Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Evo rezultat sa HWBot-a: http://hwbot.org/submission/3452401_kinski_superpi___1m_pentium_g4560_10sec_954ms

U slici se vidi da je koristio G4560 sa 32GB DDR4 na 2800Mhz CL15, a verovatno moze i brze, samo se nije cackalo dalje, a i kingston nije bas poznat po brzoj memoriji. Z270 ploce podrzavaju brzi ram od 2400Mhz jer se cak i XMP smatra overklokom, a svaki overklok je zakljucan na H270 i B250 maticnim plocama.
 
Koliko sam gledao, puno ploča podržava XMP i sa H110 čip setom.
 
Bilo je i pre pola godine Sandy/Ivy i3 za 30ak evra.
 
Koliko sam gledao, puno ploča podržava XMP i sa H110 čip setom.

Da podrzava XMP jer je po JDEC standardu brzina DDR4 rama samo 2133MHz, i sve preko toga je XMP, tako da ako zelis 2400Mhz, moras da upalis XMP pod uslovom da to memorija podrzava.

Citat iz opisa jedne H110 maticne ploce:

"2 x DIMM, Max. 32GB, DDR4 2400/2133 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory *
Dual Channel Memory Architecture
Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)
* Hyper DIMM support is subject to the physical characteristics of individual CPUs.
* Refer to the manual for the Memory QVL (Qualified Vendors Lists).
* The maximum memory frequency supported varies by processor.
* Due to Intel® chipset limitation, DDR4 2133 MHz and higher memory modules on XMP mode will run at the maximum transfer rate of DDR4 2133 Mhz.
* Due to Intel® chipset limitation, DDR4 2400MHz memory frequency is only supported by 7th Generation Intel® processors. Higher memory modules will run at the maximum transfer rate of DDR4 2400MHz."

Ne stavljaju zvezdice i fusnote pored XMP profila za dzabe ili OC u zagradi pored brzina 3600Mhz itd na Z270 maticnim plocama.
 
Mlate praznu slamu. Ne mogu da odrze brzinu rasta i pokusavaju sad da muzu proces od 14nm po cervrti put. Skok u brzini vs haswell je najvise zbog memorije, i nesto boljih oc dometa. Moraju da se dobro trgnu ako hoce 15% brzi procesor generalno, a ne u odredjenom scenariju.
 
^slazem se, marginalnim povecanjem kloka svake generacije nece dati 15% poboljsanja, osim ako 8700k nema base clock blizu 5ghz i boost clock preko 5..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Krece rasprodaja i3 procesora :D malo su se z, trebali su ranije.

Evo npr, ja prodajem i3 cpu , jer sam nabavio i5 i mislim da sam ucinio pravu stavr.
Sa mojim parama mogu da radim sta hocu.
Mozda sutra prodam i5 i bocnem i7 :eyebrows:
 
Jeste, ali prakticno ne mozes da ga prodas za vise od 70 evra. :d
 
Nerazumem, brines se za moj cpu?
 
^ nista lose Radicci nije rekao, cista realnost nazalost..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Realnost je odlicna , stigao je i5 7xxx malo je skuplji % od i5 6xxx i srecni smo zbog toga,a uskoro ce i ZEN ,)
Posto smo progutali da nam prodaju graficke srednjeg segmenta umesto za 150e, za 250e, tako gutamo i cpu za 230e umesto 130e koliko je kostao i5 2xxx . inflalcija, devalvacija, kursne razlike, rast berze, pad berze, a njima nikada bolje ne ide.

p.s tuzicu ga sudu ivane, :mad:
 
To ne isključuje mogućnost da i procesor ograničava brzinu RAM-a, bez obzira na matičnu.
Jedino da neko proba brzi RAM sa Celeron/Pentium na Zx70 ploči.

Procesor nije ograničavajući faktor na Z pločama kada je brzina memorije u pitanju.

Radiće bez problema, kao što radi i Celeron G1820 na Z97 ploči sa 2133 DDR3 memorijom, to sam lično probao.
 
Procesor nije ograničavajući faktor na Z pločama kada je brzina memorije u pitanju.

Radiće bez problema, kao što radi i Celeron G1820 na Z97 ploči sa 2133 DDR3 memorijom, to sam lično probao.
Šta se dešava tada sa CPU memory controller-om?
Da li postoji mogućnost lakšeg otkazivanja, nestabilnosti u radu?
 
"Napreže" se isto koliko i onaj na K procesorima, ne treba brinuti o tome.
 
Poslednja izmena:
^Dobar izbor.


Ne treba davati sada 200e na cpu kada zen izlazi uskoro i na jedan ili drugi nacin ima da uzdrma trziste.

G4560 ne mogu nize prodavati od 65e.

Edit: uvek mogu nize, ali procesor u rangu i3, sto je solidan procesor za bilo kakav vid gaminga(ako iskljucimo ljude kojima je neophodno da se maxuju podesavanja, uz malo kompromisa na cpu bound opcije u skoro svakoj igri dobija se luft za cpu, a ne gubi se toliko na izgledu igre), uzimajuci u obzir da i3 kosta 110e ili koliko vec tacno, intel nece prodavati za manje od 50e, sto je opet izgubljenih samo 15e.

A ako Zen pregazi i5ice sa cenama, mozda bude neki 4/4 i3 za dosta manje para od normalne i5ice, kao pentium u odnosu na i3, pa se dosta vise novca izgubi.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pentium g4560(i3 za 65e) postoji, zasto?

Jer je intel iz dobrote to uradio?
Ne. Dise Zen za vratom i igraju kolena.

Ko kaze da ako izadje 4/4 zen za 100-120e koji ima snagu kao i5 6400/6500, teoretski, ko kaze da intel nece pustiti neki "i3" sa 4 jezgra i 4 threada za slicnu cenu?

Tako gube novac, i to debelo gube novac, svi koji su kupili i5 u skorije vreme.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pentium g4560(i3 za 65e) postoji, zasto?

Jer je intel iz dobrote to uradio?
Ne. Dise Zen za vratom i igraju kolena.

Ko kaze da ako izadje 4/4 zen za 100-120e koji ima snagu kao i5 6400/6500, teoretski, ko kaze da intel nece pustiti neki "i3" sa 4 jezgra i 4 threada za slicnu cenu?

Tako gube novac, i to debelo gube novac, svi koji su kupili i5 u skorije vreme.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Izbacili su takav pentium da bi skinuli deo kolaca AMDu od publike koja ceka budzet best buy procesor.
 
Izbacili su takav pentium da bi skinuli deo kolaca AMDu od publike koja ceka budzet best buy procesor.
Razumem, sve sto sam ja pisao je hipoteticki jer jos ne znamo nista o cenama tih Zen-ova koji nas zanimaju niti njihove gaming performanse, samo sam istakao sta moze da se desi i da zato ja ne bih ulagao u i5 u ovo vreme :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Izbacili su takav pentium da bi skinuli deo kolaca AMDu od publike koja ceka budzet best buy procesor.
I meni se cini. Vrlo mali broj kupaca g4560 ce preci na zen u drugoj polovini godine.

Koliko god bude dobra ponuda tesko da ce biti toliko isplativa da se za 6 meseci menja procesor i ploca.
 
Nazad
Vrh Dno