveo sam to. Titan X je jos veca zverka, za njega je to tek 'ladna voda, ne oseti, nema sta da ga optereti.

1440p je vec problem ako pokazuje znake gusenja. Tu je uzrok nesto drugo ;)

Pa ne testiraju oni bez razloga na premimum platformama.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice 1080p tu je sama rezolucija usko grlo za grafiku.
Na primer, GTX 1080 je prejak za 1080p u mnogim igrama, podbacuje u rezultatu u odnosu na 19x12.
Doziveo sam to. Titan X je jos veca zverka, za njega je to tek 'ladna voda, ne oseti, nema sta da ga optereti.

1440p je vec problem ako pokazuje znake gusenja. Tu je uzrok nesto drugo ;)

Pa ne testiraju oni bez razloga na premimum platformama.

Pa nije gtx1080 uslo grlo na toj rezoluciji u pojedinim procesorski intezivnim naslovima, već je cpu usko grlo.

Ali svakako nešto mora biti usko grlo, ili cpu ili gpu, inače bi fps išao u beskonačnost. U neki od ta dva zida svaki naslov mora da udari :)
 
Mislim da gresis. 1080p je jos uvek kud i kamo solidna rezolucija. Ali vec od sledece generacije grafickih kartica ce postati mala.
Videces kada Volta izadje podbacivace u 1080p i to veoma kakav god procesor tada bude postojao i koliko god imao napredan IPC.
Sledeca karta koja nasledi GTX 1080 bice apsurd kao kupovina za 1080p, nece imati
adekvatnu primenu jer je vec sada situacija blizu tome.

Nesto mora biti usko grlo, to se slazem. To nas i tera da stalno menjamo hardver. Slatke muke :)
 
Ako u sledecim naslovima krenu sa 8K teksturama i naprednim sencenjem i osvetljenjem, nece biti bas tako kako kazes. Da u racunicu ubacimo i skrnavo portovanje i eto veselja. I 1080 u 1080p ce da stuca , zivi bili pa videli.
 
Dosta igara na full detalje ne mogu grafe poterati u full HD, a kamoli u 8k, mislim da je oculus rift moja sledeća stavka najviše zbog simulacija koje vozim, rezolucija ko rezolucija me ne oduševljava nešto mnogo...

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno