Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Tom.Clancy's.The.Division.Agent.Origins.2016.2160p.Amazon.WEBRip.x264.DD5.1-ETRG

Upravo sam ovo pustio i radi bez problema ne znam sta su oni tebi pisali tamo
 
Pa ovi sto prave konfiguraciju rekose da nece da pusti. A u intelu rekose da hoce preko displej porta. Uglavnom vise su rekli da hoce nego sto nece. Ja sam narucio i sad mora raditi:D
 
Krecem u on die mount. Stigli distanceri :)

Javljam kasnije sta sam uradio i kacim slidze
 

vjerovatno jedan od najbolji testova koji pokaziva stanje u igrama i kad su optimizovanie za jednu jezgro i za vise i one koje vole visok takt i situacije gdje HT i ne donosi neku prednost itd itd.
 
da li bese ima neko sa foruma ko radi delid? Trebace mi mozda usluga delidovanja pa pitam. Nisam pronasao par strana unazad i na oglasima. Slobodno u PM ako je problem ovde.
 
PCBeast ima iskustva, vidi sa njim

H6X
 
tnx
 
Ukratko, uspeo on die mount, ćoškići soketa pritisnuti vrućim pečatom, temp u idle na 5GHz 25-26C po jezgru. Razlika na loadu izmedju jezgara svedena na 2C umesto na 7-8C sa IHS delidom. Slike kad mali dozvoli :)
 
Umesto 6600k koji i7 procesor da uzmem 6700k ili 7700k? Vidim kod "mađara" nije neka razlika u ceni, 15-20 evra.
 
7700k moze vise da se klokuje mada za te vece klokove sigurno treba i delid. Inace isti su razlike nikakvih nema.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Sve zavisi od primerka procesora ali u vecini slucaja 7700k moze na vecem taktu da radi ali kao sta sam ti rekao sve zavisi od primerka.
Ja imam 6700k on je istestiran do 4.8 sa naponom na 1.4 ali posto to ne mogu da oladim drzim ga na 4.6.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
https://twitter.com/BitsAndChipsEng/status/928568572141621248

DOLwFP4X4AUuLSd.jpg:large
 
Sto je precrtao model mb na drugoj slici kada se vidi lepo na prvoj sta je? :)
 
Za ove 4/4 je očekivano pošto već postoji isti takav 7xxx, nego daj da probamo ove 6/6 i 6/12 modele. :d

Pročitah negde da su iz Asusa potvrdili da fizički nema nikakvih razlika, svi pinovi već postoje, samo je pitanje BIOSa da li će se (a Intel im zabranio) pustiti taj dodatni powerdelivery deo koji je kao potreban za nove čipove. I nešto oko famoznog ME, a koji bi trebalo da može da se ugasi, ako bi samo on zezao. Ne sumnjam da će neko već čačnuti BIOSe da izvrši potrebne modifikacije nezvanično. :)

A možda rade i bez toga, nego je samo žvaka za javnost zbog čega je morao novi čipset. :d :d :d
 
Za ove 4/4 je očekivano pošto već postoji isti takav 7xxx, nego daj da probamo ove 6/6 i 6/12 modele. :d

Pročitah negde da su iz Asusa potvrdili da fizički nema nikakvih razlika, svi pinovi već postoje, samo je pitanje BIOSa da li će se (a Intel im zabranio) pustiti taj dodatni powerdelivery deo koji je kao potreban za nove čipove. I nešto oko famoznog ME, a koji bi trebalo da može da se ugasi, ako bi samo on zezao. Ne sumnjam da će neko već čačnuti BIOSe da izvrši potrebne modifikacije nezvanično. :)

A možda rade i bez toga, nego je samo žvaka za javnost zbog čega je morao novi čipset. :d :d :d

jel to samo do biosa? Neko odradi ili sta?
 
Za ove 4/4 je očekivano pošto već postoji isti takav 7xxx, nego daj da probamo ove 6/6 i 6/12 modele. :d

Pa ni za ove rebrendirane četvorojezgraše to ne radi savršeno:

In the end, it did work but not without issues as the user reported that the integrated GPU was not showing up and one of the PCI Express slots wasn’t working either.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Ovo je sklepan BIOS da proradi, naravno da neće raditi besprekorno. Da Intel dozvoli, proizvođači bi za par dana izbacili stabilne BIOS-e sa kojima bi sve radilo.
 
Sad vidim tek da su i obrnuto zabranili, smradovi... :-( Možda bi i vredelo uzeti u razmatranje neku Z370 ploču ako bi mogao 6700k/7700k na nju, pa da se upgrade uradi postepeno, ali ni od toga ništa, barem zvanično...

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Ovo bi bilo dobro ako radi bez problema. Čudi me da nema više ovakvih testiranja. Jel tačno da će 9. generacija tražiti opet nove ploče (Z390, B390, H390...)?
 
Nazad
Vrh Dno