Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Stize mi i7 7700 non K BOX uskoro, pa me zanima da li je potreban poseban kuler za ovaj, odnosno da li je dovoljan ovaj fabricki? Znaci nema klokovanja, samo ce se igrati na njemu. Kuciste ce imati napred dva usisna i nazad jedan izduvni ventilator. Znam da kuleri nisu mnogo, oko 30E, ali i tih 30 bih pre da dam na nesto drugo. Hvala.
 
Dovoljan je.

Ako hoces tisi i dosta bolji od fabrickog, za 20e imas Lc-cc-120.
Fabricki je svakako dovoljan i nece se pregrejavati procesor.

P9 Lite TT
 
Hvala. Znas kako, mozda i razmislim o tom kuleru, ipak ce ispod da mi bude EVGA 1070 FTW, a svi znamo da ona voli da se greje oko VRM-a, tako da ipak za svaki slucaj uzmem verovatno taj LC
 
Slobodno naruci odmah taj LC, nema leba od stock kulera i i7, temperature sa njim pri opterecenju lagano prelaze 60 stepeni, ide do i 70, sto OK, nije opasno ali je za moj ukus malo mnogo...
 
Uzmi bolji kuler za i7.

EDIT: bolji kuler od stock kulera *
 
Poslednja izmena:
Za i7 bez k je i taj kuler overkill.

P9 Lite TT
 
Aaa, nismo se razumeli, mislio sam da kazes bolji od lc-a [emoji4]

P9 Lite TT
 
Slazem se, hladi 6700k na 4.4Ghz. I moja preporuka je lc cc 120, eno ga skuplja mi prasinu na polici kao bekap :)

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Dogovoreno. Uzecu taj LC.
@Xepoj, ako budes hteo da ga prodas, javi se :D
 
Znam da je to uber osetljiva tema, ali moram da priupitam i ja sam merkao i7 7700 sa nekom b250 plocom i gtx 1070, za 1440p gaming.
Ili da cekam jos mesec/dva za r5 ryzen hmm....
 
Poslednja izmena:
Znam da je to uber osetljiva tema, ali moram da priupitam i ja sam merkao i7 7700 sa nekom b250 plocom i gtx 1070, za 1440p gaming.
Ili da cekam jos mesec/dva za r6 ryzen hmm....
Čekaj da se smiri situacija sa Ryzenom i onda tada uzmes lepo sta je najisplativije...Ovako je lutrija :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
God damn AMD sto nisu odmah izbacili i r5 :eek: xD
 
Koja je ploča "best buy" za i7-7700k?
Jel ima nešto oko 150€ (kod nas ili mađara) a da vredi...
 
Znam da je to uber osetljiva tema, ali moram da priupitam i ja sam merkao i7 7700 sa nekom b250 plocom i gtx 1070, za 1440p gaming.
Ili da cekam jos mesec/dva za r5 ryzen hmm....

Meni sutra bukvalno stizu iste komponente. Asus Prime B250-m A, i7 7700, A 1070 je vec tu. Za 285E sam nabavio novi i7 7700, boljeg dila od toga nema. Salji PM ako te zanima user sa KP.
 
Koja je ploča "best buy" za i7-7700k?
Jel ima nešto oko 150€ (kod nas ili mađara) a da vredi...

Uzmi ovu kao moju, AsRock Z170 Extreme 4. Em 120e, em lepa, em se ludački klokuje, em štancuju BIOS-e kao ludi :)

:wave:
 
Mozes probati i sa Asus TUF Z270 Mark 2. Meni djeluje kao skroz solidna ploca...
 
Ja uzeo sada z270x K5 gaming Gigabyte za 150e, a dajem drugaru svoju z170 pro gaming Asus za 50 :) Totalna glupost, ali uleteo mi drugar sa ponudom za 3x50e mesecno, reko sto da ne :)
Inave, imas tu z170 za 145e kod Madjara, ova z270 malo skuplja.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Poslednja izmena:
Hvala ljudi. Moraću još da razmislim :)
Važno da ima dobrog izbora za ~150€ :D
 
BTW, i na H110 ploči 2400Mhz memorija radi regularno na punoj brzini kada se koristi uz Kaby Lake procesore.
 
Jel samo meni ne stiže push notifikacija o odlivu sa tekućeg kada podižem pare sa mCash-om ?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ne znam u kojoj temi da pitam, pa cu pitati ovde. Imam 7700k uparen sa Z270 Krait MSI maticnom i 32GB (2x16) 2600MHz RAM-a. Medjutim, RAM ne moze da radi na 2600MHz, jer cim ukljucim XMP profil, dobijam BSOD u igrama... Po defaultu radi na 2400Mhz i nema nikakvih problema kada je XMP ugasen. Verujem da nema nikakve razlike izmedju 2400 i 2666, i iskreno ne cimam se oko toga, ali me zanima, cisto iz radoznalosti, sta moze praviti problem tu?
 
Učitaj XMP i postavi slike od CPU-Z, CPU i Memory tab.
 
MSI bios je vrv problem. I kod ozbiljnijih vendora je problem namestiti 32Gb da radi na nekoj vecoj brzini. Sve vezi mem i velikih freq je i veliki problem uklopiti a benefiti marginalni. Mora covek da bas znas sta kupuje da bi to radilo. Asus i Gskill je najbolja kombinacija tj najlakse se upari.
 
Pogledaj koji ti je napon, da li ga je ploca promenila. Ako nije, pogledaj na pakovanju memorije ili na nalepnici na samoj memoriji koliki napon stavlja taj xmp profil, pa unesi rucno.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Ploca sigurno ne podesi dobar napon, zato i puca na XMP-u.
 
Gde da vidim napon RAM-a? CPU-Z i HWMonitor ga nigde ne pokazuje?
 
Nazad
Vrh Dno