Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Pa ja sam postavio na 4.4 6700 i 7700 su isti na istim frekvencama.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mogu i da stavim na 4.0 pa da stavim rezultate inace mogu na koliko ocete do 4.7 najvise :)
Kada dodjem k7ci stavicu na 4.0 pa cu okaciti rezultate.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Sto se tice delid toola stvari stoje ovako... Javio mi se kolega @Vlajjo na pm i on je zainteresovan za delid. Posto rockit tool otpada jer deru sa postarinom (ispalo bi sve oko 80e) kolega je predlozio Delid-Die-Mate 2, podjednako dobro resenje po manjoj ceni i najvaznije od svega je sto je najverovatnije moguce nabaviti preko prodavca sa KP. Pastu bi uzeli svako po jednu, pa me interesuje koju predlazete, koja se najbolje pokazala?

Takodje, ako je jos neko zainteresovan za ovu varijantu nek' se javi, ispasce nam dzabe a svi ce zavrsiti posao.

Delid tool: http://bit.ly/2pLKEzS
Paste kod Madjara: http://bit.ly/2pLj3Qk
 
Od tih na ipon.hu isključivo Conductonaut ili negde ako nađete Coollaboratory Liquid Pro/Ultra. Klasične paste ne gledajte.
 
Na ovo sam mislio da se dopunim.

voki 88 4,4GHz
ST: 520
MT: 2649

r5 1400 4GHz
ST: 468
MT:2506
Po ovome ispada da Ryzen ima isti IPC kao Skylake, a da razlika u kloku, koja je 10%, donosi tacno tih 10% razlike u skoru.
 
Da, ali po CPU-Z Bench-u. Ne znam koliko je pouzdana ova poslednja verzija, svaka prethodna je bila drugačija.

Merodavniji je R15 za ST/MT performanse.
 
@Matija00

Moguće je, kupićemo, ali je dostupno tek od 29.06 jer gospodin koji je izumeo ovaj delid tool radi u Casekingu.de, i prodaja će ići isklučivo preko njih ...
 
Thermal Grizzly je jako dobra pasta, mozda i najbolja. Gelid GC Extreme, Grizzly i Kingpin, top 3.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Potvrdjujem da moze da se poruci preko naseg coveka sa KP, ali kao sto je vec receno, Kaseking tek od 29.06. krece sa prodajom istog. Treba racunati jos 10-ak dana dok stigne do nas. Manje-vise treba biti strpljiv jos 2 meseca, do tada ce se mozda jos neko odluciti da deliduje svoj cpu, pa nek' se javi.

Sto se paste tice Conductonaut je dostupna za porudzbinu odmah, mada dok se ne nabavi ovaj tool ona mi trenutno nije potrebna.
 
Poslednja izmena:
evo uradio testove na 44 i 40 sa CINEBENCH R15 i sa cpuz ali samo sa 40

CINEBENCH R15 4.4ghzmulti 44.PNG
singl 44.PNG

CINEBENCH R15 4.0
multi40.PNG
singl40.PNG

cpuz 4.0
cpu40.PNG

evo pa kolega neka uporedjuje :D
 
Sto se tice delid toola stvari stoje ovako... Javio mi se kolega @Vlajjo na pm i on je zainteresovan za delid. Posto rockit tool otpada jer deru sa postarinom (ispalo bi sve oko 80e) kolega je predlozio Delid-Die-Mate 2, podjednako dobro resenje po manjoj ceni i najvaznije od svega je sto je najverovatnije moguce nabaviti preko prodavca sa KP. Pastu bi uzeli svako po jednu, pa me interesuje koju predlazete, koja se najbolje pokazala?

Takodje, ako je jos neko zainteresovan za ovu varijantu nek' se javi, ispasce nam dzabe a svi ce zavrsiti posao.

Delid tool: http://bit.ly/2pLKEzS
Paste kod Madjara: http://bit.ly/2pLj3Qk
Da li će moći i nova generacija Intela da se deliduje tim uređajem?
 
Niko ne moze sa sigurnoscu da potvrdi, ali vrlo je verovatno da ce moci, s' obzirom da je moguce nekoliko generacija unazad delidovati istim tool-om koji su trenutno aktuelni.
 
Onda sam i ja zainteresovan za kupovinu :)
Računam da do avgusta, kada bi trebalo da se pojavi nova generacija kupim ili Skylake ili tu novu.
 
Ja se izvinjavam sto ne pratim tok diskusije, ali bilo mi je glupo otvarati novu temu kad je verovatno o tome vec bilo reci ovde.

Zanima me kako se G4560 pokazao naspram Sandy Bridge i5 tipa 2400?
 
i5 ima prednost kod igara koje koriste 4 threada, sto je vecina novih igara danas, ipak su 4 prava jezgra naspram 2 prava sa HT, iako je stariji i5.

Pentium ima jaci Single thread i solidan multi-thread.
 
Onda sam i ja zainteresovan za kupovinu :)
Računam da do avgusta, kada bi trebalo da se pojavi nova generacija kupim ili Skylake ili tu novu.

Da smo živi i zdravi, evo i ja ću se priključiti kupovini pa ako svima preživi cpu možda i delidujem poslednji ako se tool ne raspadne do tada koliko je zainteresovanih :)
 
Neće se raspasti, a prvo ću da probam na nekom jeftinom procesoru, da ne bi bilo suza :smash:
 
ja sam porucio Delid 2 sa casekinga i veliko pakovanje Termal Grizlija, metalna ona :)
trebalo bi da mi stigne polovinom Jula ili pocetak Avgusta...

ko je zainteresovan, lako cemo se dogovoriti :)
 
Ja sam zainteresovan za taj poduhvat, mada nisam iskusan oko toga, radije bih to prepustio nekome strucnijem.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Javite kada se daju pare. Da ne bude da se javljam za mesec-dva kada uzmem procesor :smash:
 
Evo i ja da se prijavim, uzeo da probam malo setup i čekam kućište koje bi trebalo da bude knap po visini za Noctua NH-L9x65 - znam da su TDP specifikacije tesne, ali sam se ipak nadao (optimista :d) da će moći da izgura 7700k. Doduše, grafička mi je in-the-face i njen fan se iritantnije dere, ali je gadan zalogaj ovo za L9x65.

Ima tu da se podešava još, trenutno je sve na auto i na stolu na 25 stepeni ambijentalno se baš zavrti fan, a tek u zatvorenom... videćemo. Jeste i da ploča gura neke svoje napone sad na Auto kad se nagazi, tek, pola sata prime max 92-93, za 5 GHz mu treba nekih 1.25V što trenutno otpada kao previsoko. Videću kada nađem neke fiksne klokove i napone kako se ponaša, uz delid bi trebalo da se to popravi dosta.

Cilj je skroman - tanka (1.5U) i plitka (25cm) 5GHz desktop-za-ispod-monitora gaming mašina. :d
 
Pogledaj Linus Tech Tips sto je juce ugurao 7700k i 1080 u malo kuciste manje od playstationa i postize rezultate kao na test benchu sa oc.
 
NFC Mini je OK, ja ću nešto za nijansu veće od toga, ali će airflow biti problematičniji. Tek treba da se uputim u KL OC guides za vikend, imaću u vidu i ovaj video, thnx. :)

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Ako nas je već tako puno, ne treba da čekamo ništa da izađe na tržište, možemo naručiti Rockit ili nešto što postoji sada. Kada se podeli na ovoliko nas svakako će biti smešno.
 
Ako ste svi koji ste se javili zaista zainteresovani, onda ladno mozemo da uzmemo Rockit tool sa Re-liderom, velikom tubom paste i tim njihovim lepkom. I svi sredimo procesore skolski.

Jel neko ima ideju da se svi izdogovoramo prvo kako da porucimo, ko ce da se iscima da skupi kintu od svih i da on poruci, pa da onda redom kako ko odradi delid salje dalje, itd itd... Sve je izvodljivo, samo je volja potrebna.
 
Pošto si ti inicirao ideju o zadružnom delidovanju, predlažem da nađeš konkretnu ponudu, tj total cost sa poštarinom. Znači cifru da izbaciš. I onda ti se javimo na PM za garantovano učestvovanje. Možeš kontaktirati i članove koji su se javili ranije oko ovoga a ne pročitaju ovo, pa da ti potvrde da učestvuju. Na kraju samo izbaci listu prijavljenih i koliko novca po osobi treba. I onda ti svako uplati na račun i u svrsi uplate navede i ime sa foruma. Ti kada sve pare primiš to i naručiš. I onda deliduj i šalji/daj tim koji žive u BG, pa polako sve dalje, da ne plaćamo bez veze poštarinu tamo vamo. Nekim redom logistiku od prilike odredi i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno