Šta je novo?

AMD R7 250 Smrzavanje slike

chavo

Poštovan
Učlanjen(a)
22.07.2014
Poruke
163
Poena
69
Poz ljudi. Upravo sam kupio novu graficku i spojio sam je u racunar. Kartica nema 6pinski kabl tj ne trazi dodatno napajanje. Radi se o 1gb ddr5 128mbit.

Kad udjem u igricu (League of Legend's) sve je normalno nekih 3 minuta,nakon toga zamrzne slika.

Da li je problem u grafickoj kartici ili u napajanju?

Napajanje je Blueberry neko,pise 500w mada u to cisto sumnjam...

Procesor intel e6550 2.2ghZ

Maticna Gigabyte P31-SG-3

2 Gb ram

Hard 160 gb
 
opterecenje.jpg

Da dodam da je uradjeno opterecenje,najvisa temperatura 70 stepeni na full opterecenju.
 
Stara je to ploca , vidi pcie slot da nije prasnjav.
 
Ma ta igrica bas hejtuje Radeon kartice. 7300GT 256MB daje isti broj FPS-a kao i HD4870 1GB. Inace ta igrica je totalno hardverski nezahtevna, ali developeri su softverskim putem napravili da mnogo bolje radi sa Nvidia. Probaj sa vise drajvera za tu sto imas.
 
Poslednja izmena:
Zabolo mi je i na cs 1.6 da ne pricam o tome koliko je to nezahtevna igrica. Sad sam podigao nov sistem,videcu da nije bilo do softverskih problema,s obzirom da je bivsa grafa bila Nvidia.
 
Onda je problem mnogo ozbiljniji. Imam HD6570 koja jedno vreme fino tera LoL ili PES 2013, ali kada zesce zabode primetio sam da su joj taktovi 100MHz za GPU i 150MHz za memoriju. Probao sam je fleshovati, ali nemam odgovarajuci bios editor, tako da posle flesha ne moze da podigne sistem sa drajverima. Probao sam i sa MSI Afterburner da iskljucim opciju PowerPlay koja je izuzetno stetna za mid-end i low-end AMD kartice, ali nisam uspeo da je sredim.
 
Izbacivalo mi je u system logu error power managment procesor,pa sam skinuo "clock" koji sam dodao na procesor,za sada se ponasa normalno
 
Prekontrolisao sam system log opet. Izbacuje mi kernel 41 event. Neam pojma vise sta raditi,majke mi prsao sam.
 
Nazad
Vrh Dno