Šta je novo?

Undervolt VGA za mining

Da li je neko imao problem da downclockuje CORE od MSI R9 380 Gaming kartice ? Meni sa AB 4.2 prema dole nece ni da mrdne (to vidim u GPU-Z), a prema gore hoce.
Napon skidam bez problema.
Hteo bih da stavim na 900/1500 mhz i -100mV , valjda je to idealno za ove kartice tako sam procitao negde?
 
Da li je neko imao problem da downclockuje CORE od MSI R9 380 Gaming kartice ? Meni sa AB 4.2 prema dole nece ni da mrdne (to vidim u GPU-Z), a prema gore hoce.
Napon skidam bez problema.
Hteo bih da stavim na 900/1500 mhz i -100mV , valjda je to idealno za ove kartice tako sam procitao negde?

Probaj sa HIS iTurbo, cini mi se da mozes da saras sva podesavnja sa njim.
 
^^
DDU
pa snimi opet isti drajver nekad se zaglavi AB i nema mu pomoci ja to tako bar resavam.
Dva napajanja imaju jednu prednost ako imas jedno napajanje i ono crkne ako nemas zamensko odma ili kupujes novo ili cekas garanciju a dva ako jedno crkne radice pola grafi na toj istoj ploci ;)
 
Pa moras ukljuciti unoficial oc mode without powerplay u afterburneru. Logicno da ne mozes mjenjati taktove :d
 
hahah pa kad sam ja to pisao po forumu bilo je isto tako ushicenje :d nista samo nek radi to je bitno :)
 
Jel znas mozda sweet spot za MSI R9 380 karte ? :) Izgleda da nije 900/1500 kao sto su neki pisali..
 
Meni jeste, 900/1500 -100.

Mislim mozda moze jos bolje, ovako dobijam 21 mhs sto mi je dovoljno
 
zavisno od memorije ja drzim 950/1500, ako je elpida probaj 950/1500 trebalo bi oko 21MHS da se vrti.
 
Moracu malo da se poigram, meni 21 izvuce samo na 990/1500 .
A po wolfu na 875/1665 daje 23.5 Mhs :D
Samo je zaboravio da napomene da za to verovatno treba njegov miner i bios mod :D
 
Prati preko gpu-z realno stanje, meni recimo ne moze ispod 900 core clock
 
I ja sam mislio da ne moze ali sam onda uninstalirao drajvere za grafiku i AB, instalirao ponovo, i mogao sam da spustim na 850. Dosta cesto 'zaglavi', onda uradim ovu proceduru uninstalacije i neko vreme mogu da cackam :)
 
ne glavi nista radi kao sat ako nece da postigne ovu brzinu menjajte mod slow ili fast i mora da radi ovako sa elpidom sweetspotMSI380.jpg
 
Ono sto vidim je da ne koristis crimson 15.12.
Jedino mi je jos ostalo da probam sa ovim drajverom koji i ti koristis.
Sve u svemu, hvala na pomoci ;)msi.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni su 2 6x380 (msi, elpida) radili super na -100mV, 850/1500, i stabilno davali 129.3mhs za ETH. Medjutim od pre 2 dana nesto su poludeli sami od sebe, pa krenuli da daju 128.x mhs. Malo se igrah, pa mi je za sada core na 862 i opet daju ~129.3mhs.
Samo mi nije jasno kako dve identicne masine, na dva razlicita brojila polude tako same od sebe... Mozda je nesto do dwarfa, mozda i do klejmuda (6.3, a probah i ostale), strujne mreze... ko ce ga znati.
 

Prilozi

  • 6x380_129mhs.png
    6x380_129mhs.png
    169.6 KB · Pregleda: 137
Nazad
Vrh Dno