Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Dakle, izgleda da će biti moguće da se radi Delid Kaby Lake procesora. Vrlo lepo, to nisam očekivao !

E sad, ovaj lik nije to dobro odradio, ništa nije kako trebas prikazao, temperature pre i posle itd itd....amater neki izgleda !
 
Dakle, izgleda da će biti moguće da se radi Delid Kaby Lake procesora. Vrlo lepo, to nisam očekivao !

E sad, ovaj lik nije to dobro odradio, ništa nije kako trebas prikazao, temperature pre i posle itd itd....amater neki izgleda !

NE nije dobro. Najbolje da je zalemljeno da ne moramo da se zezamo sa tim i da radi kako treba od pocetka.
 
Delidding Kaby Lake (4 slike)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155404176775031&set=pcb.10155404178080031&type=3

KabyLake專用的Copper IHS !!

~400W/mk vs. Intel IHS ~90W/mk
1000mm2 vs. Intel IHS 812mm2

Imam kontakte sa tim ljudima pa cu probati da nabavim taj bakarni IHS. Odavno su oni to jos napravili za skylake nego nisu pokazivali. Trenutni SuperPi 32M World record je verovatno postignut izmedju ostalog i ovakvog IHS a tj da je napravljen prvi put za potrebe WR a. :wave:
 
https://www.mobipicker.com/intel-kaby-lake-overclocking-result-leaks/

59872056.jpg
 
OC je jako relativna stvar I mnogo zavisis od primerka do primerka. Ceo internet samo reciklira par SS od Lam chi kui a koji je probrao vec bog zna koliko komad ada nadje taj jedan ili je imao ogromne srece uz primese da koristi bakarni HS. U hong kongu vec neko vreme ima da se kupe retail procesori. Bice ovo malo zreliji process I to je to ljudi koji imaju Sandy I dalje ne trebaju nista da diraju. Zna se od 5 do 10 posto I je to.
 
Meh, pretpostavio sam da je Devil's Canyon fazon :) A jos spomenuse da ce Cannonlake arhitektura biti slicna Skylake/Kaby Lake gde ce samo proizvodni proces smanjiti na 10nm. Ziveo 2600K :D
 
Imam potvrdu of coveka koji je sada u ASUS HQ na Tajvanu (otisao da sprema I odradi WR ove u svim benchmark programima pa da se okace samo cim istekne NDA) da je IPC isti kao I na skylake testirano u SuperPi 32M programu koji je zestoko osetljiv na sirovi IPC I memory bandwidth
 
A šta kaže za oc potencijal?
 
Posto je rekao da na Ln2 postize vece taktove nego skylake i da je jedino tu razlika predpostavljam da ce tako biti i za AIR/WATER. Znaci generalno veci taktovi isto ce se delidovati i sve sto nas prati godinama je i dalje tu.
 
Što će reći da svi oni koji su čekali Kaby Lake - džabe su se nadali. Ja sam pretpostavio da će tako biti, čim nisu prešli na hexa-core u mainstream segmentu, pa nisam hteo da ga čekam za mizernih 5-8% ubrzanja.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Gledam tvoju konfu u profilu - odlicno si odabrao.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Konto sam sve menjati, sad kontam 3770k uzeti i mirna bosna :D
 
Rekao je intel da do Cannonlake-a nece ici hexacore u mainstream segment. A za Kaby nisam ocekivao apsolutno nista, ono sto je sigurnije je malko bolji OC potencijal u proseku nego Skylake. Jer je noviji proces.
 
Cena je ok, pa to je i3, nije Pentium

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Jeste ok, ali ga niko normalan nece razmatrati kada za manje od 15 evra vise ima i5. ;)
 
Prevod: Za 12 evra vise ima i5.

Valjda je sada jasnije.
 
Nazad
Vrh Dno