Šta je novo?

Veci heatsink

sumanut

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2003
Poruke
1,221
Poena
350
Pozdrav,

ima li iko predstavu gde bih mogao naci nesto ovako?

$T2eC16V,!)UE9s3wCOt9BRWC0IRbIQ~~60_1.JPG

Takodje, kako bih mogao da zalepim takav sink na ledja zvucnika a da bude dobra provodljivost toplote?
 
Poslednja izmena:
Od pasivno hladjenih grafičkih kartica će biti najlakše da nadješ neki.
Bilo da nabaviš/pozajmiš, bilo da kupiš staru/neispravnu grafu na KP za par stotina dinara.

Lepljenje obaviš sa super lepkom, ali samo na uglovima po jednu malecku kap, a po ostatku površine namažeš tanak sloj termalne paste.

nVidia GeForce 6200 AGP 256Mb.jpg Dell ati hd2400 pro.png
 
Poslednja izmena:
Samo ako je jedan sloj iverice/drveta izmedju tog hladnjaka i bilo cega sto se greje unutra, slab ce to posao da radi.
 
nema poente da lepis bilo sta na pozadinu zvucnika... nije ona izvor toplote, vec nesto unutra... obicno ti hladnjaci na zvucnicima samo vire napolje,a unutra su zalepljeni na "grejno telo"
 
Hladnjak ima jedan unutra, ali ocigledno nedovoljan, masi ljudi je crkavalo pojacalo na ovom modelu, pa se kao resenje namece ovo sa eksternim heatsinkom.
Izmedju je metalna ploca koja odlicno provodi toplotu i vrela je, te ce se bar deo toplote odvuci ako zalepim heatsink sa spoljne strane. Resenje je preuzeto od coveka koji je servisirao dosta primeraka ovog istog zvucnika.

Idealno resenje je da se cela ploca okrene naopacke pa da taj unutransji heatsink sa sve skretnicom i pojacalom bude napolju ali to je komplikovano do te mere da se i covek koji ih servisira nije usudio to da uradi.

Ove grafe pasivne imaju male coolere, meni, cini mi se, treba nesto vece, a i voleo bih da nadjem identicne coolere za oba zvucnika.

Postoji li ikakvo drugo resenje?
 
Nisi napisao koje dimenzije heatsinkova bi stavljao, dotične grafe su tu čisto da stekneš utisak.
Ima i većih od tih na slici.
Da li ima nešto drugo bolje kao rešenje ne bih znao, možda se neko doseti nečeg drugog.

E da, koji god postavljao heatsink ipak idi na male šrafove kao montažu (isto u uglovima), ako je ikako moguće/bezbedno.
 
8 sa 20 cm

Sad sam merio i setih se da imaju sarafi na toj ploci koji drze heatsink sa druge (unutrasnje) strane.
Koliki bi problem bio da se heatsink probusi, te da iskoristim postojece rupe na zvucniku?
 
Poslednja izmena:
Hvala!

Ma kad vec radim hocu da nadjem pravo resenje, nista odoh da trazim dalje.
 
A uradi sam? Kupi U profil 6x6mm. Recimo za tu veličinu treba ti 10 kom po 20cm, sa debljinom zida od 1mm. Alu profili su bar jeftini.
 
Odlican predlog!

Medjutim evo nadjoh jedan veliki heatsink koji cu da prepolovim na pola i dimenzije su savrsene.
Ko moze da presece to na pola i taman i rupe da izbusi, znate li gde da se uputim?
 
Trazi hladnjak za LED reflektor.
 
Nazad
Vrh Dno