Šta je novo?

e-porezi

hogarnp

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
02.01.2014
Poruke
845
Poena
70
Drugari, znate kako to već ide, svima sve uspeš da namestiš, a sebi nikako...tako je kod mene stalno...
Imam situaciju da ne mogu da se ulogujem na e poreze od poreske uprave. Imam ženin sertifikat na ličnoj karti, gemaltov čitač, sve sam instalirao po uputstvu, midleware za lk izdate posle nekog datuma 2014 itd...
Nameštao na barem 20 mesta, samo mi kući ne radi...
Token manager prikazuje sertifikate da su instalirani, čelik normalno očitava ličnu kartu, međutim, kad treba da se ulogujem na e poreze, dobijem prozor za PIN, ukucam ga i kliknem na "prijavi se" i ne dešava se apsolutno ništa.
eporezi.pngcert.pngcert2.png

Išao sam dotle da sam sve što je vezano za ovu peripetiju obrisao, očistio ccleanerom, restartovao, i nanovo reinstalirao. Pa kad ni to nije uspelo, onda mi je palo na pamet da instaliram x86 varijantu svega toga, pa sam opet pobrisao staro, očistio, restartovao, i kad sam instalirao x86 opet dobio isti rezultat.
Čak sam i firefox reinstalirao a pre ponovne instalacije sve moguće tragove da je ikad postojao na sistem obrisao.
Ostaje mi jedino da reinstaliram windows, a to mi je mrsko, jer komp ujutru mora biti u akciji, a ima 300 nekih gluposti namestiti...
btw, zaboravih da napomenem da koristim win7 home premium x64...
 
Ako mene secanje sluzi, mora Internet Exporer za tu gimnastiku...barem kada sam se ja zezao sa tim, nije htelo drugacije.

Sent from my RN3 Pro
 
Ako mene secanje sluzi, mora Internet Exporer za tu gimnastiku...barem kada sam se ja zezao sa tim, nije htelo drugacije.

Sent from my RN3 Pro

Nope, kod žene u kancelariji radi u firefoxu bez ikakvih problema, al sad je kući, pa mora i kući da radi :) al svakako ću probati da se logujem iz IE ;)


Edit : Kita, kitica, IE radi isto što i firefox...
 
Poslednja izmena:
Da li je Flash uključen?
 
Da li je Flash uključen?

Ne koristi se fleš, nego Java, i da, postavi pitanje pre učitavanja da li mu dozvoljavam kontakt sa nekom adresom na portu 443...



edit : Dižem VM preko virtualboxa, da eliminišem grešku windowsa....ako je neko imao sličan problem i rešio, voleo bih da vidim odgovor na temi :)
 
Poslednja izmena:
Java ne najnovija vec 9x verzija i obavezno 32bit. Ukoliko je ubacivano vise smart kartica obrisati ih sve sa spiska sem te koja ce se koristiti. Nakon instalacije obavezna verifikacija jave u browseru koji ce se koristiti. Moze explorer i firefox. U win 7 pokusava da instalira smart card no uvek je neuspesno, to tako treba.

http://www.java32bit.com/download/java8/jre-8u92-windows-i586.exe



Ovo su sve informacije koje je dala njihova tehnicka podrska prilikom resavanja problema.
 
Imao sam sličnu peripetiju. Rešio sam tako što sam reinstalirao drajvere za gemalto. Pre toga, jedno bar 5 sati cimanja. Deluje glupo ali probaj.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
sad sam prešao na windows 10 i totalno drugi laptop, čist kao suza. Instalirao sve po redu, bez drajvera za čitač kartica (desetka sama prepoznala), čelik radi bez problema, kad kartica nije ubačena u čitač, e porezi kažu da nije ubačena, kad je ubacim traži da ukucam pin...znači kartica je prepoznata...ne vidim kakve to veze može imati gemalto drajver kad kartica radi bez problema....jedino što mi pada na pamet da su oba laptopa na kojima se jebavam sa ovim x64 sistemi...ali sve je odrađeno po uputstvu za x64 sisteme...
 
Probaj,ako vec nisi, u Internet Exploreru, internet options, content, certificates da obrises sve sertifikate osim ta 2 koja su potrebna sa njenim imenom
 
Namestio sam da radi...kako...java 8 update 91, sve mupovo iz uputstva ali sve x86, nikako x64...naravno sve uz pomoć kolege Aleksandra Segedija iz grupe Lugons .

Hvala svima na pomoći :)
 
Danima me muči ovaj portal. Sve fukncioniše, ulogujem se i kad hoću da potpisem izbaci ovu grešku: Connected!
ANY
3B:FF:94:00:00:81:31:80:43:80:31:80:65:B0:85:02:01:F3:12:0F:FF:82:90:00:79
Yes button clicked.
Yes button disabled.
Exception in thread "Thread-17" java.lang.IllegalArgumentException: Can not decode NULL or empty string.
at com.sw4i.smartbox.utils.Base64Utils.base64Decode(Base64Utils.java:103)
at com.sw4i.smartbox.logic.SigningLogic.decodeToken(SigningLogic.java:423)
at com.sw4i.smartbox.logic.SigningLogic.signXml(SigningLogic.java:272)
at com.sw4i.smartbox.gui.SignXmlJApplet$4.run(SignXmlJApplet.java:299)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)


Instalirala sam i brisala nekoliko puta sertifikate i softver, javu, menjala verzije i ništa. Njihova tehnička podrška nema ideju šta je problem. Probano na još dva kompjutera. Inače na portalu croso-a sve funkcioniše kako treba, pdf fajlove svakodnevno potpisujem. Ima li neko ideju šta bih mogla da promenim?
 
Ja sam prošle godine s*ebao tri računara pokušavajući da namestim to, na kraju sam uspeo na poslu na nekom starom WinXP računaru. Sreća pa je žena ugasila firmu inače ne bih izdržao ponovo to maltretiranje... :D
 
Koristim Internet Explorer za pristup e-porezima. OS je Windows 10, ali ne koristim default browser Edge, vec Internet Explorer (ima ga u aplikacijama).

Inace e-porezi imaju velikih problema sa verzijama browsera, prosle godine u martu su izbacili upozorenje da najnovija verzija Firefoxa ne radi i ostavili su link ka verziji koja "radi".
Posle su pokusali da izbace aplikaciju koja ce resiti probleme, ali ona nije nikada proradila.
 
I posle godinu dana, ista muka samo drugi nick (hogarnp popio ban)...ovo je neverovatno, kakva je ovo država i šta se ovde radi...
 
Kako ti je razvrstano pravno lice? Ako je mikro, možeš i u papirnom obliku da predaš završni ;) Barem je tako bilo ranije, naravno ženina knjigovođa (čitaj: šuster) nam nije to rekla, pa smo se cimali neviđeno (opisano na prethodnoj strani ukratko).

A žena mi sad ponovo razmišlja da otvori firmu... :mad:
 
Nema potrebe da vređate profesiju bilo koju.

Ne može da se preda završni u papirnom obliku.

Svako ko poželi da se bavi privatnim poslom treba podržati, naročito članove svoje porodice.

@veljkope svaka čast kako tako opušteno priznaješ da imaš dupli nalog iako je to zabranjeno.
 
Nazad
Vrh Dno