Šta je novo?

LeEco Cool1

bonetito

Cenjen
Učlanjen(a)
27.07.2009
Poruke
25
Poena
155
Meni jako zanimljiv telefon

- 152 x 74.8 x 8.2mm and the phone weighs 173 grams
- made out of magnesium alloy and undergoes anodic oxidization
- IPS LCD 5.5 inches 1080 x 1920
- Qualcomm MSM8976 Snapdragon 652
- 3/32, 4/32, 4/64, nema mogucnost prosirenja mem. karticom
- Android OS, v6.0 (Marshmallow)
- dual camera 2.0 technology, 13 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash
- fingerprint sensor located at the back
- Non-removable Li-Ion 4060 mAh battery
- Fast battery charging: 50% in 30 min (Quick Charge 2.0)
- Type-C 1.0 reversible connector
- Nema NFC
- the 3GB RAM + 32GB ROM model starts at 1099 Yuan ($167), the 4GB RAM + 32GB ROM model will retail at 1499 Yuan ($226) and the 4GB RAM + 64GB ROM version will retail at 1699 Yuan ($256)

cool1-official-01.png

12266_540.jpg
 
Videh juce na GSM Areni da je predstavljen ovaj telefon (prodaja u Kini krece 26.08.) i odusevio se kad sam video koliko ce kostati. 166$ (3/32GB model) za telefon za SD652 SoC-om i takvim ostatkom HW-a je stvarno izuzetno povoljna cena. Steta sto, izgleda da nece biti dostupan u crnoj boji. Jedino sto me malo "brine" je EUI, nisam imao prilike da ga isprobam, pa ne znam njegove prednosti i mane. Znam da bi isti kasnije mogao da se zameni ubacivanjem nekog drugog rom-a, ali za to nisam zainteresovan. Kako se EUI pokazao u radu, kakav je u odnosu na npr. MIUI?
 
Poslednja izmena:
Nameracio sam se ili na ovo ili na Redmi 4 ali mogli su ove crne bezele malo da smanje :S


Cekam da se pojavi neki review za Cool1, da vidim kakvi su utisci o radu i kvalitetu ovog modela. Redmi Pro me takodje interesuje, mada mu je cena (malo) veca nego sto mislim da vredi, a takoje, tu je i rumour da bi u prodaji trebao da se pojavi i Redmi Pro Mini. Njega bih mozda i pre kupio (zbog SD652), nego veci model. A onda mi na pamet (opet) padne Nexus 5X, njegov stock Android i odlicna kamera i opet ne znam sta da radim tj. kupim. ;)
 
5X all the way!
 
Pozzz svima :)
Opasno sam se zagrejao za ovaj telefon :D
Gledao sam u zadnje vreme mnoge...ali kad oduzmem i saberem sve...ovaj deluje idealno :) mozda se tesim samo :p ( u uzu konkurenciju usli Redmi Note 3 pro, Honor 5x i LeEco COOL) - LeEco je najpovoljniji, ima sve sto mi je bilo bitno od tel: 5.5 ekran FHD, dobru bateriju, 3rama, dobar porcesor, 32gb! naravno svi imaju prednosti i mane... :)
Sta vi mislite? da li narucivati iz Kine? da li cekati dok ga ne testiraju, ili se pojavi kod nas i muciti se sa starim ili uzeti neki drugi provereni?
I jos koliko vidim nije provereno da li ima RADIO... ako ne, to bi bila velika mana...
Pozzz svima... i iscekujem reviewe :DDD

I da, koliko videh, kamera je izgleda dobraaaaa... to je pluusss ++++ :)
 
Poslednja izmena:
Pozzz svima :)
Opasno sam se zagrejao za ovaj telefon :D
Gledao sam u zadnje vreme mnoge...ali kad oduzmem i saberem sve...ovaj deluje idealno :) mozda se tesim samo :p ( u uzu konkurenciju usli Redmi Note 3 pro, Honor 5x i LeEco COOL) - LeEco je najpovoljniji, ima sve sto mi je bilo bitno od tel: 5.5 ekran FHD, dobru bateriju, 3rama, dobar porcesor, 32gb! naravno svi imaju prednosti i mane... :)
Sta vi mislite? da li narucivati iz Kine? da li cekati dok ga ne testiraju, ili se pojavi kod nas i muciti se sa starim ili uzeti neki drugi provereni?
I jos koliko vidim nije provereno da li ima RADIO... ako ne, to bi bila velika mana...
Pozzz svima... i iscekujem reviewe :DDD

I da, koliko videh, kamera je izgleda dobraaaaa... to je pluusss ++++ :)

Ja sam uzeo Leeco x600 i nisam se pokajao, izrada i kvalitet su mnogo bolji od Xiaomi-a na primer (pre toga sam imao redmi 2 i ovaj ga je oduvao, a i od redmi 3 pro ima bolju kameru na primer), sam launcher kod EUI-a mi se ne svidja i to sam prvo skinuo, uključujući i neke kineske aplikacije. Sad gledam da uzmem krajem godine neki novi telefon i razmišljam da uzmem ovaj cool 1 ili Leeco le2s.

X600 nema radio moguće da ga nisu ni ovde ubacivali.

Sve u svemu firma Leeco je jaka i dosta obećavajuća, ali ipak treba sačekati neki pravi review da vidimo koliko je dobar. Prvi modeli koje su izbacili nisu bili dobro softverski ispeglani, ali su to brzo rešili kroz update-ove koji su redovni.
 
Hvala. Sve sto si rekao i ja se slazem u potpunosti! Mislim da ovaj Snapdragon ne bi trebalo da ima preterano problema sa softverom :) bar se nadam ;) a ako radio fm nema..to bi bilo katastrofa..ali vidim na nekim specifikacijama pise da ima, a na vecini da ce biti provereno! Raduje me kamera, koju cak porede sa p9 :D nego se pitam.. Koliko cekati!
 
Koristim LeTv X500 i prezadovoljan sam, nista mi vise ne treba od telefona. Ali dacu ga kevi tako da ja moram uzeti novi. Iskreno jedina mana X500 po meni bila je losija kamera. E sad oval cool1 ima dve kamere i trebao bi da pravi dobre slike. Nameracio sam se skoro sigurno uzimam ovaj tel za mesec, dva :)
Inace prezadovoljan sam sa LeEco firmom. Koristio sam i X600 koji je bio ektra ali malo deblji.
 
Cini mi se da ga je jedan od clanova ovde sa foruma porucio pa bi bilo super da prenese utiske i neki ozbiljni review. Cekao sam redmi 4 i lomim se za redmi note 3 pro ali cool 1 ulazi u ozbiljno razmatranje.
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da ga je jedan od clanova ovde sa foruma porucio pa bi bilo super da prenese utiske i neki ozbiljni review. Cekao sam redmi 4 i lomim se za redmi note 3 pro ali cool 1 ulazi u ozbiljno razmatranje.

Ja sam imao telefon nekih 10-ak dana pre nego sam ga pokonio sestriću za rođendan, telefon je lepo i kvalitetno napravljen, dosta kvalitetnije od xiaomi modela(jedino redmi PRO nisam posedovao), tasteri nisu labavi, kuciste je fenomenalno, displej me je prijatno iznenadio pravilnim wb i vidljivošću na jakom Suncu, sa druge strane veliki su bezeli u odnosu na druge LeEco modele i to mi se ne dopada.

Kamera je jako dobra na dobrom svetlu, unutra je neki prosek, po meni nedovoljno dobra, X800 koji koristim trenutno je dosta bolji po tom pitanju. Prednja kamera je fenomenalna! Što se postavke dual kamera sistema tiče, navodno jedan senzor slika u boji a drugi BW da bi redukcija šuma bila bolja, međutim probao sam da slikam sa pokrivenom donjom kamerom i slike su praktično iste, tako da ne znam u kojim uslovima to radi i kako uopšte radi :D
Snimak je jako dobar i za razliku od drugih letvi, ovde je continualni AF tokom snimanja i radi ok. 4K snimak mi je bzvz. Aplikacija kamere je dosta poboljšana i poseduje razne modove, od automatskog, noćnog, preko manuelnog sve do SLR moda, koji vam omogućava da dobijete fotografiju sa zamućenom pozadinom i velikom dubinskom oštrinom kao kod DSLR aparata. Pošto sam ja fotograf ovo mi dođe malo smešno jer to nikad neće zameniti DSLR i prime objektive. Sve u svemu, mogu se napraviti interesantne sličice.

Zvuk u slušalici je jasan i glasan mada možda malo "tup" za moj ukus. Što se zvuka sa glavnog zvučnika tiče slabiji je dosta u odnosu na ostale letve, jasan i čist ali dosta slabiji, i fale mu bassovi.

Baterija je nešto što me je stvarno oduševilo, onako baš raspametilo, drži kao da nikad neće da se potroši, kačio sam SS u drugoj temi, oko 2 dana upotrebe uz približno 5h SOT-a i ostalo je 50% baterije, taj ciklus sam imao približno 9h SOT-a i 3 dana pre nego je baterija pala ispod 10%, brightness na oko 60% auto. wifi oko 90% upotrebe. Imao sam prilike da posedujem i redmi 3 ali mislim da ovde baterija drži više ako se uzme u obzir FULL HD ekran i jači socket.

Sve u svemu za cenu od 150e koliko sada košta(3/32), po meni ne postoji bolji telefon. Ne igleda premium kao ostale letve ali stvarno pruža mnogo.
 
Oko 100e na aliju. Sasvim lepa cena. Ne znam samo da li ima gcam za njega.
 
Jel može da se apdejtuje verzija androida na ovom telefonu? Jel radio neko? Trenutno imam 6.0
 
Pozdrav svima. Ako neko ima ovaj telefon sa slupanim ekranom, a ispravnom plocom i zeli da ga proda neka mi se javi privatnom porukom, hvala! Naime, u slobodno vreme nekada mi bude toliko dosadno pa uzmem da izlistam KP oglase kineskih telefona i tako gledajuci naidjem na LeEco Cool1 za 10e ciji se problem ogleda u tome da telefon nece da se upali, a kada se zakaci na USB kabel blinka crvena lampica. S obzirom da vec imam dve Letve, odmah sam pretpostavio da je telefon brikovan i pretrezivanjem interneta sve sam vise bio ubedjen da je tako. Porucim telefon pre neki dan, stigne mi danas i ja uradim unbrick prema nekom upustvu, medjutim problem je i dalje ostao isti, telefon nece da se upali i na USB kablu blinka crvena lampica. I sad vec ubedjen da je neki veci kvar ipak se odlucim da otvorim telefon i pogledam ga iznutra i skontam da je problem do LCD displeja. Kada se iskljuci touch telefon se normalno pali, ulazi u recovery itd., a kada prikopcam touch telefon se opet ponasa isto, znaci ne pali se. I vec u nadi da sam resio problem pre nego sto cu da porucim novi displej odlucim se da ocistim kontakte i nakon ciscenja kontakata proradio je i tac. Sav srecan ubacujem karticu i skontam da nema signala, odem u postavke i vidim da je IMEI unisten, tj. umesto broja, pise samo nula. A s obzirom da na telefonu nigde ne pise IMEI (pogledao ispod ploce, baterije, na bateriji, na samom kucistu), a originalnu kutiju nemam, telefon je sada manje vise za smece.
 
Полако! Немој га одмах у смеће. Прогуглај мало око убацивања ИМЕИ-а. Ја сам имао неки Самсунг С3 на коме је био погрешан ИМЕИ и који исто није могао на мрежу. Гуглао сам мало, мислим и да сам на xda нашао пар савета и после неколико безуспешних начина, нашао прави и оспособио га. Додуше, он је испод батерије имао налепницу са серијским и ИМЕИ бројем.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
To meni i jeste problem. Ja nemam njegov IMEI. Da imam, resio bi to za minut jer ima video upustvo konkrento za ovaj model kako povratiti IMEI nakon unbrikovanja. Palo mi je napamet da iskoristim IMEI od svog telefona kom sam slomio displej priliko skidanja, ali koliko sam shvatio to je mnogo komlikovano, tj. zahteva specijalnu aparaturu za tu nametnu, a i nije ni malo jednostavno.
 
Ja sam uradio nešto što možda nije za pohvalu ali sta da se radi, morao sam da se snađem. Dakle takodje sam tako uzeo brikovani redmi note 3 pro bez kutije i nakon vraćanja u život nije bilo više imei-a, međutim ja potražim neku recenziju najstariju moguću, nekog lika iz Indije gde se vidi imei na unboxingu i tako iskoristim njegov imei za moj telefon. Naravno, i dan danas sve radi super, ćale koristi taj telefon :)

P30 Pro
 
I ja sam isto uradio, samo nisam pozajmljivao od indijca :D Malo sam izucio tu tematiku i nasao sam neki YT video i donorski .qcn fajl sa P4DA foruma. Iskoristio sam IMEI od sestrinog starog Wiko telefona koji je skroz mrtav i uradio isto kao i lik u videu, samo sto nisam jelte kucao pravi IMEI telefona, nego ovaj od Wika i na moju veliku srecu telefon je proradio. Pozivi i SMS rade, internet nisam probao, ali to mi i nije toliko bitno. Ali ne lezi vraze, ne bi ja bio ja da me sada nesto drugo ne zeza. Glavni (onaj dole) zvucnik ne radi, tj. nista se ne cuje, a radio je normalno, sad moram da vidim sta se sa njim desilo. Nadam se da cu i to srediti i da cu konacno sebi srediti jedan telefon sa solidnom kamerom, ekstra baterijom i androidom 9/10. Ne verujem koliko drndam ovaj telefon, a baterija jedva da se potrosila.. Secam se da si i ti bio odusevljen u ono vreme baterijom na ovom telefonu. Ove Letve su mi bas prirasle srcu :)

Nego jesi li video mozda poruku u temi za X800 telefon, da nemas mozda jos uvek onaj svoj ROM za X800?
 
Resen problem i sa zvucnikom, nije mi dobro plocica nalegla, pa stoga nije bilo ni kontakta. Sad sam zvanicno sve namestio da radi kako treba, ali bice jos ulaganja. Prednji zvucnik radi, ali pucketa kada neko prica (sve se jasno cuje, samo iritira. Zadnji zvucnik radi, ali je dotrajao, tj. prilikom visokih tonova (zvuk gitare npr.) probija i nije cist. Tako da ce zvucnici morati svakako da se zamene, novi displej (na ovom na nekim delovima tac nereaguje) i eventualno da se stavi nova baterija. Sve u svemu za 20e sam dobro prosao i usput i naucio nesto :) LeEco je za ovaj uredjaj pustio izvorni kod, tako da se na 4PDA forumu mogu naci u potpunosti funkcionalni Android 9.0 ROM-ovi sa Gcam, a polako pristizu i Android 10 ROM-ovi koji jos imaju bug-ove ali se mogu koristiiti i verovanto ce i oni jednog dana biti bug-free romovi.
 
Екстра. Уз мало труда, све се може.
Узгред, како се по огласима крећу LeEco телефони?

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
I ja sam isto uradio, samo nisam pozajmljivao od indijca :D Malo sam izucio tu tematiku i nasao sam neki YT video i donorski .qcn fajl sa P4DA foruma. Iskoristio sam IMEI od sestrinog starog Wiko telefona koji je skroz mrtav i uradio isto kao i lik u videu, samo sto nisam jelte kucao pravi IMEI telefona, nego ovaj od Wika i na moju veliku srecu telefon je proradio. Pozivi i SMS rade, internet nisam probao, ali to mi i nije toliko bitno. Ali ne lezi vraze, ne bi ja bio ja da me sada nesto drugo ne zeza. Glavni (onaj dole) zvucnik ne radi, tj. nista se ne cuje, a radio je normalno, sad moram da vidim sta se sa njim desilo. Nadam se da cu i to srediti i da cu konacno sebi srediti jedan telefon sa solidnom kamerom, ekstra baterijom i androidom 9/10. Ne verujem koliko drndam ovaj telefon, a baterija jedva da se potrosila.. Secam se da si i ti bio odusevljen u ono vreme baterijom na ovom telefonu. Ove Letve su mi bas prirasle srcu :)

Nego jesi li video mozda poruku u temi za X800 telefon, da nemas mozda jos uvek onaj svoj ROM za X800?
Odavno više ne pratim šta se dešava sa njima jer sam u međuvremenu izmenjao dosta telefona a i kako sam dobio sina nemam više vremena za budženje telefona :) Što se tiče roma za x800 možda ga imam negde na nekom hardu ali ko zna gde se to nalazi sada [emoji16]

P30 Pro
 
Екстра. Уз мало труда, све се може.
Узгред, како се по огласима крећу LeEco телефони?

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka

Ispravni se krecu od 40e pa do nekih 120e. Od svih tih telefona po meni vredi jedino uzimati one sa Snapdragon 82x procesorima jer za njih postoji odlicna podrska na XDA forumu, a to su Le Max 2, Le Max 3, Le Pro 2, Le Pro 3 i Le 2 (verzija sa SD cipsetom). Takodje za vecinu postoji i GCAM, tako da i dan danas prave odlicne fotografije. Ja sam pre jedno 8 meseci uzeo Letv Le Max X900 za 50e koji je bio kao nov, jedino mu je baterija bila skroz otisla. Kupio sam novu bateriju za 15$, zamenio je i telefon me sluzi odlicno (njega sada trenutno koristim). Drugi telefon mi stoji u rezervi i to je Letv Le Pro X800 koji sam kupio na leto 2016 godine i koji i dan danas radi bez greske. Jedina mana ova dva telefona jeste sto je podrska za njih jednaka nuli i sto je X800 ostao zaglavljen na Androidu 5, a X900 na Androidu 7. Tako da ja cekam da ispadne neki Le Max 2 povoljno na oglasima jer on ima bas jaku zajednicu na XDA forumu i cenim da ce tako i ostati barem 2-3 godine.

Inace sada sam instalirao PixelExperience baziran na Androidu 10 na ovaj Coolpad Cool1 i ubacio sam mu GCAM i prosto ne mogu da verujem koliko su slike bolje u odnosu na one koje je telefon pravio sa stock kamerom na EUI-u. Znaci sa selfi kamerom kada se uslikam vidim mitisere po licu i kosa je bas ostra i jasna :D Mogu misliti kakve su slike sa GCAM na Le Max 2 koji ima jaci Sony senzor od 21MP. Sve u svemu za 20e odlican telefon. Jos da ulozim u njega za nove zvucnike, displej i bateriju i za 50e koliko ceme izaci ukupno odlican telefon.

Odavno više ne pratim šta se dešava sa njima jer sam u međuvremenu izmenjao dosta telefona a i kako sam dobio sina nemam više vremena za budženje telefona :) Što se tiče roma za x800 možda ga imam negde na nekom hardu ali ko zna gde se to nalazi sada [emoji16]

P30 Pro

Verovao ili ne ja jos uvek koristim onaj X800 kao glavni telefon. Koristicu ga dok god ga vreme ne pregazi ili dok ne prestanu da se prave aplikacije za Android 5. A onda cu preci na neki Oppo ili OnePlus, mada ko zna, mozda se i LeEco nekada vrati u igru..
Meni su te Letve ostale bas u lepom secanju, mozda i zato sto mi je leto 2016 bilo jedno od najlepsih u zivotu, ko zna... :D
 
Nazad
Vrh Dno